Klaipėda yra vieta kurti ir statyti, o ne griauti ir dejuoti

Klaipėda yra vieta kurti ir statyti, o ne griauti ir dejuoti

Niujorkas turi savo Times Square. Londonas turi Trafalgaro aikštę. Berlynas didžiuojasi modernia Potsdamo aikšte. Tai vietos, kurios įkūnija šiuolaikinio didmiesčio laisvę ir dinamiką.

Tai vietos, kurios matuoja miesto pulsą, užtikrina žmonių gyvenimo ritmą. Tai vietos, kurios sujungia drąsius architektūrinius eksperimentus, patogią infrastruktūrą ir laimingus, atsipalaidavusius žmones. Savotiški vartai į ateities miestą.

Niekada nemiegantys, kupini automobilių ir žmonių judesio, pripildyti skubančių vietos gyventojų ir smalsių bei susižavėjusių turistų.

Klaipėda yra gražus miestas, turintis savo istorinį užtaisą, per kruizinių laivų terminalą atveriantis savo piliavietės kompleksą, tvarkingai surikiuotas senamiesčio gatveles. Tai yra nuostabūs vartai, prasiveriančios durys į istoriją, į turtingą miesto praeitį.

O kas simbolizuoja miesto ateitį? Kur yra tas tiltas, vedantis į būsimo miesto vizijas ir svajones? Kur yra Klaipėdos Times Square'as?

Ir tai tikrai ne "Akropolis". Nors realybė yra tokia, kad tai yra lankomiausia Klaipėdos vieta. Žmonės čia važiuoja ne tik apsipirkti. Tokia galinga žmonių trauka nebūtų įmanoma be patogios "Akropolio" infrastruktūros ir net 2150 nemokamų parkavimo vietų.

Ir visgi kol kas miestas neturi savojo Times Square'o. Bet esu tvirtai įsitikinęs, kad netolimoje ateityje tokia vieta gali tapti Atgimimo aikštė ir jos prieigos.

Su šiuolaikiškai atsinaujinusiu Muzikinio teatro pastatu, su iš letargo miego pažadintu ir galybę barjerų įveikusiu "Viktorijos" viešbučiu, su atsinaujinusiais H. Manto gatvės pradžios namais iš vienos pusės ir moderniai sutvarkyta Danės krantine prie Žvejo skulptūros iš kitos pusės.

Esu žodžio ir darbų žmogus.

Turime nustoti vienas kitą kaltinti, įtarinėti ir kiekvienas daryti savo kasdienius darbus ir žingsnis po žingsnio siekti užsibrėžto tikslo. Atgimimo aikštė privalo atgimti.

Ji turi atspindėti šiuolaikinio gyvenimo akcentus, taip pat būti patogi miesto žmonėms ir jų svečiams.

Todėl miesto Tarybos sprendimas patvirtinti Atgimimo aikštės rekonstrukciją su požeminine parkavimo aikštele yra svarbus žingsnis į priekį. Naujai kuriama erdvė bus gyvybinga tiek, kiek bus mėgstama ir lankoma žmonių.

Aikštės statomos ne balandžiams ir žvirbliams, bet žmonėms. Todėl būtent žmogus turi patogiai jaustis, atvykęs į centrinę miesto dalį. O patogumas prasideda nuo paprastų dalykų, pavyzdžiui, nuo galimybės be streso pasistatyti savo automobilį.

Parkavimo vietų miesto centre trūksta jau dabar. Nesprendžiant problemos, chaosas tik padidėtų pradėjus veikti Muzikiniam teatrui ar "Viktorijos" viešbučiui.

Iš tų, kurie norėtų, kad Atgimimo aikštėje ganytųsi ožkytės ir avytės, girdime, kad požeminis parkingas yra brangus, kad jis reikalingas tik verslininkams. Jeigu jie norėtų girdėti, atsakyčiau, kad požeminė parkavimo aikštelė yra reikalinga šiuolaikiniam žmogui, kuris nori atvažiuoti į šiuolaikinį centrą ir be rūpesčių tvarkytis savo reikalus arba pramogauti.

O projekto įgyvendinimas turi būti organizuojamas racionaliai, taupant mokesčių mokėtojų pinigus bei užtikrinant ilgalaikį investuojamų lėšų atsiperkamumą.

Panašu, kad kai kurių veikėjų kasdienybė ir išgyvenimas yra paremtas intrigomis, aistrų kurstymu ir isterija.

Tai yra bloga praeitis. Ant jos niekada nepastatysi Klaipėdos ateities. O tie, kas daro, visada turi būti priekyje ir pralaužti ledus.

Miesto ateities vartai intriguoja ir tuo, kad čia susijungia naujam gyvenimui pritaikyta istorinė praeitis su inovatyviais architektūriniais sprendimais.

Štai "Viktorijos" viešbutis yra seniausias Klaipėdos pastatas, jau trečią šimtmetį naudojamas tai pačiai paskirčiai. Noriu tikėti, kad sėkmingai sutvarkytas pastatų kompleksas ir jame įkurdintas šiuolaikinis viešbutis taps dar vienu žibančiu deimantu Klaipėdos pasididžiavimo karūnoje.

Aišku, kad tai įvyktų, reikia įdėti daug darbo, pastangų ir investicijų.

Reikia ir kantrybės, visų atsakingų institucijų geranoriško susiklausymo ir bendradarbiavimo. Tik tada galėsime džiaugtis "Viktorijos" renesansu ateities Klaipėdoje bei naujai atsiradusiomis apie 60 darbo vietų Klaipėdos mieste.

Taip jau yra, kad žmonės kuria aplinką, kurioje gyvena, o ilgainiui aplinka daro įtaką jiems patiems. Šiuolaikinė Atgimimo aikštė su aplinkui veikiančiais atsinaujinusiais viešbučiais, kavinėmis, pramogų centrais ir biurais taps atvira ir dinamiška erdve, kurioje visi jausimės drąsesni, atviresni, labiau kūrybiški ir pasitikintys savimi.

Tikiu ir viską darysiu, kad taip atsitiktų, nes Klaipėda yra vieta kurti ir statyti. Tie, kurie nori griauti, tegul pasirenka kitą vietą.

Arūnas TUMA, Klaipėdos miesto tarybos narys

Raktažodžiai
Sidebar placeholder