Lietuvos bokso čempionate - klaipėdiečių pergalės ir įspūdžiai
Lietuvos bokso čempionate - klaipėdiečių pergalės ir įspūdžiai

Kaune, besilaikant visų būtinų dėl koronaviruso pandemijos saugumo reikalavimų, net penkias dienas vyko Lietuvos bokso čempionatas. Iš jo su visų spalvų medaliais grįžo Klaipėdos bokso virtuozai.

Mūsų miestui šiame čempionate atstovavo Klaipėdos "Viesulo" sporto centro ir bokso klubo "Bokso visata" vyrukai ir merginos.

Maloni staigmena

Pirmąją vietą svorio iki 60 kg grupės varžybose be didesnio vargo iškovojo Ana Starovoitova (treneris Mindaugas Kulikauskas).

Staigmeną svorio iki 64 kg grupės varžybose pateikė Beata Galdikaitė. Ši Gyčio Vaitkaus auklėtinė, nors dar yra jaunimo amžiaus, tačiau jau sugebėjo būti viena iš lyderių tarp suaugusiųjų - iškovotas sidabro medalis.

"Beata pusfinalyje nugalėjo praėjusių metų čempionę iš Vilniaus Gabrielę Lapeikaitę. Antrame raunde varžovė buvo pasiųsta į nokdauną, o jos treneris buvo priverstas išmesti baltą rankšluostį ir kova buvo sustabdyta. Buvome arti aukso - finale vyko atkakli kova ir tik po svarstymų teisėjų sprendimu į viršų kilo panevėžietės Vaidos Masiokaitės ranka", - "Vakarų ekspresui" sakė Beatos treneris G. Vaitkus.

Iki visų medalių spalvų komplekto trūko tik bronzos ir šią spragą greitai užpildė klaipėdietis Andrius Razma. M. Kulikausko auklėtinis svorio iki 63 kg varžybose nugalėjo du panevėžiečius ir dėl išėjimo į finalą nusileido tik šalies čempionui kauniečiui Modestui Žmuidinai.

Dar vienas klaipėdietis Michailas Bružas (treneris Antanas Skripkauskas) pirmame varžybų etape patyrė pralaimėjimą antrajame raunde ir iš varžybų pasitraukė.

Saugumas - aukščiau visko

"Čempionate griežtai buvo laikomasi saugumo reikalavimų - į sporto salę griežtai galėjome patekti tik su akreditacijomis ir su nosį ir burną dengiančiomis veido kaukėmis. Net ringo kampe treneriai turėjo dėvėti kaukes. Pamenu, kartą norėjau šūktelti auklėtinei ir kaukę vos kelioms sekundėms šiek tiek nuleidau į apačią, tai iškart pribėgo apsaugos darbuotojas ir įspėjo. Kasdien, kai svėrėmės, matavo kiekvieno dalyvio kūno temperatūrą, visur aplink - dezinfekcinis skystis. Čempionatui buvo pasiruošta išties gerai. Jokių draugų, pažįstamų ar giminių nebuvo. Keli bokso veteranai buvo atvykę, norėjo patekti į sporto salės vidų, tačiau apsauga griežtai neįleido", - dienraščiui pasakojo "Viesulo" sporto centro bokso treneris G. Vaitkus.

"Turbūt lengviau būtų buvę patekti į "Siemens" areną, į kokias varžybas ar koncertą be bilieto, nei šįkart į Lietuvos bokso čempionatą. Saugumo reikalavimai buvo pirmoje vietoje", - akcentavo G. Vaitkus.

Jis pasidžiaugė, kad per antrąją koronaviruso bangą sveikas politikų protas nugalėjo ir jau leidžiama aukšto meistriškumo sportininkams, besiruošiantiems olimpiadai, pasaulio ir Europos čempionatams, svarbiems turnyrams, treniruotis ir rengti varžybas.


KLAIPĖDOS PRIZININKAI. Štai šie klaipėdiečiai: Ana Starovoitova (antra iš kairės), Beata Galdikaitė (antra iš dešinės), Andrius Razma (pritūpęs) ir jų treneriai Mindaugas Kulikauskas (pirmas iš kairės) bei Gytis Vaitkus (pirmas iš dešinės) Kaune sėkmingai gynė Klaipėdos vardą.

Asmeninio archyvo nuotr.

"Juk ir plaukikai puikiai sumąstė - visi geriausieji saugiai treniruojasi Klaipėdoje. Lietuvos krepšinio rinktinė susirinko Vilniuje. Sportininkai įrodė, kad viską galima organizuoti, jei laikaisi griežtų saugumo reikalavimų", - teigė klaipėdietis G. Vaitkus.

Jis pats anksčiau nuolat vieną po kitos skynė pergales Lietuvos čempionatuose ir įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, o pastaraisiais metais puikiai įsiliejo į trenerio darbą ir geri auklėtinių rezultatai patys kalba už save.

Užfiksuotas ir rekordas

Čempionate užfiksuotas naujas šalies rekordas - 17 kartą Lietuvos čempionu tapo panevėžietis Marius Vyšniauskas. Iki tol 16 kartų šalies bokso čempionatą buvo laimėjęs Vitalijus Subačius iš Kauno.

Lietuvos bokso čempionatas vyko jau 94 kartą. Nuo 1925 metų rengiamos pirmenybės neįvyko vos kartą - 1939 metais.

Šįkart Lietuvos sporto universiteto sporto salėje į ringą kopė 70 dalyvių: 51 boksininkas ir 19 boksininkių. Vyrai kovojo aštuoniose, moterys - šešiose svorio grupėse.

Artimiausiomis dienomis planuojama sudaryti preliminarią rinktinės sudėtį, kuri kovos dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes. Pagal visus sportinius principus, į ją turėtų patekti visi šalies čempionai, tarp jų - ir klaipėdietė A. Starovoitova.

Olimpiniai atrankos turnyrai numatyti kitų metų pavasarį Londone ir Paryžiuje.

Sidebar placeholder