Ant Kuršių marių ledo - jėgos aitvarų varžybos
Ant Kuršių marių ledo - jėgos aitvarų varžybos

Savaitgalį, vasario 26-27 dienomis, Nidoje VšĮ "Ekstremalus sportas" organizuoja antrąjį iš trijų atvirojo Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų čempionato – "Snow Kite Grand Prix 2011" etapą.
 
Jėgos aitvarų virtuozams skriejantiems ant užšalusių Kuršių marių snieglentėmis ar slidėmis per dvi dienas iš viso teks įveikti 6 rungtis - kurso (angl. Cource Race), 250-500 m greičio trasą laikui (angl. Speed Race), laisvojo stiliaus čiuožimą su oro akrobatika (angl. Freestyle), jėgos aitvarų krosą (angl. Kite Boarder Cross), maratoną ir kliūčių ruožą  atliekant laisvojo stiliaus elementus (angl. Jibbing).

"Neringiškių ir Nidos miesto svečių laukia iš tiesų nepakartojamas renginys. Tikimės stipraus vėjo, kuris leis sportininkams atskleisti visus savo sugebėjimus, o gal net ir viršyti praėjusiųjų metų žiemos jėgos aitvaro greičio rekordą, - sako vienas varžybų organizatorių ir dalyvių Eduardas Silva, atstovaujantis VšĮ "Ekstremalus sportas". – Praėjusiais metais Justino Žalio greitis snieglente ir jėgos aitvaru siekė  63,4 km/h, Artūro Gudausko slidėmis ir jėgos aitvaru - 72,64 km/h.

"Sulaukus stipraus vėjo, čiuožimo snieglente ir aitvaru greitis gali siekti net iki 100 km/h, tačiau tai yra nemenkas iššūkis ir itin patyrusiems profesionalams", - teigia E. Silva.

Sidebar placeholder