S. Šimkaus gatvės naktinis "valymas"

S. Šimkaus gatvės naktinis "valymas"

Noriu atkreipti redakcijos dėmesį į gan aktualią daugeliui miesto centro gyventojų problemą. Kiek žinau, yra nustatytos tam tikros poilsio valandos, kada ribojamas triukšmas, kad gyventojai galėtų pailsėti.

Taigi, kiekvieną mielą darbo dieną tarp vidurnakčio ir pusės antros nakties Šimkaus gatvėje darbą pradeda gatvės valymo mašina. Žinoma, švara yra gerai, tačiau šiuo konkrečiu atveju yra keletas niuansų.

Pirmas - mašinai dirbant nuo garso dreba langų stiklai, triukšmas toks, kad atsibunda ir verkti pradeda maži vaikai, žinoma ir suaugusieji. Na tai dar būtų galima kentėti, nežiūrint aiškių triukšmo lygio naktinio poilsio metu pažeidimu.

Yra ir antras niuansas. Mašina, "valydama" gatvę sukelia didžiulius dulkių debesis, kurie kyla į viršų. Taigi dėl tariamos švaros gatvėje, esame priversti naktį ne tik raminti verkiančius nuo nepakeliamo triukšmo vaikus, bet dar ir uždaryti visus langus, bei ventiliacines angas. Nuo sukeltų dulkių debesų tai ,deja, neapsaugo. Namų išvalyti praktiškai nebeįmanoma. Kiekvieną mielą naktį juk vėl skęsime dulkių debesyse. O vasara ant nosies ir taip norėtųsi nors vienos ramios nakties su pravertu langu.

Peršasi nuomonė, kad šis absurdiškas gatvių valymas tėra geros draugystės tarp vykdančių verslininkų, bei paslaugas perkančių miesto politikų vaisius, už kurį iš savo kišenės ir savo sveikatos kaina mokame mes, paprasti miesto gyventojai.

Įdomu, kaip situaciją pakomentuotų visuomenės sveikatos centras ir kitos atsakingos institucijos.

Pagarbiai,

Dūstantis nuo dulkių ir jau beveik apkurtęs
S. Šimkaus gatvės gyventojas Gediminas

Sidebar placeholder