Pasaulio čempionui S. Maslobojevui vyriausybė premijos neskirs
Pasaulio čempionui S. Maslobojevui vyriausybė premijos neskirs

Vienam žymiausių šalies kovotojų Sergejui Maslobojevui nusivylus dėl negautos valstybės premijos už pasaulio čempiono titulą, Vyriausybė sako, kad premijos skiriamos tik atitikus visus Sporto įstatyme numatytus reikalavimus.

Anot Vyriausybės, S. Maslobojevui premija neskirta, nes varžybose, kuriose jis dalyvavo, rungėsi nepakankamas sportininkų skaičius.

„Kadangi pasaulio kikbokso čempionato, vykusio 2019 metų spalio 19–27 dienomis Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina), 91 kg svorio kategorijos varžybose, kuriose S. Maslobojevas iškovojo pirmąją vietą, varžėsi 11 sportininkų iš 11 valstybių, valstybės premija vadovaujantis nurodytu įstatymu negali būti skiriama“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad Sporto įstatyme numatyta, jog premija už laimėjimus skiriama tuo atveju, jeigu įstatyme nurodytų sporto varžybų rungtyje varžėsi ne mažiau nei 16 valstybių atstovai, o laimėjimas pasiektas nurungiant ne mažiau nei trečdalį varžovų.

S. Maslobojevas sekmadienį feisbuke pasidalijo premjero gauta dovana – padėkos raštu ir gertuve – už pernai kikbokso čempionate pasiektą Pasaulio čempiono titulą.

„Padėka ir gertuvė už ilgus, įtemptus ir kupinus vilties metus, Tėvynės labui paaukotus. Ačiū“, – teigė S. Maslobojevas.

Jis naujienų portalui delfi.lt pripažino, kad dovana nuvylė, nes už šį laimėjimą tikėjosi premijos.

Premijų skyrimo tvarka jau kurį laiką kelia diskusijas sportininkų bendruomenėje.

Vyriausybė teigia, kad padėkomis ir simbolinėmis dovanomis, kaip ir kasmet, sportininkai Kūno kultūros ir sporto dienos proga apdovanoti pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sąrašą.

Anot Vyriausybės, sąraše – nuo 2019 spalio iki 2020 rugsėjo aukščiausius laimėjimus pasaulio, Europos čempionatuose ir jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse iškovoję sportininkai, jų treneriai. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder