Aukščiausiojoje lygoje - Klaipėdos vyrų stalo teniso komanda
Aukščiausiojoje lygoje - Klaipėdos vyrų stalo teniso komanda

Beveik po dešimtmečio pertraukos Klaipėda vėl turi savo komandą Lietuvos aukščiausioje stalo teniso lygoje. Klaipėdos VSTA-PC "Gulbė" komanda, kurią subūrė vadovas Silverijus Puotkalis, sudaro patyrę žaidėjai - Laurynas Pakalniškis, Egidijus Žižiūnas, Vilius Milvydas ir Tomas Kojelis.

Klaipėdiečiai jau sezono starte Mažeikiuose pasiekė dvi pergales - nugalėjo Kelmės "STK Topsą" ir Šiaulių "STA Rudė-1/Bionorica" komandas.

"Dalyvauti Lietuvos aukščiausiojoje stalo teniso lygoje reikia ne tik noro, profesionalių žaidėjų, bet ir lėšų. Gal dėl to net devynerius metus Klaipėda šioje lygoje neturėjo savo vyrų komandos. Ieškojome rėmėjų, dar ir dabar jų ieškome, dėjome ir savo lėšas, kadangi viskas kainuoja: licencijos, startinis mokestis, apranga, inventorius, išvykos į kitus Lietuvos miestus", - "Vakarų ekspresui" pasakojo Vakarų stalo teniso akademijos (VSTA) prezidentas ir VSTA-PC "Gulbė" komandos vadovas Silverijus Puotkalis.

Jis pabrėžė, kad lapkričio mėnesį Lietuvos aukščiausiojoje stalo teniso lygoje startuos irb Klaipėdos moterų komanda.

"Tai, kad yra suburtos aukščiausiojo lygio komandos, vaikams yra didelė paskata. Juk vaikai visada nori lygiuotis į geriausius", - pabrėžė S. Puotkalis.

Lietuvoje - išskirtiniai

Jis prieš daugiau nei trejus metus įkūrė Vakarų stalo teniso akademiją ir mūsų mieste stalo tenisininkų skaičius auga.

Iš pradžių S. Puotkalis stalo teniso veiklai nuomojosi patalpas prekybos centre "Arena", o jau kurį laiką VSTA yra įsikūrusi Žvejų rūmuose.

"Turime apie 100 suaugusių nuolatinių narių ir treniruojame per 100 vaikų", - džiaugėsi S. Puotkalis.

Klaipėda gali didžiuotis turinti didžiausią Lietuvoje stalo teniso kompleksą.

"Niekas Lietuvoje tokio neturi. Mūsų komplekso plotas - daugiau nei 400 kv. m. Turime 14 stalo teniso stalų, sutvarkytas rūbines, dušus ir visko ko šiai sporto šakai reikia", - pabrėžė S. Puotkalis.

Stalo teniso treniruotes lanko ne tik profesionalai, bet ir visi norintys mėgėjai. Ateina ir pavienių asmenų tiesiog pajudėti ir pažaisti stalo tenisą.

"Kai kurie atvykę net juokauja: pas jus tualete yra net popieriaus. Nes kiti yra pripratę sportuoti mokyklose ar rūsiuose, kur nėra nei normalių rūbinių, nei šilto vandens ir panašiai. Dirba trys treneriai, turime ir stalo teniso robotą. Esame sukūrę išties geras treniruočių sąlygas. Vaikams čia treniruotis ir tobulėti - ideali vieta", - akcentavo S. Puotkalis.

Senjorams ir neįgaliesiems - nemokamai

"Mūsų stalo teniso akademija visus metus kas savaitę organizuoja bent po vieną mėgėjų ir profesionalų turnyrą, Žemaitijos lygos varžybas, įvairius tarptautinius turnyrus, leidžiame nemokamai sportuoti ir būriui senjorų, neįgaliųjų, leidžiame kūno kultūros pamokas vesti mokyklų ir net vaikų darželių atstovams. Šiuo metu atliekame daug socialinės veiklos. Taip pat nuolat dalyvaujame ir įvairiuose miesto sporto renginiuose", - pabrėžė S. Puotkalis.

Stalo tenisas yra labai gera sporto šaka, kadangi atėjęs pažaisti kad ir vienas, visada rasi kompanionų.

"Čia visada rasi draugų. Susidarė įvairios grupės, kurie nuolat susiskambina, bendrauja, vienas kitą pamoko. Be to, tiek pas mus, tiek Lietuvoje kiekvieną savaitę vyksta įvairios varžybos. Niekas nedraudžia dalyvauti ir pradedantiesiems. Vyksta daugybė mėgėjų ir profesionalų varžybų. Gali sau žaisti ir tobulėti. Juk jei žaidi su kuo daugiau skirtingų partnerių, tuo labiau tobulėji, pripranti prie įvairių žaidimo technikų", - įsitikinęs S. Puotkalis, kuris ne tik pats žaidžia veteranų turnyruose ir čempionatuose, bet ir ugdo jaunąją kartą.

"Ruošiamės pasaulio veteranų stalo teniso čempionatui, kuris vyks kitų metų birželio mėnesį Prancūzijoje. Klaipėdai planuoja atstovauti 7-8 mūsų veteranai. O vaikai nuolat dalyvauja Lietuvos moksleivių, jaunių čempionatuose, kur Klaipėda iki tol daugybę metų nesurinkdavo komandos", - apie progresą pasakojo S. Puotkalis.

Redakcijos archyvio nuotr.

Sidebar placeholder