Darželiuose mergaitės privalės apsispręsti, gal jos berniukai
Darželiuose mergaitės privalės apsispręsti, gal jos berniukai

Lietuvos visuomenėje daug triukšmo bei pasipiktinimo sukėlęs vokiečių projektas „Gender Loops“, kai kuriuose šalies darželiuose brukęs vaikams pasakėles apie dviejų princų ar dviejų pingvinų meilę, rudenį sulauks projekto antrininko.

Tiesa, šįkart vaikai sulauks ne tokio drastiško varianto. Nuo rudens turėtų būti pradėtas įgyvendinti projektas, per kurį vaikams bus pateikiamos knygučių „Tą dieną, kai Rikė buvo Rasmusas“ ir „Tą dieną, kai Frederikas buvo Frida“ idėjos. Na, gal bus leista pakeisti vardus. Tarkime, kaip Janina prieš lyties keitimą buvo Jonu. O Petras - Petrute.

Europa lyčių atsisakymo tikslo siekia beprotiškomis pastangomis. Pavyzdžiui, kai kuriose Austrijos ikimokyklinio ugdymo įstaigose berniukai skatinami gerai jaustis atrodydami kaip mergaitės, naudodami kosmetiką, būdami mamomis žaidžiant namus ar kitus žaidimus, kai mergaitės, priešingai, atlieka stiprių kovotojų ar, tarkim, plėšikų vaidmenis. O psichoterapeutas Gintautas Vaitoška berniukų buvimą moterimis ar princesėmis vakar suskubo viešai paskelbti transseksualumo fenomenu.

[CITATA]

Lietuviukams vėl bus bandoma įteigti, kad gamtos nulemti vyro ir moters lyčių skirtumai nieko nereiškia. Žmogaus lytis - tik jo asmeninio apsisprendimo reikalas, tai yra, lytis suformuojama socialiai. Ne veltui pildant kai kurias paraiškas Europos Sąjungos finansinei paramai gauti, pareiškėjams jau nereikia nurodyti savo lyties. Reikia nurodyti, kuria lytimi dažniau jaučiasi.

- Kas tai? Nauja ataka prieš lytinę orientaciją nepraradusius Lietuvos gyventojus? Vėl pradedant psichologinę diversiją nuo pačių mažiausių, neatspariausių vaikų? Ko tokie „gender“ projektai siekia? Išugdyti kuo mažiau vaisingą, tarp lyčių tapatybių pasiklydusią lietuvių kartą? - „Respublika“ klausė vieno iš tradicinės šeimos gynėjų, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Rimanto Jono DAGIO.

- Šiuo metu, kai Europos Sąjunga bando kaip nors atsigauti, išbristi iš ekonominės krizės, kažkas dar mėgina įvelti mus į neaiškias vaikų „ugdymo“ kvailystes. Juk buvo pažadėta, kad Lietuvoje tokių programų kaip „Gender Loops“ daugiau nebus.

- Tačiau ateina. Tik nauju pavidalu. Chameleonas tik pakeitė spalvą.

- Aš manau, kad taip bus pažeidžiamos vaiko tėvų teisės gauti savo vaikams tokį švietimą bei ugdymą, kokio jie tikisi. O ne tokį, koks, kaip kažkas mano, Lietuvos vaikams turi būti užkrautas. Iš pradžių paklauskime, ar Lietuvoje tėvai tokio švietimo nori ir tik tada ką nors darykime.


O jei tėvai nenori, negalima tokių dalykų užkrauti. Jeigu tėvai nori, tai tegul namuose savo vaiką šviečia, kaip tik jiems patinka. Tačiau negali būti prievartos visiems, ypač katalikiškoms šeimoms, kurioms toks jų vaikų švietimas iš principo nepriimtinas. Tai noras priverstinai eliminuoti vaiko tėvų pažiūras.

- O gal mūsų pažiūros atsilikusios? Vokiečiai ir danai gal geriau išmano, kaip auklėti lietuviukus. Gal geriau, kai mergaitė nesupras, kad ji mergaitė, o berniukas - kad jis berniukas. Gal Europos galingiesiems bus lengviau valdyti psichologiškai iškrikusius lietuvius. Nes jų galvose bus visiška painiava. Galės identifikuotis su bet kuo. Rytą dar Marytė, o po pietų - jau Marius. Po pietų dar Marius, o vakarop jau bebras. Kai kuriose šalyse jau rašoma ne tėvas, motina, bet tėvas I ir tėvas II.

- Anglijoje taip yra. Vietoj motinos ir tėvo - partneris I ir partneris II. Čia yra ta pati kvailystė, kaip aš anksčiau minėjau. Kvailystė ir tiek.

- Negi tikrai tai laikytina tik kvailyste, nors bus brukama į vaikų darželius? Tokie iš pažiūros visai nekalti europietiški pakvailiojimai griauna šeimos sampratą. Senoji Europa jau tiek prisikvailiojusi, kad neatskiria tėvo nuo motinos. O išoriškai baigia neatskirti moters nuo vyro. Gyvūnijos bei augalijos pasaulis tuo „opiu vakarietišku klausimu“ daug išmintingesnis. O „gender“ projektų rengėjai turbūt jau neatskiria, kokios lyties yra Danijos karalienė ar Vokietijos premjerė. Civilizuoti žmonės taip ilgai perdarinėjo gamtą, kad galiausiai nutarė perdaryti save.

- Be abejo, tokie dalykai bando griauti tradicinę šeimos sampratą. Kaip atsitiko ir kitose Europos Sąjungos valstybėse. Ir tai labai apmaudu, nes Europoje šiuo metu ir taip pakanka ekonominių bei socialinių problemų. Tačiau bandoma iš inercijos stumti tą patį pasenusį vežimą, kuris jau beveik neberieda. Europoje ir taip turime senėjančią, susenusią visuomenę. Su mažėjančiu gimstamumu. Su krūva problemų, kurias reikia spręsti.

- Arabų pasaulis lyčių klausimu atsparesnis. Be to, vaisingesnis. Jei europiečiai ir toliau taip kvailios, galiausiai prarasime Europą. Užleisime ją perversijoms atsparesnėms tautoms. Ir tai - tik kvailyste galima pavadinti?

Sidebar placeholder