Neringos vaikams - modernūs darželiai
Neringos vaikams - modernūs darželiai

Šiais mokslo metais Neringos ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dienas leidžia jau atnaujintose, jaukesnėse ir dar labiau ugdymo poreikius atitinkančiose patalpose. Rudenį buvo užbaigti Juodkrantės darželio pastato paprastojo remonto darbai, Nidos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" kolektyvas karantino režimą taip pat išnaudojo patalpoms atnaujinti.

Nemažas dėmesys buvo skirtas teritorijai aplink Juodkrantės darželį - demontavus senuosius, įrengti nauji pėsčiųjų takai, suolai, suremontuoti lietaus kanalizacijos šuliniai, lauko lietaus nuotekų tinklai. Papildomai atnaujinta teritorijos veja.

Vykstant Juodkrantės darželio pastato paprastojo remonto darbams, čia įsikūrusio Neringos gimnazijos Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus veikla laikinai buvo perkelta į buvusį gyvenvietės mokyklos pastatą. Pradėtas darželio pastato paprastasis remontas pažėrė ir netikėtumų, dėl kurių prireikė numatyti bei atlikti papildomus rangos darbus.

"Įgyvendindami projektą, tiek rangovai, tiek Neringos savivaldybės administracija susidūrė su netikėtumais, kuriems įveikti prireikė ne tik papildomų lėšų, bet ir laiko. Tačiau dėjome visas įmanomas pastangas, kad į darželį vaikai galėtų grįžti kuo greičiau. Be abejo, esame dėkingi ugdymo įstaigos kolektyvui, bendruomenei, kurie ženkliai prisidėjo, kad po remonto vaikai nedelsiant galėtų būti ugdomi atnaujintose patalpose", - teigė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Atliekant pastato vidaus patalpų remontą, buvo pakeistos vidinės durys, klozetai, praustuvai, pusvonės, įrengti nauji karšto, šalto vandens ir nuotekų tinklai. Po grindimis nuo lubų buvo perkelti šilumos tinklai. Grindys buvo ne tik atnaujintos, bet ir apšiltintos. Pakeisti patalpose esantys šviestuvai. Jie parinkti atsižvelgiant į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo įstaigoms keliamus reikalavimus. Įrengta nauja priešgaisrinė signalizacija, o skalbykloje ir virtuvėje - priverstinė ventiliacija. Atliktas įėjimo laiptų aikštelės, laiptų pakopų remontas. Atstatyta nusėdusi nuogrinda su naujais pagrindais.

Ardant betonines 20-30 centimetrų storio grindis, netikėtai pasimatė, kad vidaus inžineriniai tinklai yra pakloti nesandariuose kanaluose, todėl vamzdynai surūdiję ir nesandarūs - po grindimis buvo plaunamas smėlis, dėl to atsirado grindų defektų. Šioms problemoms pašalinti buvo numatyti ir atlikti papildomi darbai.

Pradėjus keisti apšvietimo sistemos instaliaciją pastebėta, kad elektros ir apšvietimo sistema - visiškai susidėvėjusi, mat ji nė karto nebuvo rekonstruota. Nuspręsta kaitrines lempas pakeisti šiuolaikiškomis, energiją taupančiomis, rekonstruoti visų patalpų apšvietimo sistemą. Tam turėjo būti papildomai parengtas apšvietimo, elektros tiekimo sistemos projektas.

Darželio (Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus patalpų) paprastojo remonto darbų vertė - kiek daugiau nei 307 tūkst. eurų. Darbai atlikti Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis. Darbus įgyvendino viešojo pirkimo konkursą laimėjusi UAB "Svajonių statyba".

Pirmąjį karantiną tvarkybos darbams išnaudojo ir Nidos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" darbuotojai. Buvo įdėta nemažai pastangų, pasitelkta bendruomenė, kad ugdymo įstaigoje būtų jaukiau: perdažytos sienos grupėse ir kitose patalpose, taip pat atnaujintos grupių, vaikams ugdyti skirtos salės grindys. Buvo pakeistos susidėvėjusios durys, langai ir palangės. Nidos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" direktorė Joana Mažeikienė didžiuojasi ir džiaugiasi savo darbuotojais - visi dirbo su užsidegimu, norėjo, kad būtų gražiau. Pagalbą ir konsultacijas darbus atliekantiems darželio darbuotojams suteikė BĮ "Paslaugos Neringai". Šio lopšelio-darželio remonto darbams buvo skirta 19,7 tūkst. Eur.

"Nors Nidoje ir Juodkrantėje įgyvendinti darbai buvo skirtingi savo masteliais, bet tiek pat reikšmingi įstaigų bendruomenėms - darbuotojams, tėveliams, vaikams. Tikimės, kad dėl atliktų darbų ugdymo aplinka ne tik labiau atitinka vaikų poreikius, bet ir kuria šviesesnę nuotaiką, skatina bendruomeniškumą", - viliasi meras Darius Jasaitis.


Teikiama laikino atokvėpio paslauga

Neringos socialinių paslaugų centre teikiama dar viena - laikino atokvėpio - paslauga. Ji skirta neįgalius žmones ir senjorus prižiūrintiems artimiesiems.

Priklausomai nuo poreikio, ji gali būti organizuojama 3 būdais:

1. pagalba į namus;

2. dienos socialinė globa;

3. trumpalaikė socialinė globa.

Išsamus paslaugos aprašymas bei jos organizavimo ir teikimo tvarkos aprašas skelbiami Neringos socialinių paslaugų centro internetinėje svetainėje www.neringosspc.lt/paslaugos/laikino-atokvepio-paslauga/.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder