Kaip sąžiningai pavogti 40 mln. eurų

Kaip sąžiningai pavogti 40 mln. eurų

Sakoma, kad jei pavogei vištą - sėsi į kalėjimą, o jei tavo grobis milijonai - tau lenksis visi šalies pateptieji ir palaimintieji. Paprastai tai buvo taikoma trečiojo pasaulio ir posovietinėms bei „socialistinio lagerio“ šalims, bet, pasirodo, tai puikiai tinka ir, kaip mūsų Konstitucijoje parašyta - „teisinėje demokratinėje valstybėje“, t.y. Lietuvoje.

Žmonėms paprastai viskas aišku, kai kyšis ar pavogta suma sukasi apie kelis šimtus ar tūkstantį eurų, bet kai minimas milijonas, jie nesupranta, apie ką čia kalbama.

Geriausias to pavyzdys - STT ir kitų neva mūsų specialiųjų tarnybų sulaikomi, o po to vėl renkami ar į darbą priimami įvairių savivaldybių ar valstybinių tarnybų darbuotojai.

Bet štai ponas Rokas Masiulis „atneša“ mūsų valstybei energetinę nepriklausomybę, išnuomodamas „Independence“ laivą už trigubai didesnę kainą, nei šis kainuotų, ir Jos Ekscelencija jį apdovanoja ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“. Netrukus šis asmuo elitą aptarnaujančioje žiniasklaidoje iškeliamas į „šventųjų sąrašus“.

Na, o buvusios Burokevičiaus partijos ir Tautos patriarcho statytinės Dalios Grybauskaitės dviejų „penkmečių“ valdymo į savo rankas perimtos teisėtvarkos ir spec. tarnybų struktūrų vadovybė tapo tik šios valdžios šuns vizginama uodega.

Po praėjusių metų prezidentinių rinkimų turim naująjį šalies vadovą - Gitaną Nausėdą, kuris mums pažadėjo „gerovės valstybę“, bet pasirodo, kad ir šiame stebukle negalima apsieiti be R.Masiulio bei jo „Klaipėdos naftos“ berniukų komandos.

Pirmiausia kyla ažiotažas, kodėl tokius aukštus reitingus turintis visų sričių profesionalas R.Masiulis netenka susisiekimo ministro, o tiksliau, „Lietuvos geležinkelių“ stogo, kuriame darbuojasi verslo kolega Mantas Bartuška, posto.

Vyrai, kaip pasakų aitvarai, nešę naudą valdžios elitui, formaliai atskiriami, Susisiekimo ministerijai ima vadovauti Jaroslavas Narkevičius, kuriam ant stalo padedama medžiaga apie tikrą finansinę, ekonominę bei socialinę padėtį „Lietuvos geležinkeliuose“.

Užtenka paminėti „Lietuvos geležinkelių“ viešąjį geležinkelio ruožo Kaišiadorys-Klaipėda ir Vilniaus geležinkelio mazgo elektrifikavimo konkursus, kur nugalėtoju paskelbtas 40 mln. eurų brangesnis pasiūlymas.

Nespėjo praeiti nė keletas dienų, kai viešojoje erdvėje sužinojom, kad J.Narkevičius yra „brakonierius“, kad jo dukra yra nakvojusi laikinai tėvui priklausančiame Seimo viešbučio kambaryje.

Čia išgirdom ir prezidento G.Nausėdos priminimą, kad „vsio zakonno“ laikai baigėsi ir „moraliai puolęs“ ministras turi trauktis iš Vyriausybės. Gerai, kai šalies vadovas, pamiršęs savo kelionę pas dukrą į P.Korėją, kelia aukštus moralinius reikalavimus. Bet, man atrodo, kad šiuo atveju Algirdo Brazausko „vsio zakonno“ keičiama į G.Nausėdos „znaj našich!“.

Ką reiškia Lietuvos valstybei tie 40 mln. eurų, kuriuos švaisto šalies Ekscelencijos kovos su korupcija susirinkimuose ir maldos pusryčiuose dalyvaujančio R.Masiulio, kurį prezidentas palaimino ir palinkėjo sėkmės šių metų rinkimuose, bendražygiai.

Bet J. Narkevičiau ir premjere Sauliau Skverneli, jūs abu sausio 14-ąją aiškinsitės prezidentūroje ant kilimėlio, kaip ten su tuo keliuko asfaltavimu už 300 tūkst. eurų. Ir kas iš to, kad kažkuriam atsistatydinus, šalį gali ištikti politinė krizė. Viršininkas (atsiprašau, prezidentas) visada teisus.

Ir dar. Kelinti metai besidomėdamas „Lietuvos geležinkelių“, R.Masiulio, kai kurių kitų politikų veikla, pastebėjau keistų sutapimų. Yra tokia pusiau slapta religinė organizacija „Opus Dei“, kurią įkūrė ispanas Josemaria Escriva de Balaguer. Daug kur šios organizacijos nariai vadinami „Vatikano gvardija“.

Lietuvoje vieni žymiausių jos atstovų - mano minėtasis R.Masiulis bei buvęs ūkio ministras konservatorius Dainius Kreivys ir juos itin palaikęs pernai kardinolu tapęs Sigitas Tamkevičius.

Tikriausiai tik atsitiktinumas, kad R.Masiulio vadovaujamų bendrovių laimėtojai - tik ispanų valdomos bendrovės. Bet tai jau ne mano, o mūsų Valstybės saugumo departamento kontržvalgybininkų darbas.

O kas turėtų vertinti M.Bartuškos skambutį į Ispanijos ambasadą, prašant neskųsti skandalingai pasibaigusio konkurso rezultatų ir žadant įvairią pagalbą ateityje?

Teisėsauga, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, STT, FNTT ar Viešųjų pirkimų tarnyba - man taip ir liko neaišku.

Kai turim „Lietuvos geležinkelių“ valstybę valstybėje, tai Lietuvos įstatymai negalioja.

Redakcija už straipsnio autoriaus nuomonę neatsako.

Sidebar placeholder