Agnė ir Artūras Zuokai. Originaliausios skyrybos

Agnė ir Artūras Zuokai. Originaliausios skyrybos

„Respublikos“ savaitės akiratyje - bene originaliausios sutuoktinių skyrybos. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Agnė Zuokienė, priklausanti A.Zuoko ir vilniečių koalicijai „Laimingas Vilnius“, skiriasi su savo vyru, taip pat Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu Artūru Zuoku.

Priklausančiu A.Zuoko ir vilniečių koalicijai „Laimingas Vilnius“. Bet, atrodo, jog laimingame Vilniuje ne visi buvo laimingi. Kaip ir dera visuomeniškiems žmonėms, į skyrybų dramas įveliamas Vilniaus meras, Vilniaus administracijos direktorius ir smalsi publika.

Tarybiniais laikais sutuoktinių ar kaimynų kivirčus iš pradžių išnagrinėdavo draugiškas teismas. O dabar visuomeniškiems sutuoktiniams turbūt derėtų kreiptis į „Laimingo Vilniaus“ etikos komisiją, garbės teismą ar kažkokį kitokį savo narių santykius reguliuojantį darinį.

Pvz., kad laikinai suspenduotų A.Zuokienę nuo A.Zuoko. Arba atvirkščiai. Negi iškart reikia kreiptis į Vilniaus merą Remigijų Šimašių ar savivaldybės administracijos direktorių Povilą Poderskį?

Jie neturi politinių galių opozicinių rinkiminių komitetų narius suspenduoti. Nebent užspausti daugumos balsais. Nebent pasiūlyti A.Zuokienei pereiti į R.Šimašiaus rinkimų komitetą „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“.

Tačiau ne. Iškilo realus pavojus, jog ir pats A.Zuokas gali būti įsodintas į kartoninę dėžę. Ir išsiųstas per tranzitinę stotelę - Vilniaus savivaldybę - kažkur kitur. Apsukus ratą. Kaip ratu apsukusios „lobių“ dėžės sugrįžo beveik tuo pačiu adresu. O A.Zuokienė jau kelia triukšmą, jog rastos dar ne visos dėžės.

Skyrybos retai būna itin mandagios. Veikiau banalios. Su banaliais keršto būdais. Sutuoktinių daiktai ir pro langus skraido, ir spynos keičiamos. Ir lagaminai stovi už durų, ir vaikai slapstomi. Ir anytos bei šešurai stojasi piestu. Bet Zuokai visada buvo originalios asmenybės.

Todėl tikėtasi, kad mažų mažiausiai A.Zuokas atvažiuos su riedžiais, A.Zuokienė - su paspirtuku ir surengs Užupyje spaudos konferenciją. Pasikvietę Zuokų vaiko krikštatėvį Valdą Adamkų ir Almą Adamkienę. Ir pasakys: „Deja, mums nepavyko išsaugoti tokių stiprių ryšių kaip gerbiamų Adamkų šeima“.

Stilingos skyrybos

Negi negalima išsiskirti stilingai? Tapti ištuoktuvių stiliaus guru, ikona? Žmogus yra laisvas rinktis. Vieni pompastiškai paskelbia apie sužieduotuves, pompastiškai tuokiasi, pas tuo metu „madingą“ kunigą vaikus krikštija, o kiti - triukšmingai skiriasi.

Anksčiau turėjome vestuvinių apeigų folklorą su piršlio korimu, užstalės užsėdimu, saldainių barstymu vaikams ir svočios karvojumi. O dabar galėtume kurti skyrybų apeigas. Su buvusio sutuoktinio/ės korimu.

Su folkloro intarpais, bet sumodernintais. Pvz., sutuoktiniai iš pradžių suorganizuoja bernvakarį ir mergvakarį. Po jų - išskirtuvių ceremonija pasirinktoje vietoje. Galima Italijoje, Tailande. Bet galime ir Lietuvoje.

Ir čia restoranų, dvarų bei gražaus gamtovaizdžio netrūksta. Išskirtuves organizuoja išskirtuvių planuotoja. Į išskirtuvių ceremoniją kviečiamas teisėjas. Kad atliktų juridinius formalumus. Vis dar sutuoktiniai surengia svečiams didžiulį pokylį pajūryje. Svečiai už tai atsidėkoja vokeliais.

Abiem šventės kaltininkams - po vienodą. Ištuoktiniai basi. Nes batai sukrauti į dėžes, su užrašu „Fondas“ vis dar klajoja ratais. Tai namo - tai į Vilniaus savivaldybę. Bet tai naujas lietuviško folkloro elemetas, todėl niekas nesistebi.

Ištuoktiniai pajūryje sušoka paskutinį valsą. Padainuoja „Juodą orchidėją“. Ištuoktuvės laikomos įvykusiomis, kai abu atskirai prapjauna du tortus, nusimauna vestuvinius žiedus ir barkšteli juos į skirtingas lėkštutes.

Svečiai džiaugsmingai ploja, šaukia „bravo!“ ir apibarsto naujai išskirtą porą rožių žiedlapiais. Ištuoktoji sviedžia svečiams puokštę. Kas pagaus - taip pat išsiskirs. Ištuoktasis atsiima iš buvosios sutuoktinės keliaraištį. Ištuoktinė - žalių rūtų vainiką. Abu eina „kartis“.

Ištuoktinę nuo kartuvių išgelbėja jos tėvas. Išsiveda dukrą už parankės. Ištuoktinį išgelbėja piršlys arba ištuoktuvių planuotoja. Visi eina ant Palangos tilto pažiūrėti saulėlydžio. „Et, kad ir mano ištuoktuvės būtų tokios gražios!.. - atsidūsta viena šventės dalyvė. - Ei, tėvai, kada skiriamės?“

„Gal dar ne šiemet, - atsako sutuoktinis, - reikia pinigų pataupyti. Bet kitąmet pažadu. Kartoninės dėžės jau paruoštos.“

O kaip elgtis su medaus mėnesiu? Prieš ištuoktuves galima suorganizuoti deguto mėnesį. Išvažiuoti kartu į Balį ir ten viešai vienas kitą dergti. Tik lietuviškai. Kad aplinkiniai nesuprastų.

Tik nepatartina dėl laiko ar finansų stygiaus deguto mėnesį atšvęsti Lietuvoje. Nes tada prasideda dėžių kraustymai, vežiojimai ir įpainiojamas net R.Šimašius.

Stilingos ištuoktuvės paskatintų rūbų dizainerius kurti juodus rūbus su raudonais „guzikais“ ar bent aprengti ištuoktinius gotišku stiliumi. Įkurti ištuoktuvinių rūbų siuvimo ir nuomos salonus. Išgalvoti ištuoktuvinius makiažus, šukuosenas. Pvz., makiažą - per veidą riedančią džiaugsmo ašarą.

O dabar ką matome? Vieši asmenys vis mažiau moka mandagiai išsiskirti! Galėtų imti pavyzdį iš Natalijos Bunkės. Mijai kadaise nagą nulaužė, bet apie abu buvusius sutuoktinius - nė vieno blogo žodžio.

Nors kiti, atrodo, skiriasi tik todėl, kad galėtų apie tai viešai pakalbėti. Surengti šou. Lakstyti per visas TV pokalbių laidas ir skųstis. Pradėti nuo to, jog liko gerais draugais, stengiasi išlaikyti pagarbius santykius dėl vaikų. O tada eteryje leptelėti, jog daugiau už vyrą uždirbdavo. Vienu sakiniu sumalti „eksą“ į miltus.

Kaip atsikratyti sutuoktinio mantos

Patarimas visoms besiskiriančioms poroms, kaip greičiau atsikratyti sutuoktinio ar sutuoktinės daiktų. A.Zuokienės pavyzdžiu.

Rūbus, batus, knygas, paveikslus ir t.t. supakuoti į atskiras dėžes. Sandariai užklijuoti. Ir ant dėžių skirtingomis kalbomis užrašyti - Luvras, Tretjakovo galerija, Ermitažas, Kairo muziejus, Manuskriptai, Papirusai, Fondas, Fordas, Frontas, Bešeimininkis turtas, Polis Gogenas.

O tada pasikviesti reporterius ir apskalambyti apie per 30 metų santuokoje neregėtas, neatidarytas dėžes. Gal užsilikusias nuo Žygimanto Senojo ar Žygimanto Augusto viduramžių.

Na, gal tik Gogeno ir Fordo dėžės jaunesnės. O tada, kai dėžių užrašai žiniasklaidoje paviešinami, telieka tik atsisėsti ir laukti. Kas pirmas atsilieps. Milijardierius Fordas per tarpininkus, visi pasaulyje įregistruoti fondai, kadaise oro uoste pametę dalį bagažo, ar Kairo muziejus.

Ir kas panorės tapti bešeimininkės dėžės savininku. Vyriausybė ar merija? Nes, kaip pastebėta, sunkiai atskiria meną nuo fliuksinės degtukų dėžutės ar banaliausios praplyšusios kojinės.

Nes svarbu, ne ką iš tikrųjų mato, bet kas apie tai sakoma. O kai Lietuvoje bendras meninis lygis yra ganėtinai žemas, tikrai atsiras vietinių turtingų snobų. Įsigeis papuošti savo namo svetainę netikėtai atrastu ankstyvojo laikotarpio Poliu Gogenu.

O tada, kai vyras grįžta iš atostogų, galima paaiškinti - savo kojinių ieškok Luvre, batų - Kairo muziejuje, o laisvalaikio teplionių ant drobės - pas anonimą prie Vievio. Jei dar į konteinerį neišmetė.

Sidebar placeholder