Kuršių marių regatoje - sumaištis prie starto linijos ir vėjo trūkumas

Kuršių marių regatoje - sumaištis prie starto linijos ir vėjo trūkumas

Pirmąjį - Klaipėdos miesto - Kuršių marių regatos etapo startą dalyviams komplikavo silpnas vėjas ir uosto teritorijoje vyraujanti stipri srovė. Nepaisant sudėtingų sąlygų, trejus metus iš eilės regatos čempionų titulą iškovodavusiai jachtos "Cool Water" įgulai iššūkį kovoje dėl taurių sugebėjo mesti jachtos "Raganosis" įgula bei svečiai iš Vokietijos - "Maiko" įgula.

"Lengva nebuvo. Kritom į kažkokias "duobes" ir vėjo trūko, ir į krantą patraukėm, bet vis spėdavom išl5sti iš ten", - pirmąjį etapą komentavo "RS-280" klasės jachtos "Raganosis" kapitonas Saulius Pajarskas, kurio įgula po pirmojo etapo pirmauja kovoje dėl Didžiosios regatos taurės.

Šios klasės jachtos starto metu turėjo masinį klaidingą startą, tarp sportininkų vadinamą "falšstartą" - veikiant stipriai srovei, didelė dalis įgulų starto liniją kirto dar prieš nuskambant starto signalui.

Pasak vyriausiojo regatos teisėjo Rolando Žentelio, su šia problema susidūrė kone visos jachtų grupės. Tai, jo teigimu, rodo, kad buriuotojams dar pritrūksta patirties buriuoti stipresnės srovės sąlygomis.

"Mes neabejotinai džiaugiamės rezultatu, tačiau jį pasiekti nebuvo lengva. Turėjome "falšstartą", teko apsisukti, grįžti ir starto liniją kirsti iš naujo. Starto akvatorijoje vyravo stipri srovė, to tikrai neįvertinau. Sudėtinga buvo ir distancijoje, juolab kad mums tai - pirmas šio sezono startas. Mes stengėmės lenktyniauti su "X-35" klasės jachtomis. Turėtume būti už juos šiek tiek greitesni, tačiau, manau, šiandienos lenktynėse dar to iki galo nepademonstravome", - Klaipėdos etapo įspūdžiais dalijosi vokiečių įgulos "Maiko" kapitonas Johnas Victorinas.

Po pirmojo etapo jo įgula užima antrąją vietą savo grupėje ir antrąją vietą kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos titulo. Jie tik beveik dviem minutėmis atsilieka nuo pirmąją vietą šioje regatos įskaitoje šiuo metu užimančios jachtos "Cool Water" įgulos. Pastarieji šiuo titulu džiaugiasi jau trejus metus iš eilės.

"Apginti čempionų titulą visada yra sunkiau, nei jį iškovoti. Ypač kai bendroje įskaitoje atsirado bent trys naujos tikrai labai greitos jachtos. Kova iškart tapo sudėtingesnė. Laikas parodys, kas laimės, bet mes, žinoma, tikrai stengsimės įrodyti, kad esame stipriausi", - teigė jachtos "Cool Water" kapitonas Raimondas Šiugždinis. Jo įgula po pirmojo etapo pirmauja "X-35" jachtų klasės grupėje ir kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos titulo.

Antrasis Kuršių marių regatos etapas startuoja šiandien. Jis vėl vyks Baltijos jūroje. Po jo regata iš Smiltynės persikels į Nidą ir tęsis iki rugpjūčio 8 d.

Iš viso 53 regatos dalyviai susirungs 5 etapuose. Kova vyksta dėl trijų pagrindinių regatos įskaitų - Didžiosios ir Mažosios regatos taurių bei absoliučiai greičiausios jachtos titulo, taip pat dėl pirmosios vietos savo jachtų grupėje.

Kuršių marių regata yra didžiausias ir giliausias tradicijas turintis Lietuvos buriavimo renginys, į kurį kasmet susirenka aukščiausio meistriškumo buriavimo sporto atstovai. Šiemet regata vyksta jau 53-iąjį kartą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder