Gražinos skiltis: Odė kelionėms po Lietuvą
Gražinos skiltis: Odė kelionėms po Lietuvą

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 8 46 38 52 97 darbo dienomis 10 - 13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Odė kelionėms po Lietuvą

Aną dieną stambaus kalibro verslininkas, pasaulį išmaišęs skersai ir išilgai, lyg pasiguodė, lyg ir pasigyrė: "Tas virusas, pristabdęs mano skraidymus ne tik verslo, bet ir poilsio reikalais egzotiškuose kraštuose, išėjo į naudą. Atradau... Lietuvą.

Kokie vaizdai nuo piliakalnių, koks malonumas išsimaudyti ne kokioje arbatėlėje Viduržemio jūros įlankoje, o vėsokame ežere ar upėje. O kiek gražių gyvenimų atsivėrė, apsilankius Lietuvos miesteliuose, o ir dar išlikusiuose kaimuose", - vardijo jis.

Nieko nesakiau. Tik pagalvojau, - geriau vėliau negu niekada. Nes aš Lietuvą atradau ir be viruso pristatytų slenksčių.

Man akys, o kartu ir širdis atsivėrė, kai su Klaipėdos apskrities žurnalistais pirmąjį rugsėjo savaitgalį pradėjome blaškytis po Lietuvos nacionalinius parkus - kasmet vis po kitą.

Kas man tos Egipto piramidės (tuneliu pradėjus lįsti į faraono kapavietę pasidarė taip bloga, kad tarsi koks Babrungo vėžys atbula - kitaip nebuvo galimybių - pradėjau rangytis atgal iš to tunelio), kas man tas Marakešas su besirangančiais smaugliais ant kažkieno krūtinių ar vandenį siūlančiais vandennešiais. Viso labo atrakcija, už kurios nuotrauką krapštai pinigėlius.

Ne, visiškai kelionių į tolesnius kraštus įspūdžių negaliu nuneigti. Daug ką - asmeninius išgyvenimus - nešiojuosi su savimi. Bet įspūdžių kokio Eifelio papėdėje toli gražu negaliu sulyginti, tarkim, su tuo, kai Viekšniuose pamačiau paminklą Biržiškų šeimai. Sako, vienintelis toks - šeimai - pasaulyje. Labai išjudinusius vidinius klodus Monmartro kalvoje (impresionistai, remarkai, hemingvėjai ir t. t.) įspūdžių toli gražu negaliu lyginti su emocijomis, patirtomis Oginskio dvare Plungėje, ar dvaruose Rokiškyje, Biržuose. Žinoma, tai ir nelygintina.

Bet lietuviški įspūdžiai - savojo identiteto pajutimas. Ypač tas suvokimas sutvirtėjo, kai, neturėdama pinigų, savaitę atostogavau Gargžduose draugės namučiuose. Minijos vingis, dar nenupjauti ąžuolai su savomis legendomis.

Turbūt tuose Gargžduose ir suvokiau - taip menkai pažįstu Lietuvą. Daugiau jokių skraidynių į turkijas ir egiptus. Jokių kapstynių svetimose tradicijose ir kultūrose. Kai dar tiek nepažinta, nepatirta Lietuvoje.

Tik kažin ar beužteks laiko jai pažinti su visomis kūlgrindomis, neatvertomis požeminių labirintų paslaptimis, legendomis ir sakmėmis.

Kiek dar daug nepamatyto grožio Lietuvoje...

<ParaStyle:p>Tobulas eilėraštis

Tiksliau - tik jo dalis:

Kasdien ką nors vis pamatai,

į sielą krinta gėrio grūdas,

Čia naujo namo pamatai,

ten į teatrą žmonės grūdas.

Ir plaukia į marias gilias

Šventosios upė kaip ir plaukus,

ne bombos byra, o giles

tau barsto ąžuolas į plaukus.

Pasiklausai dainos, kuri

galulaukėj pabaido kiškį,

ir tobulas eiles kuri,

kurias kur nori, ten ir kiški.

Vladas Šimkus "Nusileisk, dangau, ant žemės" - Vilnius, Vaga, 1982.

Gero savaitgalio, pažįstant Lietuvą.

<ParaStyle:pv>Pagalbos turgelis

Turgelio vartai atkelti darbo dienomis 10 - 13 val. tel. 8 46 38 52 97. Kreiptis galite ir parašydami laiškelį el. p. adresu [email protected]

Viryklė. Ponia Albina padovanotų dujinę keturių kaistuvų viryklę. Tel. 8 615 42297.

Jūros ryžiai. Ponia Ona būtų labai dėkinga, jeigu kas padovanotų valgomąjį šaukštą jūros ryžių. Jie reikalingi, pasak jos, diabetui gydyti. Tel. 8 612 80429.

<ParaStyle:autor>

Raktažodžiai
Sidebar placeholder