Mokiniai poliklinikų nešturmuoja

Mokiniai poliklinikų nešturmuoja

Sveikata

Pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovai turėtų užtikrinti, kad visi vaikai iki rugpjūčio 15 dienos galėtų pasitikrinti sveikatą. Tačiau kol kas gydymo įstaigų koridoriuose moksleivių nematyti.

Nors iki naujų mokslo metų pradžios liko mažiau nei mėnuo, sveikatos priežiūros centruose - ramu.

Klaipėdos sveikatos priežiūros centro Šeimos medicinos skyriaus vyresnioji slaugytoja Silvija Pociuvienė sakė, kad dauguma moksleivių sveikatą jau pasitikrino.

"Visi žino, kad tai reikia susitvarkyti iš anksto, todėl rugpjūčio pabaigoje didelių srautų nesitikime",- teigė vyresnioji slaugytoja.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centre moksleivių antplūdžio taip pat nepastebėjome.

"Kol kas moksleivių apsilanko nedaug. Dauguma supuola čia paskutinėmis dienomis",- sakė 1-ojo šeimos gydytojų skyriaus vedėjas Vytautas Poška.

Jis teigė, kad Jūrininkų sveikatos priežiūros centre medikai pripratę prie didelių srautų rugpjūčio pabaigoje.

Vis dėlto ir šiuo metu vienas kitas moksleivis užsuka pasitikrinti sveikatos. Daiva, atlydėjusi savo mokyklinio amžiaus vaikus, sakė, kad į polikliniką, norėdama išvengti eilių, su vaikais visada užsukanti iš anksto.

V. Poška mano, kad moksleiviai supranta sveikatos patikros svarbą. Mokinių sveikatos patikrinimą atliekantys gydytojai atsižvelgia ir į mokinių mitybą, rekomenduoja tinkamus produktus. 1-ojo šeimos gydytojų skyriaus vedėjas pasakojo, kad per patikrą moksleiviai pamokomi taisyklingos laikysenos, jiems paaiškinama, kaip nepakenkiant sveikatai dirbti kompiuteriu.

Aistė VALIAUSKAITĖ

Sidebar placeholder