Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos
Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos

Šventosios turizmo asociacija prie uosto nautofono pastatė informacinę lentą, kurioje pateikta informaciją apie šio įrenginio istoriją. Ši lenta – modernios informacinės sistemos dalis.

Šią sistemą jau trejus metus kuria Šventosios gyventojų bendruomenė ir Turizmo asociacija.

Iš nuveiktų darbų galima paminėti „Žvejo dukrų“ skulptūrinės grupės aplinkos tvarkymo projektą ir tinklalapį www.heiligena.lt, kuris yra svarbi informacinės sistemos dalis.

Prie nautofono pastatytoje informacinėje lentoje yra QR kodas, kuris susieja su nautofono istorijai skirta tinklalapio dalimi.

Tokia pat QR kodo jungtis panaudota ir kitame Šventosios turizmo asociacijos ir gyventojų bendruomenės projekte – parodoje apie senąsias žvejybos ir laivybos tradicija.

Parodos pristatymą sustabdė karantino apribojimai, tačiau informacinė dalis taip pat yra patalpinta tinklalapyje www.heiligena.lt.

Tokia sistema, kai viešojoje erdvėje pateiktas QR kodas tampa vartais į virtualioje erdvėje patalpintą informaciją atveria neribotas galimybes papasakoti apie Šventosios istoriją.

Tinklalapyje šiuo metu yra Šventosios uosto planai, kurie buvo kuriami nuo XVII amžiaus, „Žvejo dukrų sugrįžimo“ projekto vaizdinė dalis, informacinė parodos „Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos“ dalis ir rūko signalų istorija.

Gaminant stendą buvo panaudota mediena ir tvirtinimo varžtai, kuri liko išardžius Lietuvos karo laivyno minų paieškos laivą M51 ex Kuršis.

Tikriausia, tai yra viskas, kas liko iš karo laivo.

Sidebar placeholder