Gražinos skiltis

Skambinkite mums



Žodžiai



Kai keikiamės, ypač rusiškais triaukščiais ar angliškais "f..ais", dažnas mūsų net nežinome jų prasmės arba net negalvojame apie jų esmę. Šiaip, kažkokia "rišamoji medžiaga" sakiniui be aiškios pradžios ir pabaigos. O patys įsivaizduojame, kad tie keiksmažodžiai puikiai nusako mūsų emocinę būklę. Dažniausiai negatyvią.




O kaip mes išreiškiame savo geriausius jausmus kito žmogaus atžvilgiu? Nesame dosnūs geriems žodžiams, oi, kokie šykštūs mes jiems. Nes jų ir nerandame. O keiksmažodžiais jų juk nepakeisi...


Ponia Vilma augo šeimoje, kurioje rūpesčio vaikais nestigo. Bet trūko šilumos. Ir tai, regis, pastebėjo šeimą ne kartą lankiusi mokytoja. Ji mergaitei buvo itin dėmesinga. Nesusikirsdama su pedagogine etika, jei tik mergaitė savo mokslu, rankų darbeliais ar tiesiog nepriekaištingu elgesiu pranokdavo save pačią, pedagogė, pagirdama Vilmą, už tai netgi priglausdavo arba paglostydavo galvą. Beje, ji to nešykštėjo ir kitiems mokinukams, jei tik šie to buvo verti. Kai su klase mokytoja išsiskyrė, buvusių auklėtinių tolesniais keliais nenustojo domėtis. Ir buvo pati didžiausia aistruolė, kai šie laikė abitūros egzaminus. Sirgo tarsi už nuosavus vaikus, kurių, beje, neturėjo.


Kokią įtaką tolesniam Vilmos gyvenimui turėjo toji pedagogė, ji tesuprato tuomet, kai jau buvo baigusi universitetą, kai rengėsi sukurti šeimą. Parvažiavusi vasaros atostogų į Klaipėdą, susitikusi su bendraklase, ji pasisakė ketinanti aplankyti savo mokytoją. Padėkoti jai už daug ką, netgi mėgstamos profesijos pasirinkimą, kuriam paskatino būtent ji. "Negi tu nežinai, kad tavo mokytojos jau treji metai nebėra?" - nustebo bendraklasė.


Vilmai toji žinia buvo skaudus kirtis. Baigusi mokyklą, ji dar nesuvokė jai nusišypsojusios laimės gyvenime sutikti tikrą mokytoją. O kai tas suvokimas`atėjo, ji tiesiog atidėliojo gerų žodžių sakymą. Tas taip ir neišsakytas dėkingumas tapo pamoka visam gyvenimui - gerus žodžius, gerus jausmus reikia skubėti sakyti. Kai ji tai kartoja savo vaikams, savo draugams, šiems tai atrodo lyg bereikalingas pamokslavimas. Tačiau ką tie žodžiai reiškia, kada nors supras ir jie. Kai gaus panašią gyvenimišką pamoką. Bet kodėl tos gyvenimiškos pamokos būna tokios skaudžios?..



GRAŽINA

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder