Piktai apie priemiesčio vairuotojus

Piktai apie priemiesčio vairuotojus

Lenkiu savo šiek tiek per anksti pražilusią galvą prieš kolegą Tomą Gukauską, kurio straipsnis "Apie dviratininkus gatvėse. Piktai ir neetiškai" suveikė kaip puikiausia socialinė reklama, atkreipianti dėmesį į niekaip nesibaigiančias problemas, kurias sukelia savęs kelyje nesaugantys dviratininkai.

Beje, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija šių metų vasario 28 d. konstatavo, kad minėtasis straipsnis ir jo autorius nepažeidė Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso, nors tuo šventai buvo įsitikinusi Lietuvos dviratininkų bendrija. Tai šiek tiek padrąsina parašyti panašaus pobūdžio atsiliepimą apie kitus eismo dalyvius - Klaipėdos priemiesčių vairuotojus.

Amžiną atilsį šviesaus atminimo profesorius Algimantas Ambrazevičius, gilinęsis ne tik į energetikos, bet ir transporto problemas bei ištikimai skaitęs "Vakarų ekspresą", nors ir gyveno Vilniuje, Lietuvos vairuotojus skirstė į tris kategorijas: trečdalis jų, anot profesoriaus, yra visiški debilai, trečdalis - chuliganai, ir tik likusi dalis yra padorūs bei normalūs eismo dalyviai.

Klaipėdos priemiesčių vairuotojus, kasryt per Jakų žiedą ir Vilniaus prospektą skubančius į uostamiestį, galima suskirstyti į dvi kategorijas. Pusė iš jų yra padorūs ir normalūs eismo dalyviai, gerbiantys savo vairo brolius, o likusieji yra dviejų porūšių chamai - mėgstantys sukti į kairę arba į dešinę.

Pirmojo porūšio chamai, atlėkę antra eismo juosta nuo Jakų žiedo, atsiradus pirmai galimybei suka į "Statoil" degalinę, ir pervažiavę ją bei taip aplenkę kelias dešimtis kantriai eilėje stovinčių padorių vairuotojų, paskui įžūliai bando sugrįžti į tą pačią antrąją juostą.

Antrojo porūšio chamai visada nuo Jakų žiedo atlekia pirmąja Vilniaus plento eismo juosta ir vos susidūrę su automobilių spūstimi suka į ištisine linija atskirtą kelkraštį bei važiuoja juo iki viaduko per geležinkelį, o paskui įžūliai bando prasibrauti į pirmąją juostą.

Ačiū Dievui, kad man tik labai retai rytinio piko metu tenka važiuoti šia eismo atkarpa. Dėl to sunku suvokti, kokios geležinės kantrybės ir tolerancijos yra tie padorūs ir normalūs vairuotojai, kurie kiekvieną darbo dienos rytą yra priversti važiuoti Vilniaus plentu.

Kartu kyla klausimas, ką rytais tuo metu daro Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro pareigūnai. Tikriausiai matuoja greitį arba įsikuria kur kas ramesnėse vietelėse, tokiose kaip Gindulių sankryža - čia ryte patruliuojančius pareigūnus tenka pastebėti itin dažnai. Galbūt, gerbiami pareigūnai, susidomėsite dienraščio interneto svetainėje www.ve.lt patalpinta nuotraukų galerija, kur labai aiškiai matyti kiekvieno pažeidėjo automobilio valstybinis numeris? (Beje, praėjusio penktadienio ryte šalęs ir pažeidėjus įamžinęs "Vakarų ekspreso" fotoreporteris sulaukė ne vieno draugiško signalo iš padorių vairuotojų, kurie kartais neapsikentę savo manevrais tiesiog stengiasi blokuoti chuliganus).

Pabaigai lieka tik palinkėti padoriesiems Klaipėdos priemiesčių ir kitiems pro šią nelemtą vietą dažnai važiuojantiems vairuotojams kantrybės laukiant, kol miesto valdžia sostinėje "prastums" tunelio po Baltijos ir Šilutės plentų žiedu projektą, kuris turėtų sumažinti spūstis šioje vietoje. Tikriausiai šis projektas bus įgyvendintas kur kas greičiau nei be pareigūnų pagalbos pasikeis Klaipėdos priemiesčių vairuotojų kultūra.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder