Kančių keliai
Kančių keliai

Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai galva sutino tarsi koks batvinis ir ji savęs nebepažino veidrodyje, pradėjo "gūglinti", kuri bent kokia nors dantų klinika veikia arčiausiai namų. Rado įrašus - "uždaryta, uždaryta, uždaryta". Na, toks tatai metas. Suspaudus save į kumštį, ryžosi eiti ten, kur visada eidavo.

Ten jai pakukavo: drožk pas šeimos gydytoją. "Man ekstra atvejis, man labaaaai skauda, čia visa mano dantų istorija", - nesugraudino. Be to, ji sužinojo, esą išrauti dantų nesą ir kam. Klumpina pas šeimos gydytoją beveik į kitą miesto galą. Kur "gyvendavo" jos šeimos gydytoja, ant laukųjų durų priklijuotas raštelis, kur klumpsėti toliau, nes čia medikai "nebegyvena". Klumpsi.

Ačiū Dievui, ten ir dantų klinika įsikūrusi. "Manęs klausia, kuris dantis skauda. Aš nežinau - skauda visi. Sako, reikia peršviesti. Maniau, vėl teks kur kliunkinti. Bet ne - vietoje ir peršviečia, apramina, kad nėr taip jau ir baisiai.

Pasakė - gydysim. Išrašė antibiotikų receptą. Geriu. Beveik laiminga - bent nebeskauda. Į veidrodį nežiūriu", - per skausmus ir klumpsėjimus humoro jausmo nepraradusi raportavo mūsų laikraščio skaitytoja p. Konstancija.

Jos situaciją bemat "prisimatuoju" sau. Man su tais dantimis irgi ne kažkas. Bandė skaudėti, bet tuos skausmus nuslopinau lašinių gabalėliu. Na, toks liaudiškas receptas. Praėjo. Ar ilgam? Ką aš žinau. Bet klumpsėti per keliolika įstaigų, žinoma, - jokio entuziazmo. Neduok tu sviete, tokių vargelių nei man, nei jums.

Keistas gruodis

Keistas ne todėl, kad esam su snukiaraiščiais, jau iš anksto raudam - kokios bus tos šiemetinės Kalėdos. Stebina kitkas - tebežydinčios tvarkinguose kiemuose rožės. Nepaisydamos šalnų, o kai kur jau ir sniego apdengtos, žydi sau ir viskas. Alyvų krūmų pumpurai irgi subrinkę. Kartais net pavasarį tokių nepamatysi. Bet labiausiai stebina magnolijos - atrodo, tuoj, tuoj žiedai prasiskleis.


Nežinau, gal ir anksčiau taip gruodyje būdavo, bet nepastebėdavau? Tiesa, gruodyje - sausio pradžioje stebindavo pajūrio gluosniai, jau sukrovę kačiukus.


Na, o šį gruodį dar stebina berželiai, iki galo nenubarstę savo aukso - geltonų lapelių. Tarsi kokie ąžuolai, suskrabusius lapus išsaugantys iki pavasario.


Keistas šiemet tas gruodis. Kažin ką reiškia tie lyg ir prabundančios gamtos ženklai?
Gal iš tiesų už kelerių ar keliolikos metų gyvensime subtropikuose?

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel.(8 46) 38 52 97 darbo dienomis 10-13 val. arba rašyti el. pašto adresu [email protected]

Raktažodžiai
Sidebar placeholder