Vyriausybė svarstys, ar didinti bazinį šalpos pensijų dydį

Vyriausybė svarstys, ar didinti bazinį šalpos pensijų dydį

Vyriausybė trečiadienio posėdyje svarstys Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą, kuriuo siekiama pakelti šalpos pensijų ir tikslinių kompensacijų bazinius dydžius.

Siekiama, kad šalpos pensijų bazinis dydis nuo sausio 1 d. didėtų 2 eurais - iki 132 eurų. Tiek pat žadama didinti ir tikslinių kompensacijų bazinį dydį - iki 114 eurų.

Bazinis socialinių išmokų dydis (38 eurai), valstybės remiamų pajamų dydis (122 eurai) ir valstybinių pensijų bazės dydis (58 eurai) nuo sausio 1 d. nebus keičiami.

Skaičiuojama, kad projektui įgyvendinti 2019 m. prireiks apie 5,13 mln. eurų, iš jų šalpos pensijų bazei didinti - apie 1,9 mln. eurų, tikslinių kompensacijų - apie 3,3 mln. eurų.

Šalpos pensijų bazę sudaro šalpos neįgalumo, senatvės, našlaičių, kompensacijų ir socialinė pensijos. Šalpos išmokas gauna daugiau nei 63 tūkst. asmenų.

Tikslinių kompensacijų bazę sudaro slaugos ar priežiūros išlaidų tikslinės kompensacijos. Tikslines kompensacijas gauna neįgalieji (apie 98 tūkst. asmenų), kuriems nustatyti specialieji poreikiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder