„Žinau, kad daug iš jūsų prašau“

„Žinau, kad daug iš jūsų prašau“

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį kreipėsi į Lietuvos gyventojus, prašydamas artėjančias šventes pasitikti kuo siauresniuose artimųjų ratuose. Šalies vadovo teigimu, pirmosios vakcinos Lietuvą pasieks dar šią savaitę, todėl, pasak jo, tik nuo gyventojų sąmoningumo priklausys tai, kiek pavyks išgelbėti gyvybių.

„Mieli Lietuvos žmonės, šiandien prašau jūsų pagalbos Lietuvai. Kiekvieno jūsų rankose – mūsų šalies ateitis. Nuo jūsų priklauso, kokia 2021 metais bus mūsų valstybė: ar atlaikiusi pandemijos išbandymą ir apsaugojusi piliečių gyvybes, ar skaičiuojanti netektis, kurių galėjome ir privalėjome išvengti“, – išplatintame vaizdo įraše sakė prezidentas.

Didžiąsias metų šventes prezidentas pakvietė Lietuvos gyventojus pasitikti kitaip nei įprasta.

„Kreipiuosi į mūsų senjorus. Jūs saugote giminės tradicijas ir perduodate jas ateities kartoms. Tačiau šiemet prašau jūsų, susilaikykite nuo šventinių susibūrimų. Paprašykite vaikų ir anūkų šį kartą jūsų neaplankyti. Tegul šios šventės visiems neša šviesią viltį, o ne praradimus ir kaltės jausmą“, – kalbėjo prezidentas.

Savo kalboje G. Nausėda ragino ir visų kitų amžiaus grupių žmones pasilikti kuo siauresniame artimųjų rate, o su draugais bendrauti tik nuotoliniu būdu.

„Kreipiuosi ir į jus, vaikai ir jaunuoliai. Žinau, kad jums ypač sunku likti namuose per šventes. Tačiau šiemet prašau jūsų, dar pakentėkite. Bendraukite su draugais tik per nuotolį“, – sakė šalies vadovas.

„Žinau, kad daug iš jūsų prašau, žinau, kad sunku bus tiems, kurie šventes sutiks vieni. Tačiau vieni nereiškia vieniši. Paskambinkite tiems, kas prie Kūčių stalo šiemet sėdės vienas“, – ragino G. Nausėda.

„Virusas negailestingas, tačiau jis nėra visagalis, mes galime ji nugalėti“, – teigė šalies vadovas ir pabrėžė, kad krizę įveiksiantys skiepai Lietuvą pasieks dar šią savaitę.

„Pirmieji skiepai Lietuvą, kaip ir visą Europos Sąjungą, pasieks dar šią savaitę. Laukti liko nedaug. Todėl prašau visų ir kiekvieno – per Šventas Kalėdas dalinkimės viltimi, bendraukime, bet likime namuose“, – sakė G. Nausėda.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder