Senatas - išsigelbėjimas nuo Seimo chaoso
Senatas - išsigelbėjimas nuo Seimo chaoso

Pasakėčią prisimename? Kiaulė su malonumu rausia ąžuolo šaknis, nes jai reikia tik vieno - gilių. Tokią kiaulę dabar primena mūsų SEIMAS. Rausia LIETUVOS ŠAKNIS ir jam reikia tik vieno -- įstatymų. Mūsų parlamentas gėdingiausioje pasitikėjimo vietoje tarp Europos valstybių.

Ko norėti, kai įstatymus gali nesunkiai įdiegtii keisčiausios NEVALSTYBINĖS organizacijos, o ir labai godžios KORPORACIJOS. Tai šie subjektai per 30 metų rado "valdymo kranelį". Jiems įstatymų priėmimo lengvumas - rojus.

Tereikia, kad VIENAS SEIMO NARYS (gal ir papirktas, o gal ir kvailas) pateiktų projektą. O tada užverda PROPAGANDA - žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, atskuba tarptrautiniai "geradariai" ir "ekspertai".

Ar ne taip buvo su "Vaiko teisių apsaugos" įstatymu?

***

EUROSTATO duomenimis tik 16 % Lietuvos gyventojų bepasitiki savo parlamentu. Žemiau kritę tik dvi šalys. Vadinasi, į tokį Seimą vėl rinksime Tautos atstovus? Spalio mėnesį? NEDUOKDIE.

O politilogai jau mala liežuviais, dalina įtakas, sferas, medžioja "protestinį elektoratą". Sistema sukasi. Į pragarmę.

Nes tie, kas valdo įstatymų "kūrybą", tuoj pasieks, kad būtų parduoti-atiduoti Lietuvos Geležinkeliai. Neįmanoma? Jiems viskas įmanoma, kaip kad buvo įmanoma padovanoti Mažeikius" "Viljamsui". Ir ką? Ir nieko.

Tad ką daryti?

KULTŪRĄ galima įvesti per PROCEDŪRĄ.

Būtina įvesti SEIMO KONTROLĘ. Tą kontrolę gali atlikti tik SENATAS.

***

Laimė, pradėta kalbėti.

LAIMONAS KAIRIŪKŠTIS "Tiesos.lt" parašė:

"Nuo Nepriklausomybės atkūrimo Seimo priimamų teisės aktų skaičius per kadenciją išaugo beveik 2,5 karto/.../

Fantastika. Galiu tik stebėtis ir pavydėti Seimo nariams skaitymo ir analizavimo gebėjimų.

Štai Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas surašytas į 45 lapus, kartu jį lydi 116 susijusių teisės dokumentų. Turbūt dar reikėtų paminėti, kad Seimui pateikiama nagrinėti apie 4000 projektų, tai galima drąsiai teigti, jog per metus susidaro daugiau nei vienas milijonas perskaitytinų puslapių, o juos dar juk reikia ir išnalizuoti.

Kad geriau įsivaizduotume Seimo nario per metus perskaitomų dokumentų kiekį, paverskime jį knygomis – ir ant kiekvieno Seimo nario stalo pamatykime vidutiniškai po 600 „Žiedų Valdovo“ tomų... Daro įspūdį?

Panagrinėjus Seimo veiklą teisėkūros srityje iškyla ir kitas gana keblus klausimas: ar Seimas tikrai yra įstatymus leidžiančioji valdžia? Vyriausybė, kuri turėtų pagal apibrėžimą būti įstatymus vykdančiąja valdžia, pateikia daugiau nei pusę įstatymų, tuo tarpu Seimo nariai – tik trečdalį.

Daugiausiai priimtų įstatymų 2016–2020 m. kadencijoje inicijavo Vyriausybė – 64,49 proc. (praėjusioje taip pat daugiausia – 62,01 proc.).

Seimo nariai šiuo laikotarpiu inicijavo 29,27 proc. visų priimtų įstatymų, ir tai yra kiek mažesnis rodiklis nei prieš tai buvusios kadencijos, kai buvo priimta 32,23 proc. Seimo narių inicijuotų įstatymų.

Vienas žurnalistinį darbą dirbantis žmogus replikavo, jog sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga buvo priverstas pasirašyti įsakymą dėl Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašo, nes tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Kukuraitis atostogavo ir neturėjo laiko patvirtinti dokumento, pagal kurį paiminėjami vaikai iš šeimų.

Žurnalistinį darbą dirbančio žmogaus pasakymas mane sujaudijo: „Abejoju ar ten galima buvo kažką rinktis. Iniciatyva tikrai ne jo buvo. Sprendė ten tikrai ne jis.“ Tai kas po galais pas mus sprendžia, kas pas mus Lietuvoje prisiima atsakomybę už įstatymus?"

***

Taigi -- prieitas liepto galas.

Kas prašys, kad SEIMAS ATSIKVOŠĖTŲ?

Iš prašančio pasijuokiama.

Bet - KULTŪRA ateina per PROCEDŪRĄ.

Ateis atsigavimas tik išrinkus SENATĄ (Aukštesniuosius Rūmus). Jis stabdys nuodingą įstatymų lietų. Tėvynė nuo to lietaus dūsta ir emigruoja.

Taigi - TAUTOS RŪMAI būtų kontroliuojami (įstatymų gausa ir jų korupcija stabdoma) SENATO.

Palikus TAUTOS RŪMUS su 101 narių.

SENATUI būtų galima skirti 40.

Net vieta yra - Kovo 11-ios salė.

Redakcija už straipsnio autoriaus nuomonę neatsako.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder