Žygimantas Pavilionis savarankiškai formuoja Lietuvos užsienio politiką?

Žygimantas Pavilionis savarankiškai formuoja Lietuvos užsienio politiką?

Dabartinė politinė krizė Sakartvele, kai, panaudojus ašarines dujas, buvo suimtas opozicijos lyderis Nikas Melijas (Nika Melia) ir dėl to šalyje prasidėjo protestai, sulaukia vis daugiau pasaulio dėmesio.

Kaip jau tapo įprasta, labiausiai tokiais atvejais nerimsta Lietuvos politikai, o neseniai Tbilisyje viešėjęs Seimo narys Žygimantas Pavilionis tiesiai šviesiai pareiškė, kad valdančiosios partijos įkūrėjui turi būti pritaikytos sankcijos.

Po pastarųjų įvykių Laisvosios Rusijos fondas organizavo nuotolinę diskusiją pavadinimu „Pasienio zona", taip parodydamas, jog priskiria Sakartvelą Rusijos įtakos zonai.

Pokalbį moderavo fondo atstovas Jegoras Kuroptevas, jame pasisakė Sakartvelo vadovė Salomė Samadašvilė (Salome Samadashvili), kalbėjo JAV politikai ir Senato atstovai Davidas Krameris (David J. Kramer), Chrisas Socha (Chris Socha) bei diplomatas Metjus Bryza (Matthew Bryza).

Savo pastebėjimus apie tai, kaip šalyje turėtų būti diegiama demokratija išsakė ir Lietuvos europarlamentaras Audrius Kubilius bei tik prieš kelias dienas politinį skandalą minėtoje Kaukazo šalyje sukėlęs Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis - žmonės, laikantys save Rusijos imperializmo priešininkais.

Ž.Pavilionis, dar kartą pakartojo, jog „Ivanišvilis peržengė ribą ir dabar turi būti pamokytas". Jis teigė, kad minėto asmens valdoma policija susidorojo su taikiais piketuotojais, o pats B. Ivanišvilis protestų dalyvius vadino nusikaltėliais.

„Taip negali būti. Sankcijos prieš šį vieną, viskam vadovaujantį žmogų jam aiškiai parodytų, kad niekas neleis sunaikinti šios gražios šalies. Surenkite naujus rinkimus, pritaikykite jam sankcijas ir problema bus išspręsta", - sakė Ž.Pavilionis.

Klausimas

Audrius Butkevičiaus, Nepriklausomybės akto signataro, buvusio Krašto apsaugos ministro, viešas klausimas Lietuvos Respublikos prezidentui Gitanui Nausėdai:

Gerbiamasis Lietuvos Respublikos prezidente, gal galite patikslinti ar tokie Ž.Pavilionio veiksmai yra suderinti ir jam suteikta teisė kalbėti visos Lietuvos vardu? Jeigu jo veiksmai yra suderinti, tai prašau aiškiai nurodyti, kada ir kas priėmė tokius sprendimus?

Aš puikiai suprantu, jog Lietuvos Respublikoje į valdžią per rinkimus patekus sunkiai prognozuojamiems asmenims susidarė sudėtinga situacija, tačiau tai nėra mūsų užsienio partneriams tinkamas ar juos įtikinsiantis pasiaiškinimas.

Lietuvos Respublika šiame kontekste vis labiau panašėja į tipišką politinės korupcijos valstybę, siekiančia dalyvauti kitos suverenios valstybės vidinėje politinėje diskusijoje neturint tam nei argumentų, nei paaiškinimo.

Naudodamasis signatarui įstatymais suteikta teise aš prašau LR prezidento Gitano Nausėdos atsakyti į  aukščiau pateiktus klausimus.

Komentaras specialiai „Vakaro žinioms" iš Sakartvelo:

 

Sakartvelo parlamento ES integracijos komiteto pirmininkė ir Lietuvos - Sakartvelo draugijos narė Maka Botčorišvili (Maka Botchorishvili) teigė, kad mūsų šalis visuomet siejo artimi, draugiški santykiai.

„Visada vadinau Lietuvą, kurioje turiu nemažai draugų, mūsų sąjungininkais ir gerais draugais. Sąjungininkais kovoje su Rusijos agresija, draugais, kurių pagalba mums yra ypač svarbi galvojant apie Sakartvelo įstojimą į ES bei NATO. Visuomet pasisakiau už kaip galima artimesnį bendradarbiavimą, tad jūsų politiko pasisakymai nemaloniai nuvylė. Aišku, kiekvienas turi teisę turėti savo nuomone, tačiau su tokiais pasisakymais, ypač kai jie nukreipti į mums jautrias ir svarbias sritis, reikėtų elgtis atsargiau", - sakė M. Botčorišvili.

Visgi ji patikino, kad puikiai supranta, jog Ž.Pavilionis, nors ir būdamas Seimo narys, neatstovauja visos šalies požiūrio ir pažadėjo, kad nepaisant neseno incidento, toliau stengsis stiprinti Lietuvos ir Sakartvelo ryšius.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder