Saulius Budinas: Kam rūpi senjorai Klaipėdoje?

Saulius Budinas: Kam rūpi senjorai Klaipėdoje?

Dar praėjusių metų rugsėjį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta iniciatyvai įsteigti Klaipėdos miesto savivaldybės senjorų tarybą. Senjorų organizacijų nariai džiaugėsi, kad tai atvers didesnes galimybes miesto senjorams tiesiogiai dalyvauti politiniame gyvenime, inicijuoti bei kartu spręsti su senjorų poreikiais susijusius klausimus įvairiose Savivaldybės institucijose ir įstaigose.

Pagrindinis Senjorų tarybos veiklos uždavinys nuo šiol būtų nagrinėti senjorų gyvenimo kokybės klausimus ir teikti išvadas bei pasiūlymus Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms dėl jų reikmes atitinkančios ir socialinį teisingumą įgyvendinančios politikos Klaipėdos mieste.

Tai reikštų, kad nuo Klaipėdos miesto senjorų atstovai galėtų gauti iš Savivaldybės administracijos ir jos padalinių visą informaciją ir dokumentus, o į savo posėdžius galės kviesti Savivaldybės administracijos tarnautojus, politikus bei patys deleguoti narius į sudaromas darbo grupes ir komisijas.

Atrodytų viskas gerai. Demokratija pasiekė ir Klaipėdos pagyvenusius žmones.

Klaipėdos Taryba sprendimą priėmė prieš keturis mėnesius. Ir kas toliau? Senjorų tarybos nuostatuose numatyta, kad senjorų organizacijų atstovų atranką į Senjorų tarybą organizuoja Savivaldybės administracija.

Informacija apie organizuojamą atranką skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje. Eina ketvirtas mėnuo, tačiau nieko nėra padaryta šiuo klausimu?

Per keturis mėnesius nesugebama paskelbti net atrankos? Suprantu - pandemija, sveikatos klausimai, įtampos valdančiojoje koalicijoje... Ne tas galvoje.

Kartais susidaro įspūdis, kad miesto taryba tik šiaip sau priiminėja sprendimus, kurie atgula į stalčius ir guli ten iki kadencijos pabaigos. Vietos savivaldos įstatyme 11 straipsnyje aiškiai nurodoma, kad Meras kontroliuoja ir prižiūri savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės ir savivaldybės tarybos sprendimus.

Šiuo atveju neprižiūri meras sprendimų dėl Senjorų tarybos įkūrimo vykdymo. Ko gi laukiama?

Saulius BUDINAS, Klaipėdos miesto tarybos narys

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder