Už apsilankymą Nidos švyturyje Neringos muziejai surinko apie 15 tūkst. eurų
Už apsilankymą Nidos švyturyje Neringos muziejai surinko apie 15 tūkst. eurų

Už apsilankymą Nidos švyturyje iš viso surinkta apie 15 tūkst. eurų, BNS informavo Neringos muziejų direktorė Lina Motuzienė.

„Maždaug apie 15 tūkst. eurų. Tai mums labai reikšminga suma. Šios lėšos bus investuotos į Nidos švyturį, jo remontą. (...) Jokios konkrečios sumos surinkti neplanavome, džiaugiamės, kad apskritai šią vasarą pavyko atverti, likome nustebinti tokio gausaus lankytojų apsilankymo“, – sakė ji.

Nidos švyturys atidarytas liepos pradžioje, į jį lankytojams laisvai patekti buvo galima iki rugsėjo 20 dienos.

Vis dėlto L. Motuzienė sako, kad apsilankyti švyturyje įmanoma ir rudenį, tačiau dėl to reikia iš anksto susitarti su Neringos muziejais.

„Mes atidarysime pagal lankytojų poreikį. (...) Mes rekomenduojame žmones susirinkti konkrečią valandą ir tuomet juos įleidžiame“, – sakė ji ir pridūrė, kad jame vėl laisvai lankytis bus galima nuo kito sezono.

L. Motuzienė teigė, kad nors Nidos švyturys ir pritraukė lankytojų, kitiems Neringos muziejams pavasario ir vasaros sezonas dėl koronaviruso pandemijos buvo itin prastas.

„Mes anksčiau per šį laikotarpį surinkdavome apie 180 tūkst. eurų, o šiemet surinkome tik apie 10 tūkst. eurų. (...) Prašysime savivaldybės pagalbos, rašysime projektus, gal kaip nors išgyvensime“, – kalbėjo ji.

Neringos muziejų direktorės teigimu, iš savivaldybės gautomis lėšomis ketinama padengti darbuotojų atlyginimus.

„Iki šiol mes dalį atlyginimų pasidengdavome būtent iš šių įplaukų. (...) Tris pastaruosius mėnesius atlyginimus mokėdavome iš surinktų pinigų. Tai tos dalies ir tikimės iš Neringos savivaldybės“, – aiškino L. Motuzienė.

Anot jos, planuotų įplaukų netekimas turės įtakos įvairių projektų įgyvendinimui, ekspozicijų įrengimui, naujų eksponatų įsigijimui.

Nidos švyturys yra aukščiausiai virš jūros lygio Lietuvoje iškilęs laivų kelrodis. Ant Urbo kalno pastatytas 29 metrų aukščio švyturys skleidžia 41 kilometrų atstumu nuo kranto matomą šviesos signalą.

Švyturio šviesos įranga atnaujinta 2016 metais.

Dabartinis cilindro formos švyturio pastatas sukonstruotas 1953 metais.

Nuo 1874 metų šioje vietoje veikė šešiakampio formos raudonų plytų švyturys, tačiau jį Antrojo pasaulinio karo pabaigoje atsitraukdami susprogdino vokiečių kariai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder