Mokyklų sprendimai dėl šventės yra skirtingi

Mokyklų sprendimai dėl šventės yra skirtingi

Šalies mokyklos mokslo metų pradžios šventei renkasi skirtingas dienas – maždaug pusėje įstaigų šventė vyks rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, apytiksliai tiek pat ją nukels į rugsėjo 3-ąją, pirmadienį, skelbia 15min.lt

„Šią akimirką yra labai po lygiai: apie 30 proc. – šeštadienį, apie 30 proc. – pirmadienį, apie ketvirtadalis dar neapsisprendę, nes ne visi iš atostogų parėję“, – BNS penktadienį sakė Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas.

Šiais metais rugsėjo 1-oji bus šeštadienį, todėl ministerija pačioms mokykloms pasiūlė pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę.

Pagal įstatymą, rugsėjo 1-ąją nebus galima prekiauti alkoholiniais gėrimais, tačiau rugsėjo 3-ąją šis draudimas nebegalios.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas kritikuoja ministeriją, kad ji leido šventę šiemet nukelti į pirmadienį.

„Alkoholiu rugsėjo 1 dieną uždrausta prekiauti ne todėl, kad manoma, jog viena diena ypatingai sumažins alkoholizmą. Tai yra simbolinis veiksmas, pagarba mokytojams, tėvams, kurie veda vaikus, pagarba Mokslo ir žinių dienai, ir ji negali būti kaitaliojama“, – BNS sakė jis.

Mokytojams, dirbsiantiems šeštadienį, turės būti apmokama už darbą poilsio dieną. 

 

Sidebar placeholder