Prancūzijoje įvedamas antras visuotinis karantinas
Prancūzijoje įvedamas antras visuotinis karantinas

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vėlyvą trečiadienio vakarą paskelbė apie naują visuotinį karantiną dėl antrosios COVID-19 bangos, kuris tęsis mažiausiai iki gruodžio 1 d. Taip tikimasi suvaldyti protrūkį, dėl kurio ligoninės gali būti perpildytos jau artimiausiomis dienomis.

„Virusas Prancūzijoje plinta tokiu greičiu, kokio neprognozavo net patys pesimistiškiausieji“, – per televiziją transliuotame kreipimesi sakė E. Macronas.

Jis pripažino, kad Paryžiuje ir kituose didžiuosiuose miestuose prieš dvi savaites įvesta komendanto valanda nesustabdė antrosios COVID-19 bangos, o nuo šios ligos mirusių žmonių skaičius pasiekė beveik 35 tūkst.

„Kaip ir kitur Europoje, mus apėmė antroji banga, kuri greičiausiai bus sudėtingesnė ir pareikalaus daugiau gyvybių nei pirmoji. Jei nedarytume nieko, per kelis mėnesius turėtume mažiausiai 400 tūkst. papildomų mirčių“, – pareiškė E. Macronas.

Prezidento teigimu, jau dabar intensyvios terapijos reikia daugiau nei 3 tūkst. COVID-19 pacientų, o esą „nepriklausomai nuo mūsų veiksmų, iki lapkričio vidurio intensyvios terapijos reikės 9 tūkst. žmonių“.

Prancūzijoje trečiadienį užregistruota daugiau nei 36 tūkst. naujų COVID-19 atvejų ir 244 mirtys nuo šios ligos.

Sidebar placeholder