Kaip kauniečiai per Kopenhagą Klaipėdos pliažams mėlynas vėliavas pardavinėja

Kaip kauniečiai per Kopenhagą Klaipėdos pliažams mėlynas vėliavas pardavinėja

Neįtikėtina, kad šias laikais taip gali vykti. Gal prisimenate, kad anksčiau internetinėse platybėse kažkokia asociacija pardavinėjo žemės sklypus Mėnulyje. Buvo kas ir nusipirko.

Dabar turi ant sienos pakabintus įrėmintus sertifikatus ir giedrą naktį, esant pilnačiai, gali užmesti akį į savo pirkinį.

Ne, Klaipėdos savivaldybė sklypo Mėnulyje dar neturi. Bet užtat jau ne vienerius metus apsipirkinėja Mėlynosiomis vėliavomis, kurias su pasididžiavimu prie jūros iškabina.

Pirkinys ne iš pigiųjų. Dešimt tūkstančių eurų pernai. Tiek pat miesto biudžete ieškoma ir šiemet.

Viešai skelbiama, kad Mėlynoji vėliava yra savanoriška sertifikavimo sistema paplūdimiams ir prieplaukoms. Aplinkosauginio švietimo fondo programa. Savivaldybės yra apdovanojamos Mėlynąja vėliava, jeigu atitinka įvairius ekologinius reikalavimus.

Panašu, kad visgi Klaipėdos savivaldybei niekas jos nedovanoja, ją reikia nusipirkti.

Sistema veikia taip. Savivaldybė yra paskyrusi koordinatorių, kuris rūpinasi Mėlynos vėliavos reikalais. Tuo koordinatoriumi yra paskirtas Lietuvos žaliųjų judėjimas. Visuomeninė organizacija iš Kauno su keturiais žmonėmis.

Ji ir gauna 10 000 eurų iš Klaipėdos, kad vėliavą parvežtų. Mėlyną vėliavą galima gauti tik su Aplinkosauginio švietimo fondo sekretoriato, esančio Kopenhagoje, pritarimu.

Nei Kauno žalieji, nei Kopenhagos sekretoriatas viešai savo svetainėse neskelbia, kad gauna pinigus iš Klaipėdos?

Tai kam tie dešimt tūkstančių miestiečių pinigų išleidžiami ir kur panaudojami?

Savivaldybės miesto tvarkymo skyrius nurodo, kad pinigus Lietuvos žaliųjų judėjimui pernai sumokėjo už tai, kad jie dalyvavo kažkokiame posėdyje, užpildė paraišką vėliavai gauti ir liepos mėnesį pastebėjo ir pranešė, kad Smiltynės ar tai antros Melnragės pliažo tualete neveikia šviestuvas ir durys be užrakto.

Dar pastebėjo, kad stambių gabaritų atliekos ne vietoje sukrautos. Dar po kelių dienų pranešė, kad pliažo tualete sugedusi durų rankena ir nustatė, kad vyrų tualete išdaužtas langas.

Ai, dar patikrinus nustatė, jog išverstas tinklinio stovas.

Už tai gavo iš savivaldybės dešimt tūkstančių. Ir dar nori gauti šiemet tiek pat.

Jūs čia juokaujat ar rimtai? Jeigu juokaujat, tai humorą užskaitau, bet prie ko čia miestiečių pinigai. Jeigu rimtai, tai klausimų kyla.

Yra tokia miesto biudžetinė įstaiga „Klaipėdos paplūdimiai“. Iš miesto lėšų išlaikoma. Su etatais ir direktoriumi. Dar savo emblemoje delfiną turi. Na, čia, kaip Lietuvos žemės ūkio simbolis bananas būtų. Bet ne apie tai.

Tai kas daugiau, jeigu ne ši įstaiga ir turi užsiimti paplūdimių tvarkymu? Įskaitant ir tualetų bei sulūžusių stovų žvalgyba.

Na, bet pas mus taip paprastai ir elementariai negali būti. Pas mus sudėtingiau. Žalieji iš Kauno už dešimt tūkstančių pastebi ir praneša, o tada „Klaipėdos paplūdimiai“ sutvarko. Kažkoks absurdas.

Lygiai taip pat, kaip ir paraiškos Mėlynajai vėliavai gauti pildymas. Kodėl tai negali padaryti savivaldybė ar jos biudžetinė organizacija, kuri ir įkurta tam, kad pliažais rūpintis?

Kam šiam gigantiškam darbui reikalingas koordinatorius? Ir jeigu jau būtinai reikia visuomeniškų žaliųjų, tai kodėl jie iš Kauno? Ką, mes Klaipėdoje savo nebeturime?

Kokios spalvos vėliavas kabinti Klaipėdos paplūdimiuose yra visiškai skonio reikalas. Man atrodo, kad kur kas svarbiau, kaip žmogus pailsi mūsų paplūdimiuose.

Kokią infrastruktūrą ten randa. Ar gerai ir kokybiškai yra aptarnaujamas.

Čia yra svarbiausia. Į tai ir reikia resursus ir pastangas koncentruoti. O ne taškyti miesto žmonių pinigus blizgantiems popieriukams, kuriuos išvyniojus, dažnai gali nusivilti.

Jeigu žmogus prie jūros gerai, kokybiškai, civilizuotai ir saugiai pailsės, tai jam ten gali plazdėti ir CocaCola vėliavos. Beje už jas dar ir pinigų pliažų tvarkymui uždirbtumėme.

Arūnas TUMA, Klaipėdos miesto Tarybos narys

„Vakarų ekspreso“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su Nuomonių rubrikos tekstų autorių nuomone.  Už publikuojamų komentarų, nuomonių turinį atsako autoriai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder