Vilniuje vyko tautininkų eitynės

Vilniuje vyko tautininkų eitynės

Trečiadienio pavakarę, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, Vilniuje surengtos kasmetės kontraversiškai vertinamos tautininkų eitynės. Eitynių dalyviai, pajudėję iš Vilniaus arkikatedros, žygiuoja Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės, kur numatomas nedidelis mitingas.

Šis renginys organizuojamas kasmet Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios progomis.

„Eitynės yra tradicinės. Jos yra vadinamos arba patriotinėmis eitynėmis, arba nacionalinėmis eitynėmis (...). Organizatoriai yra tautininkai, Vilniaus sąjūdis, senieji tautininkai. Tos eitynės visada pasižymėjo, kaip tautines vertybes išpažįstančių piliečių, organizacijų bendra šventė“, – Eltai sakė vienas iš organizatorių Gintaras Songaila.

Lietuva mini Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines

1990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo". Už šį aktą balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė.

Šiuo aktu Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas įgyvendino pusę amžiaus puoselėtas viltis gyventi Laisvoje valstybėje.

Lietuvos išsivadavimo iš sovietų okupacijos metinių proga prie Seimo ir visoje Lietuvoje organizuojami šventiniai renginiai, skirti prisiminti iškovotą Laisvę.

Juos šiek tiek pakoregavo Seimo valdyba, atsižvelgusi į tai, kad Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, ir į ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijas.

Seimo valdybos kovo 4-osios sprendimu nuspręsta perkelti uždarose patalpose numatytus Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtus renginius į gegužės 14-15 dienas, įtraukiant juos į Steigiamojo Seimo šimtmečio minėjimo renginių programą.

Prezidentas G. Nausėda: gražios ir prasmingos Kovo 11-osios!

Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos žmones sveikina su trimis dešimtmečiais laisvės! Su jau trisdešimt metų švenčiamu ir valstybės, ir žmogaus atgimimu! 

„Kaskart šią dieną į mus prabyla išdidžios ir nepalaužiamos tautos balsas, sukūręs Lietuvai stebuklą, tapusį reikšmingu XX a. pasaulio istorijos faktu.

Jo skambų atgarsį girdime kiekvienas - kaip galimybę, kaip įkvėpimą, kaip įpareigojimą toliau nepaliaujamai stiprinti laisvę savyje ir savo valstybėje.

Kaip aiškų žinojimą, kad tik taip išpildysime drąsiausią Lietuvos svajonę - turėti nepriklausomą ateitį. Su didele atsakomybe perduokime ją būsimoms kartoms", - sako valstybės vadovas G. Nausėda ir linki visiems tokio pat galingo valstybės kūrimo jausmo šiandien.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis: šiandien mūsų Lietuva yra tokia, kuria didžiuojamės

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina Lietuvos žmones  Kovo 11-osios – Nepriklausomybės atkūrimo dienos – proga.

„Trisdešimt nepriklausomybės metų taikiai kūrėme valstybę, lipdėme po trupinėlį, kiekvienas pridėdami savo stiprybės ir meilės. Statėme nuo pagrindų, pasisemdami iš praeities pamokų ir dėdami ateities viltis ir vizijas.

Šiandien mūsų Lietuva yra tokia, kuria didžiuojamės. Kurios „Tautiškai giesmei“ suskambus, ranka pati kyla prie krūtinės. Trispalvę ar istorinę vėliavą keliame tikėdami šia šalimi.

Už tokią pažangią ir perspektyvią Lietuvą dėkokime jos kūrėjams, visuomenininkams ir patriotams, piliečiams čia ir visur, dėkokime vaikams, kurie auga ir augina Lietuvą. Dėkokime vienas kitam ir sveikinkime artimą.

Su švente, Lietuva!“ – sakoma Seimo vadovo V. Pranckiečio sveikinime.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis: tegul 1990-aisiais tautą vienijusi jėga atgimsta ir šiandien

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiu.

„Trisdešimt metų kūrėme Lietuvą nuo pamatų, būdami tiesiogiai už ją atsakingi. Drąsiai įveikdami iššūkius, siekdami įtvirtinti demokratines vertybes, ugdydami laisvą ir pilietišką visuomenę, šiandien pagrįstai galime didžiuotis sėkminga valstybe. Lietuvių vardai skamba garsiausiose pasaulio scenose, kūrybinėse erdvėse, sporto arenose, mokslo laboratorijose, technologijų srityje, palikdami žymų įspaudą ateities kartoms ir įprasmindami praeities kovas už šalies nepriklausomybę.

Atiduodami pagarbą Kovo 11-osios Akto signatarams, laisvės kovų dalyviams, Bažnyčios garbę ir orumą gynusiems dvasiškiams, Sąjūdžio dalyviams, visiems Lietuvos piliečiams ir tautinių bendrijų atstovams, kurie atvedė Lietuvą į laisvę, atvėrė įvairiausių galimybių savanorišką pasirinkimą, neturime užmiršti pareigos saugoti tautos unikalumą, ginti jos suverenumą", - sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime Lietuvos žmonėms.

Premjeras visiems Lietuvos piliečiams linki, kad nepritrūktų ryžto bei vienybės ir toliau puoselėti Lietuvą - modernią, veržlią, atvirą pasauliui šalį.

„Tegul 1990-aisiais metais tautą vienijusi jėga atgimsta ir šiandien, tegul ji įkvepia visus džiaugtis ir didžiuotis savo valstybe, pasiektais laimėjimais, drąsiais ir išradingais žmonėmis. Vertinkime laisvę, juk tik laisvi užaugame dideli", - sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime.

Sidebar placeholder