Vilniaus arkivyskupija praneša apie galimą nepilnamečio išnaudojimą

Vilniaus arkivyskupija praneša apie galimą nepilnamečio išnaudojimą

Vilniaus arkivyskupija šeštadienį pranešė apie galimą nepilnamečio išnaudojimo atvejį, kai su arkivyskupija siejamas kunigas prieš daugiau kaip dešimtmetį galimai padarė nusikalstamą veiklą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Pats kunigas Aloyzas Volskis savo kaltę neigia. 

„Šitas atvejis yra apie kunigą, kuris šiuo metu gyvena ir tarnauja Vilniaus arkivyskupijoje, jis yra Telšių vyskupijos kunigas, o galimas nusikaltimas įvyko Amerikoje, Mičigano valstijoje, Detroito mieste“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. 

Jo teigimu, kunigo atžvilgiu nėra pradėti teisėsaugos veiksmai, bet jo tarnystė arkivyskupijoje sustabdyta. Paskutinis A. Volskio paskyrimas Vilniaus arkivyskupijoje baigėsi 2019 metų vasario 14 dieną. Pastaruoju metu kunigui, be oficialaus paskyrimo, buvo leidžiama tarnauti Dievo Gailestingumo Šventovėje. 

Pasak G. Grušo, pirmas „užuominas“ apie galimą nusikaltimą Amerikoje Vilniaus arkivyskupija gavo ketvirtadienį, o penktadienį apie tai skelbta spaudoje. 

„Eina kalba apie teismą, kuris prasidėjo šiomis dienomis Mičigano valstijoje, Detroite, kaltinamieji teisme yra viena parapija, katalikiška mokykla, Detroito arkivyskupija ir Detroito arkivyskupas, bet teismo medžiagoje tas kaltinimas yra apie galimą nusikaltimą kunigo Aloyzo Volskio, kai jis tenai tarnavo, – nusikaltimas prieš mažametį“, – kalbėjo arkivyskupas. 

Jis aiškino, kad incidentas, per kurį galimai nukentėjo aštuonerių metų vaikas, įvyko 2010 metais. 

„Kaltinimas yra išžaginimo, nuslopinus naudojant vaistus, ir apie tą galimą nusikaltimą mes iki užvakar jokių žinių neturėjome. Kaltinama, kad tas įvykis įvyko 2010 metais, pirmas pranešimas, ką turėjo Detroito arkivyskupija apie galimą nusikaltimą, buvo 2018 metais“, – sakė G. Grušas. 

Kaip teigia Vilniaus arkivyskupas, kaltinimą pateikė pats galimai nukentėjęs jaunuolis. Byla buvo perduota tirti JAV teisėsaugai. Turima informacijos, jog 2019 informacija apie bylą perduota valstijos prokuratūrai. Apie tyrimus ar jų tolesnę eigą, pasak G. Grušo, Vilniaus arkivyskupija neturi jokios informacijos.

Arkivyskupas teigia susitikęs su A. Volskiu, pastarasis dabar susilaiko nuo aktyvios tarnystės. 

„Šiandien susitikau su kunigu A. Volskiu. Jis neigia, kad tai įvyko ir teigia, kad niekada nėra buvę jo gyvenime tokių nusikaltimų su nepilnamečiais. Šiuo metu jis yra pašalintas iš visos aktyvios kunigiškos tarnystės, kol baigsis visi tyrimai ir teisminiai procesai. Tai yra grynai mūsų procedūra“, – sakė G. Grušas. 

Jis teigė, kad arkivyskupija neturi jokios informacijos nei Vilniuje, nei Telšių vyskupijoje, kad būtų buvę kokių nors kaltinimų kunigui A. Volskiui dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų. G. Grušas pakartojo, kad kunigas net nėra įtrauktas į teisminį procesą kaip kaltinamasis: „šeimos procesas yra prieš arkivyskupiją (Detroito – BNS)“. 

Anot arkivyskupo, A. Volskis yra tarnavęs lietuvių parapijose JAV Los Andžele, Detroite ir Kanados Monrealyje. 2014 metais jis grįžo į Lietuvą, tarnavo Vilniuje dviejose parapijose, o nuo 2019 metų vasario buvo atleistas iš tarnystės – jis turėjo „sveikatos reikalų“, liko gyventi Vilniuje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder