Klaipėdiečiai – treti tarp stipriausių Europos keturiolikmečių

Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos 2003 m. gimusių berniukų komanda „Authentic Cars“, treniruojama Mindaugo Mockaus, savaitgalį Rygoje vykusiame Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) U-14 superfinale iškovojo bronzos medalius.

Paskutiniajame sezono etape susikovė 10 pajėgiausių Europos keturiolikmečių krepšinio komandų. Turnyro nugalėtojais tapo Romos „Stellazzurra“ krepšinio akademijos auklėtiniai, kurių pranašumą finale teko pripapžinti Kauno A.Sabonio krepšinio centro ekipai „Vytautas“.

Klaipėdiečiai kelyje į apdovanojimus rezultatu 91:65 įveikė turnyro šeimininkų Rygos „DSN/SPORTA BODE“ komandą, 57:54 palaužė Miuncheno „Bayern“ ekipą, pusfinalyje nusileido turnyro nugalėtojams Romos „Stellazzurra“ komandai (78:66), o finalinėse varžybose dėl bronzos užtikrintai (65:54) laimėjo prieš Sostinės krepšinio mokyklos komandą „Aviva“.

„Authentic Cars“ komandos kapitonas Radvilas Kneižys buvo išrinktas į simbolinį turnyro penketą, o Jokūbas Skurdenis apdovanotas naudingiausio komandos žaidėjo titulu.

„Sezoną vertinu labai gerai, - apibendrindamas tarptautiniame turnyre nuveiktus darbus kalbėjo treneris M.Mockus. – Manau, vaikinukai jau pradeda suprasti tai, ką aš supratau jau seniai: jie yra ne tik vieni stipriausių Lietuvoje, bet ir gerokai toliau už Lietuvos sienų. Smagu matyti augančią jų savivertę, sporte tai yra be galo svarbu“.  Emocingumu aikštelėje garsėjantis treneris šį kartą neslėpė džiaugsmo ir pasididžiavimo savo auklėtiniais: „Džiaugiuosi už visus savo vaikinukus, nesvarbu kokį medalį jie laimi. Aš jau seniai esu juos apdovanojęs pačiais tauriausiais kokie tik gali būti – savo širdies medaliais.“

Keturiolikmečiams M.Mockaus auklėtiniams sezonas dar nesibaigia ir ilsėtis nėra kada: jau gegužės 13-14 „knašiukai“ namuose stoja į finalines Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos kovas. Komanda kviečia klaipėdiečius atvykti palaikyti juos V.Knašiaus krepšinio mokyklos salėje šį šeštadienį 18 val. Mokyklos adresas Dubysos g 10/2 („Švyturio“ arenoje).