Gražinos skiltis: Ar galima maudytis Dangėje?
Gražinos skiltis: Ar galima maudytis Dangėje?

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 49 34 35 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Ar galima maudytis Dangėje?

VE skaitytojas ponas Egidijus, neslėpdamas apmaudo, pranešė.
"Penkiolika metų mano vaikai maudosi Dangėje. Aną dieną kažkoks dėdė, matyt, nusipirkęs kažkiek arų, vaikus vaikė nuo upės. Nežinau, gal tų arų šeimininkas, gal sukrutę aplinkosaugininkai įsmeigė lentutę "Maudytis griežtai draudžiama". Labiau linkęs manyti, kad lentele pasirūpino arų šeimininkas. Gal jis, ir tiltelį sukalęs, rengiasi "prichvatizuoti" Dangės upę?" - svarstė p. Egidijus.
Nepuoliau skambinti nei aplinkosaugininkams, nei Savivaldybės tarnautojams, nes aiškaus atsakymo, tikriausiai, neišgirsčiau. Būčiau apversta visokiomis studijomis, projektėliais, lankstinukais ir pan.
Prieš 15 metų Panevėžio g. rajone dar tebebuvo oficialus Dangės pliažas su persirengimo kabinomis. Toje vietoje oficialiai maudžiausi ir aš su draugų kompanija. Kiek per 15 metų pilių soduose pristatyta, kiek gyvenamųjų kvartalų Tauralaukyje ir šiapus Dangės pridygo.
O kaip yra su nuotekomis iš sodų, iš tų gyvenamųjų kvartalų? Pats velnias kanopas išsisukinėtų bandydamas išsiaiškinti. Vieną nuotekų "baranką" aptinku - iš jos į Dangę teka kažkoks "muilinas" skystis. Jis labai patinka kažkokioms žuvytėms, tarsi paukšteliai lesojančioms turinį. Pasidžiaugiau tiek, kad fekalijų bent jame nebuvo.
Ir kas šiandien atsakytų, kiek toji Dangė užteršta nuotekomis iš panašių "barankų"? Kelias vandens lelijas mačiau žydinčias. Sako, kad tai švarių vandenų ženklas. Bet juk jos gali būti ir mutantės, prisitaikiusios gyvuoti ir užterštame vandenyje.
Žodžiu, klausimų kilo daug, o atsakymų lauksiu iš Jūsų, mieli skaitytojai. Valdininkų įtikinėjimais, kad viskas OK seniai nebetikiu. Gal rasis ir vandenų švaros specialistas, nesusietas jokiais įsipareigojimais "aukčiausiesiems" paaiškinti apie Dangės švarą ir galėjimą ar negalėjimą upėje maudytis. Bent jau ponas Egidijus teigė, kad jo vaikai po maudynių upėje kokiais šašais neaptekdavo...

Gėlės balkonuose

Kaip jos puošia daugiabučius, kaip jos puošia kotedžus. Širdis dainuoja, kai jų Klaipėdos namų balkonuose ar ant palangių pastebiu vis daugiau. Bet... Pastebiu ir nuvytusius, apskurusius gėlių vazonėlius. Jie tikrai nebėra nei grožis, patraukiantis praeivių akis, nei džiaugsmas jų šeimininkams.
Todėl visai nenustebau sulaukusi VE skaitytojos ponios Reginos klausimo, kodėl džiūsta petunijų lapeliai, susisukdami į "triūbeles". Ji sakė atsakymų ieškojusi ir internete, ir kitus, balkonus puošiančius šiomis gėlėmis apklaususi, tačiau atsakymų dėl to nesulaukusi.
"Laistau rytais ir vakarais, patręšiu karts nuo karto. Žiedais petunijos apsipylusios, o štai lapeliai džiūsta", - patikslino ji.
Vėl, mielieji skaitytojai, prašau jūsų išminties atsakyti p. Reginai, jei su tokiu reiškiniu buvote susidūrę.
Gražaus savaitgalio - kiekvienam pagal galimybes ir poreikius. Kam skinant pomidorus soduose, kam klaidžiojant po mišką, kam besimėgaujant prie jūros. Ir visai nesvarbu - saulė ar apniukę, prie jūros visada gerai.
Beje, pastebėjau, kad šermukšniai baigia prinokti, primindami vasarą į pabaigą skubančią. Tad ir mes sukruskime jos bent pabaigoje nepražiopsoti.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder