Rinkimų gniaužtuose
Rinkimų gniaužtuose

Taip, visa kas per šiuos rinkimus susiklostė Lietuvoje — nesėkminga mums visiems.

Rinkimuose jokiems politologams, jokiems žurnalistams, vadinasi, ir tautai visai nerūpėjo būtina Seimo darbo reforma (Senatas, dvi Seimo nario kadencijos). Niekas garsiai neskambino varpais, kad baisinga (rekordinė Europoje) įstatymų gausa jau savaime yra Lietuvos griūties ir korupcijos šaltinis.

Šalis korumpuota pačia SEIMO VEIKLA.

Nes korumpuotas ir RINKĖJAS.

Taip, tai jau RINKĖJAS-SEIMAS sistema.

Ši sistema nebesuka sau galvos dėl šeimos institucijos griovimo, dėl švietimo griovimo ir jo privatizavimo, dėl prekybos tinklų vergovės. Dėl žvėrisškai kertamų draustinių. Jos nebenustebintų ir tai, kad į Seimą vienu iš trijų sąrašų Nr. 1 patekęs kortų lošėjas gali tapti švietimo ir mokslo ministru.

Kas nutikę?

Yra objektyvių priežasčių. Nes bėdų šaknis — ne vien blogi žmonės.

Iš visų nūdienos bėdų rimčiausios yra dvi: PINIGO ir GREITOS SĖKMĖS ištroškusi visuomenė.

Taip, mus sukaustė plokščia, dviejų tiesių vertybinė sistema, kuriai trūksta erdvės, tai yra trečios tiesės — valstybės.

Lietuvos rinkėjo koordinačių sistema tapo plokščia, kaip išvykimo iš Tėvynės bilietas.

Be to.

Rinkimai į Seimą labai skiriasi nuo prezidento rinkimų: rinkimuose į Seimą dauguma instinktyviai ieško POLITIKO, o ne simbolinės, kultūrinės figūros.

(Tiesa, per pastaruosius Prezidento rinkimus bankininkas tapo ir simboline, ir kultūrine figūra. Išimtis? Ne, tai tik įrodymas, kad pinigai kaip simbolis ir greita sėkmė — štai kas apvaldė mases.)

Taip, į Seimą patenkina ir “sąrašinių” dainininkų, ir niekdarių, ir kt. — ar jie politikai? Jokie. Bet jie būna POLITIKO su patirtimi vedamame sąraše.

(A. Valinskas buvo išimtis.)

Beje, o kas yra tikras politikas?

Taip, be skrupulų valdžios trokštantis žmogus.

Taip, siekiantis valdyti.

Kieno labui valdyti? — daugumos, ar savo labui? Tai jau antraeilis klausimas, nes... Kai vertybių sistema yra dvinarė — pinigas ir greita sėkmė — reklamos būdu galima nesunkiai įtikinti mases, kad politikui-žmogui rūpi “Lietuvos sėkmės istorija”.

Nes žmonės linkę apsigauti, jie godžiai laukia “sėkmės istorijų” korumpuotoje Lietuvoje.

Žmonės palaiko rungtynes dėl “sėkmės istorijų”. O rinkimai? — Tai sėkmių turnyras.

Ir pagaliau: rinkimai sutvirtinta SEIMO PALAIKOMĄ KORUPCINĘ Lietuvos sistemą.

Nė viena partija, nereikalaujanti KEISTI SEIMO DARBĄ, nereikalaujanti SENATO (Aukštesniųjų rūmų) nedalyvauja rinkimuose kaip “antisisteminė”.

——

Ateities rinkimai? Matyt, jie bus dar labiau “globalūs”, nes greitai sėkmei nutaikytas, malonumams ruošiamas jaunimas (švietimo sistema) jau linkęs nematyti šeimos ir giminės, nematyti savo krašto istorijos, šaknų. Nematyti reikmės daugintis, palikti palikuonių.

TV, interneto, švietimo ir pramogų industrijos diegiamas genderizmas visais frontais griauna tautos išlikimo kodą, gimstamumą. Tauta ir valstybė netrukus gali būti paskelbta iliuzija...

Bet tai jau kitų rinkimų temos. 

2020 metų spalio 19 diena

Raktažodžiai
Sidebar placeholder