Ministras plaukų nebeturi, o proto ir idėjų?

Ministras plaukų nebeturi, o proto ir idėjų?

Veryga nusiskuto plikai reikšdamas paramą savo viršininkui Skverneliui, kurį užklupo onkologinė liga. Baisi liga nepaiso pareigų, gali pasirinkti bet kurį iš mūsų. Kasmet Lietuvoje apie 17 tūkstančių žmonių išgirsta šiurpą keliančią diagnozę.

Kiekvieno išgyvenimai ir emocijos yra unikali istorija. Kiekvienas iš jų su savo artimaisiais gyvena viltimi toliau gyventi...

Tokia liūdna statistika yra mūsų valstybės nacionalinis interesas. Šalies, kurioje varnų liko daugiau negu žmonių. Šalies, kurios atskiros teritorijos jau labiau primena Marsą ar Mėnulį, o ne planetą Žemę.

Kiekvieno žmogaus gyvybė yra nacionalinė vertybė, prieš kurią nublanksta visi nacionaliniai saugumai, ekonominiai sunkumai ar biurokratiniai suvaržymai.

Kažkaip tampa nejauku ir beviltiška, kada sveikatą saugoti pasišovęs ministras, turėdamas milžiniškas galimybes ir priemones kovoti su šia amžiaus problema, tiesiog pirmu numeriu nusiskuta savo ševeliūrą.

Kas tai? Nesuvokimas, nesugebėjimas ar bejėgiškumas? Ministras, kuris turi būti ryžtingas flagmanas kovoje su onkologiniais susirgimais, tiesiog demonstruoja savo plikę? Verygos pakalikai atkerta, kad Jūs tamsuomenė ir nesuprantate, jog tai svarbūs simboliai, kad taip ministras išreiškia paramą visiems, kurie pavieniui kovoja su savo liga.

Tokiu atveju šauta toli pro šalį. Viešieji ryšiai užspaudė ministrui smegenis. Piktybinis vėžys į viešuosius ryšius nereaguoja. Daktaras Veryga tai turėtų žinoti. Nuo ministro plaukų paliktų ant kirpyklos grindų nei vienas nepasveiks ir nei vienas neišvengs ligos, jeigu jam ji skirta.

Verygos plaukai čia ne prie ko. Tegul atvažiuoja ministras į Klaipėdą. Tegul aplanko pranciškoną brolį Benediktą. Ir tegul supranta, kad žymiai efektyviau ir prasmingiau prieš vėžio epidemiją galima kovoti turint ilgus plaukus.

Jie nesutrukdė Broliui iš privačiai paaukotų lėšų pastatyti unikalų centrą onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems.

Jie nesutrukdė organizuoti labdaringus masinius Vilties bėgimus. Svarbu ne plaukai, svarbu nuoširdumas, pasiaukojimas ir ryžtas veikti.

Ministras nėra burtininkas ir visų nepagydys. Bet visgi vietoje viešųjų ryšių akcijų, galėtų iš esmės pertvarkyti kompensuojamų vaistų sistemą.

Galbūt reikėtų nustoti kompensuoti, kai kuriuos pigius vaistus, kuriuos žmonės ir patys pajėgtų įsigyti, o sutaupytus pinigus skirti brangesnių vaistų kompensavimui.

Būtent tokie ir yra naujos kartos vaistai, efektyviai gydantys onkologinius susirgimus, tačiau dėl savo aukštų kainų, mūsų žmonėms neįperkami. Tai tik viena idėja.

Neabejoju, kad jų yra labai daug. Verygai plaukai ataugs, bet ar su jais atsiras ir ministro realūs veiksmai ? Pagyvensime, pamatysime...

Sidebar placeholder