Prancūzijos policija sulaikė įtariamą šaulį
Prancūzijos policija sulaikė įtariamą šaulį

Prancūzijos pareigūnai atskleidė vyro tapatybę, kuris buvo sulaikytas dėl pirmadienį sostinėje vykusių incidentų. Abdelhakimas Decharas (Abdelhakim Dekhar) įtariamas šaudęs Paryžiuje vieno laikraščio redakcijoje ir šalia vieno banko, skelbia BBC.

Įtariamasis sulaikytas apie 18.00 val. vietos laiku požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje Paryžiaus šiaurės vakaruose. Apie jo buvimo vietą informavo jį pastebėjęs gyventojas.

Pasak pareigūnų, A. Decharas 1998 metais buvo nuteistas už aukų pareikalavusius šaudymus Paryžiuje.

Praėjusį penktadienį vyriškis TV žinių stoties BFM pastate grasino vienam redaktorių, tačiau nešaudė. Tačiau pirmadienį užpuolikas atidengė ugnį kairiojo sparno laikraščio "Le Liberation" redakcijoje bei sunkiai sužeidė fotografo padėjėją ir paleido mažiausiai tris šūvius prie banko "Societe Generale" pastato moderniame Paryžiaus "La Defense" verslo centre, 10 kilometrų nuo sostinės centro.

Pareigūnai trečiadienio vakarą informavo, kad A. Decharo DNR sutampa su nusikaltimo vietose rastais pavyzdžiais.

Anot policijos, įtariamasis nėra tinkamos būklės, kad būtų galima jį apklausti.

Policininkas Kristofas Krepinas (Christophe Crepin) sakė: "Mano kolegos pastebėjo, kad jis nelabai aiškaus proto. Jie padarė išvadą, kad jis išgėrė vaistų, nes šalia mėtėsi kapsulės".

Žiniasklaidos pranešimuose įtariama, kad A. Decharas bandė nusižudyti.

Pasak BBC korespondento Paryžiuje, A. Decharas yra susijęs su incidentu, kada jauna pora, turinti ryšių su anarchistų grupėmis, ir jis bandė pavogti ginklus iš sargybinių ir užgrobė taksi. Prasidėjus jų persekiojimui ir įvykus susišaudymui žuvo trys policininkai ir taksi vairuotojas bei vienas įtariamųjų - Odris Mopinas (Audry Maupin). Jo draugė Florensė Rej (Florence Ray) prieš kelerius metus išėjo į laisvę.

Per teismą 1998 metais A. Decharas tvirtino esąs nekaltas ir teigė, kad jį užverbavo Alžyro slaptoji tarnyba, siekianti infiltruoti prancūzų radikalius kairiuosius. Jis atliko ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder