Pastangos laikyti visuomenę įbaugintą ir nuolatinėje įtampoje?
Pastangos laikyti visuomenę įbaugintą ir nuolatinėje įtampoje?

Kiekvieną dieną, kaip bažnyčios varpai, maždaug tuo pačiu laiku skelbiama praėjusios paros koronaviruso statistika. Per visus naujienų portalus, televizijos žinias ar radiją pranešama kiek patvirtinta naujų ligos atvejų, kiek numirė, kiek pasveiko. Kiek tyrimų padaryta, kiek skiepų suleista.

Net pasirūpinama, kad aš žinočiau, kiek sergančių per paskutinę parą paguldyta į ligoninę, kiek iš jų yra su deguonies aparatais ar prijungti prie dirbtinio ventiliavimo aparatų. Aišku, neužmirštama paminėti ir kiek šiuo metu gydoma reanimacijoje.

Ir taip diena iš dienos. Jau ištisus metus.

Galima suprasti, kai tokia detali statistika buvo skelbiama pandemijos pradžioje. Kada buvo svarbu pasiekti, kad žmonės suprastų naujai atsiradusio viruso grėsmę.

Bet kai tai daroma jau visus metus, kyla klausimų dėl pastangų laikyti visuomenę įbaugintą ir nuolatinėje įtampoje. Neaišku tik, ar tai daroma sąmoningai ar iš nesuvokimo. Bet kokiu atveju abu variantai yra pavojingi.

Koronos skaičių propaganda ir nuolatinis smegenų plovimas padeda valdyti visuomenę ir stiprinti valdžios statusą. Kad tik nuo valdžios pastangų priklauso kada virusas bus suvaldytas. Patys žmonės bejėgiai ir turi nuolankiai klausytis ką pasakys valdžia.

Tai yra nenormalu ir primena kaimyninių valstybių iš rytų valdymą.

Ar tokios užuomazgos negali nuvesti ir prie planinės ekonomikos? Kada valdžia kasdien ims skelbti kiek kaukių Lietuvoje reikia pagaminti ar kiek tonų dezinfekcinio skysčio reikia kasdien sunaudoti.

O žmonės tik ir lauks malonės, kiek ir kam "geroji" valdžia padalins. Pagyvensim pamatysim. Bet kol kas covidinė statistika viską valdo.

Ir jeigu kažkas išdrįsta suabejoti skelbiamų skaičių patikimumu iš karto būna pastatytas į vietą. Taip atsitiko ir vienai rajono savivaldybės merei, kuri atskleidė, kad bent jos rajone pateikiama statistika yra neteisinga.

Žmonės jau seniai nesupranta tos skaičių akrobatikos. Tai pranešama, kad šimtai mirčių nuo koronaviruso buvo kažkur pradingusios.

Jos tada mistiniu būdu pridedamos prie naujausių mirčių. Tai pasirodo informacija, kad serga gerokai mažiau žmonių, negu skelbia skaičiai.

Tokie atvejai žmones nuvilia. Imama įtariai ir su nepasitikėjimu žiūrėti į tai.

Pagaliau liaudyje sakoma, kad šuo ir kariamas pripranta. Ištisus metus besiklausydami panikos, isterijos ir gąsdinimų, žmonės tiesiog tampa abejingi. Tokia apatija gali būti labai pavojinga ateityje. Kada nutiks kažkas daug rimtesnio, žmonės nebekreips dėmesio.

Kyla natūralus klausimai. Kiek dar ilgai bus skelbiama koronaviruso statistika?

Ir kodėl ji yra išskiriama ir sureikšminama iš kitų nemažiau pavojingų ligų? Kodėl kiekvieną dieną neskelbiama kiek susirgo onkologinėmis ligomis žmonių arba kiek patyrė insultų ar infarktų? Šie skaičiai nemažiau svarbesni mūsų visuomenei.

A2 A4, B2 B4.

Vyriausybė priruošusi daugybę kovos su pandemija planų. Žmonės juose jau nelabai ir susigaudo. Gal kažkuriame iš jų yra numatyta, kada nustoti skelbti informaciją apie naujus susirgimus ir mirtis?

Teisingai, nieko slėpti nuo visuomenės nereikia. Tačiau Vyriausybė su turima informacija privalo elgtis protingai ir atsakingai. Nereikia jos naudoti propagandai.

Siūlau ją skelbti specializuotuose internetiniuose puslapiuose, kur talpinama visa informacija apie įvairių ligų statistiką.

Tam kuriam įdomu, galėtų ten ir rasti žinių apie koronaviruso susirgimus mūsų šalyje.

Kažkaip normaliau ir protingiau viskas atrodytų. Ir žmonėms nereikėtų plauti smegenų.

Šis tekstas yra autoriaus nuomonė ir nebūtinai atspindi redakcijos poziciją.  

Raktažodžiai
Sidebar placeholder