Nina Puteikienė: Dvi idėjos, kaip Klaipėdą padaryti žalesne

Nina Puteikienė: Dvi idėjos, kaip Klaipėdą padaryti žalesne

Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė socialiniuose tinkluose savo asmeninėje paskyroje pasidalino tokio turinio pamąstymais":

"Lietuvai gresia per artimiausius 7 metus dideli pinigai, skirti ekonomikos gaivinimui. iš Europos atsigavimo fondo ir ES biudžeto Lietuva 2021–2027 metais iš viso gali gauti nuo 6,3 mlrd iki daugiau kaip 17,7 mlrd. eurų. Lėšos turi būti orientuotos dvejomis kryptimis: Lietuva turės tapti žalesnė ir labiau skaitmeninė.

Turiu dvi idėjas, kaip Lietuvą ir Klaipėdą padaryti ženkliai žalesne: ne mažiau 1 mlrd šių lėšų nukreipti į išorinio uosto statybą Būtingėje, iškeliant iš Klaipėdos uosto pirmiausia taršiausias įmones, tokias , kaip Klasco ir "Klaipėdos nafta", išlaisvinant marių pakrantę nuo centro iki jūros vartų.

Ar įsivaizduojate, koks jėgą ir grožį įgautų miestas, kokios investicijos ateitų į išskirtinę marių pakrantę?

Jokių naftos bačkų - rekreacija, gyvenamieji namai, promenados, restoranai, jachtingas, o Žiemos uostas - ideali įlanka mokytis buriuoti mūsų vaikams. Jokių Drevernų!

Tai jau būtų Vakarų miestas, kur gražiausiose vietose gyvena žmogus, o ne sandėliuojami rūdos kalnai.

Dar ne viskas . daugiausia degalų sudeginame ir oro užteršiame važiuodami automobiliais, mikroautobusais ar autobusais į sostinę ir atgal. Nepaliauju stebėtis, kodėl šaudyklinio traukinio pajūris - sostinė idėja nėra įgyvendinta per 30 Nepriklausomybės metų.

Ir nieks net nekalba apie greitą, patogų, netaršų traukinį, kuris kaip bitė lėktų per Lietuvą., tausodamas mūsų laiką, sveikatą ir gamtą.

Ar palaikysite mano idėjas? Taip norisi, kad ES pinigai būtų panaudoti tikrai vertingiems projektams.

O ką manote Jūs? Kam turėtų būti skirti ES milijardai?"

„Vakarų ekspreso“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su Nuomonių rubrikos tekstų autorių nuomone. Už publikuojamų komentarų, nuomonių turinį atsako autoriai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder