Kaip apgauti visus
Kaip apgauti visus

Mums dažnai atrodo, jog gyvename kažkokiais neaiškias laikais. Melas, apgaulė, kvailumas lydi visas veiklos sferas. Tiesa, kas kiek nuodugniau žino istoriją, gali pasakyti, jog tai nėra didelė naujiena. Taip būdavo ir anksčiau. Bet aš pasistengsiu trumpai aprašyti, kas daroma, kai norima apgauti tautas ir valstybes. Juolab, kad tai akivaizdu po nedidelio tyrimo.

Kaip tai daroma? Yra naudojamos kelios taisyklės:

Pirmiausia taisyklė yra tokia: melas turi būti didelis. Smulkus melas yra lygus klaidai, o tai visai įmanoma. Bet sakymas, kad žemė plokščia, kaukių dėvėjimas didina mirtingumą, Amerikoje nėra demokratijos ar žmonijos laukia globalinė katastrofa – tai jau mastelis.

Antroji taisyklė reikalauja, kad jūsų melą lydėtų bent dalis tiesos. Iš tikro Žemės išgaubtumas nėra akivaizdus, mažai kas gali numatyti, kas bus po penkiasdešimt metų, nė vienas iš paprastų gyventojų negali patikrinti kaukių dėvėjimo efektyvumo. Todėl video su dūmais per kaukę sukelia tikrumo įspūdį, ir žmonės linkę patikėti siūlomu melu ar dezinformacija.

Trečioji taisyklė numato, kad aplink teikiamą melą susidarytų būrelis ar būrys žmonių, kurie jį skleistų panašiems į juos. Publicistikoje jie vadinami naudingais idiotais. Tokie žmonės nesąmoningai ar už gerus pinigus platina tarsi rimtas žinias iš „nepriklausomų“ ar „patikimų“ šaltinių, pateikia objektyvią ar nepriklausomą nuomonę. Jų paskirtis – sukelti abejones tiesomis ar sistemomis ir sudaryti sąlygas patikėti bet kuria nesąmone, kurią skleidžia tavo „draugai“.

Ketvirtoji taisyklė, siekiant įtvirtinti skleidžiamą melą - neigti viską, kas tam prieštarauja. Tam tarnauja aksioma, kad daugumos žmonių atmintis trumpa. Štai rinkiminius pažadus rinkėjai pamiršta per kelis metus ar net mėnesius. Žmonėms patinka naujumas. Senos tiesos verčia pasijusti primityviu, nes visi „žengia progreso keliu“. Politikas, kuris neigia akivaizdžias tiesas, atrodo kaip žmogus su charakteriu. Tai galima pamatyti palyginus JAV ar Rusijos prezidentų teiginius.

Yra ir pas mus panašių žmonių.

Penktoji taisyklė: melas atrodo patikimas, jei jo skleidėjai tvirtina, kad yra teisūs, todėl jie niekuomet nesiteisina. Kai tik pradedi teisintis, atrodai kaltas.

Paskutinioji taisyklė sako, kad didelis melas ar dezinformacija reikalauja ilgo laiko skleidimui. Jei jūs sugebate pateikti nuomonę, kad koronavirusas nėra blogesnis už gripą, per ilgą laiką nesunkiai įsigysite tiek šalininkų, kad ir pačiam tai pasirodys tiesa. Manymui, kad pasaulį valdo didžiosios korporacijos, irgi reikia palaikymo, kuris ateina su laiku. Tiesa, kiek labiau mąstančiam kyla įtarimas, kad tai jau buvo, kai buvo sakoma, kad bankų mafija (Rotšildai, Morganai, Rokfeleriai ir kt.) perėmė pasaulio valdymą. Paaiškėjo, tai nebuvo tiesa - tik dezinformacija.

Nenorėčiau, kad skaitant kiltų įtarimas, jog tai instrukcija. Veikiau tai receptas, siekiant pagerinti regėjimą kas ir kaip stengiasi mus apgauti. Tai žinant, lengviau atsispirti propagandai ir melagienoms.

Bet savo protą reikia visuomet turėti su savimi.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder