Ramūnas Karbauskis: „Dingo Šveiko juokeliai. Vyriausybė dirba „išsijuosus“
Ramūnas Karbauskis: „Dingo Šveiko juokeliai. Vyriausybė dirba „išsijuosus“

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino kritika švietimo ministrės Jurgitos Šiugždinienės atžvilgiu, bakstelėjęs pirštu į jos, galimai neteisėtą sprendimą pakelti aukštojo mokslo kainą būsimiems studentams: Dingo Šveiko juokeliai. Vyriausybė dirba „išsijuosus“.

Šį kartą apie švietimą. Užvakar paraginome švietimo ministrę atšaukti jos praėjusią savaitę pasirašytą įsakymą. Juo buvo pakeltos studijų kainos būsimiems studentams. Pirma, ministrė, besistengdama pakelti studijų kainas, aplaidžiai pažiūrėjo į Mokslo ir studijų įstatymo reikalavimus ir pažeidė tame įstatyme nustatytą terminą.

Atitinkamais metais priimamų studentų studijų kainos turi būti patvirtintos iki tų metų sausio 15 dienos. Ministrė studijų kainas paskelbė vėluodama net dviem savaitėm, sausio 29 d., kai terminas jau buvo pasibaigęs, o studentai – jau susiplanavę, kur stos, bei kartu su tėvais įvertinę savo finansines galimybes.

Antra, akivaizdu, kad ministrės įsakymas yra ne tik kad neteisėtas, bet ir neteisingas. Jis yra neatsakingas, užkertantis kelią į aukštąjį mokslą tiems vaikams, kurių tėvai nėra turtingi.

Šis įsakymas tęsia liūdniausias konservatorių tradicijas: dar labiau skaldo Lietuvą į „elitą“, kuris turės teisę į mokslą, ir „apačias“, kurios mokslas bus nepasiekiamas, nes 1000 ar daugiau eurų pakilusi kaina atima bet kokią galimybę mokytis vargingiau gyvenantiems vaikams.

LVŽS praėjusią kadenciją plėtė valstybės finansuojamų vietų skaičių bakalauro studijose, taip užtikrinant, kad aukštasis mokslas būtų prieinamas norintiems mokytis ir turintiems gabumų vaikams.

Dabar matome, kaip pradėta veikti priešinga kryptimi. Įvertinę tiek ministrės įsakymo priėmimo „teisėtumą“, tiek socialinės atsakomybės stoką priimant sprendimą kelti studijų kainas, raginame ministrę gera valia atšaukti studijų kainų padidinimą. Turite ieškoti galimybių, kokiais kitais būdais finansuoti švietimą.

Jei šią savaitę ministrė savo neteisėto įsakymo pati nepripažins netekusiu galios, raginsiu tuoj pradėsiančią dirbti LVŽS šešėlinę Vyriausybę, jai priklausančius Seimo narius, kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą ir siekti, kad tas įsakymas būtų panaikintas. Vertinant pirmus šios Vyriausybės darbus, peršasi tik viena mintis, kad laidyti juokelius apie Šveiką yra kur kas lengviau, nei ieškoti racionalių sprendimų.

infa.lt

„Vakarų ekspreso“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su Nuomonių rubrikos tekstų autorių nuomone.  Už publikuojamų komentarų, nuomonių turinį atsako autoriai.

Sidebar placeholder