Jonas Milius: kasdien prarandu 1000 €
Jonas Milius: kasdien prarandu 1000 €

Praėjo daugiau nei metai, kai buvusiam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriui Jonui Miliui pareikšti įtarimai baudžiamojoje byloje, pusmetį neišsiaiškinama, ar jis teisėtai atleistas iš darbo. Dėl to žmogus teigia patyręs ne tik moralinę žalą, bet kasdien patiria ir finansinę - netenka po 1000 eurų per dieną.

„Dėl to, ar Vyriausybė mane teisėtai atleido iš darbo, Vilniaus apygardos administracinis teismas dar balandį kreipėsi į Konstitucinį Teismą (administracinis teismas, išnagrinėjęs bylą, suabejojo tiek Vyriausybės protokoliniu sprendimu, tiek nutarimu atleisti J.Milių iš tarnybos, todėl kreipėsi dėl išaiškinimo, ar ginčytini Vyriausybės sprendimai neprieštarauja tiek Vyriausybės įstatymui, tiek Konstitucijai, - aut. past.). Tačiau visur tyla. Bandžiau aiškintis, bet, kiek sužinojau, Konstituciniame Teisme dar net nepaskirta nagrinėjimo data. Tyla visur. Kaip ir dėl ikiteisminio tyrimo. Liepos 28 d. suėjo metai, kai aš esu įtariamasis, bet manęs niekas nekviečia, procesai nejuda. Prokurorai aiškina, esą jau devynis mėnesius laukia atsakymų iš Maskvos, ar aš padariau poveikį Maskvai“, - „Vakaro žinias“ informavo J.Milius.

Buvęs VMVT vadovas priminė, kad problemų sulaukė dėl Rusijos esą rastų listerijų lietuviškoje produkcijoje.

„Tačiau iš tikrųjų ten buvo ne listerijos, o isterijos. Visų pirma tos listerijos visoje ES nereglamentuojamos, koldūnuose jos netiriamos, nes tai yra verdamas produktas. Tam tikras kiekis listerijų leidžiamas net ir gatavuose produktuose. Rusijos įstatymai to neleidžia, todėl buvo sukeltas toks vėjas. Tačiau pasirodė, kad Rusija jų irgi nenustatė. Ji pirmiausia atsiuntė raštą, kad koldūnuose rado listerijų ekspres metodu, kuris tėra patikimas 50-ia procentų, ir pridūrė, kad po dienos atliks klasikinį metodą, patikimą 100 proc. Atlikus jį pranešė, kad listerijų nerasta. Todėl net neįsivaizduoju, ko prokurorai Maskvos klausia. Esą aš poveikį jai dariau dėl listerijų. Kokį dar poveikį, jei listerijų nerasta?“ - stebėjosi J.Milius.

Jis niekur nedirba nuo pernykščių metų spalio pradžios, kai buvo atleistas iš VMVT.

„Aš esu tarptautinis ekspertas, tačiau kaip įtariamasis dabar negaliu juo dirbti. Kaip tarptautinis ekspertas važinėdavau po daugybę šalių. Gaudavau po 1000 eurų dienpinigių per dieną. Paskaičiuokite, kiek prarandu dėl tempiamo ikiteisminio tyrimo. Be to, dalyvaudavau misijose Indijoje, Kazachstane ir kitose šalyse, kur pragyvenimas yra pigus. Todėl patiriu didelių praradimų. Ne tik moralinių, bet ir finansinių. Tačiau nežinau, ar kas dėl to prisiims atsakomybę. Liūdna, kad Lietuvoje vyksta tokie dalykai, kokie vyksta ir Rusijoje, nes teisėtvarka, teisėsauga turi būti valstybės pamatas. Kuo skiriamės nuo Rusijos?“ - retoriškai klausė J.Milius.

J.Milius stebisi, kad Vyriausybė net nelaukė, kokį sprendimą dėl jo atleidimo iš darbo priims teismas, ir į nuolatinio VMVT vadovo postą patvirtino naują žmogų.

„Net administracinis teismas suabejojo Vyriausybės sprendimu, o ji nelaukė Konstitucinio Teismo išaiškinimo. Nesuabejoti ir nebuvo galima. Įsivaizduokite, iš 15 ministrų sprendimą dėl mano atleidimo priėmė trys, ir ne per posėdį, o per pasitarimą. Dalyvavo tik 6, 3 iš jų buvo už mano ataskaitą, o visi kiti buvo viceministrai, kurie neturėjo teisės išreikšti savo nuomonę, nes nėra Vyriausybės nariai. Tačiau to pakako mane atleisti“, - kalbėjo J.Milius.

Trigrašis

Jei prokurorams Maskvoje pavyks surinkti įrodymų, jog J.Milius darė spaudimą Rusijai, visas šis skandalingas tyrimas gali apsiversti aukštyn kojomis. J.Miliaus valdžia dar turėtų atsiprašyti ir apdovanoti ordinais bei medaliais. Juk Lietuvoje visi darantieji spaudimą Rusijai yra aukštinami ir liaupsinami. Ko verta vien ši frazė „Rusija - teroristė“! Pavyzdinis spaudimas. O jos autorė D.G. visuomenės apklausų populiarumo viršūnėse karaliauja nuo neatmenamų laikų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder