Pirmieji UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio dalyviai - „Atalanta“ ir „Leipzig“

Antradienį UEFA Čempionų lygos turnyre sužaistos pirmos dvejos atsakomosios aštuntfinalio rungtynės.

Kelialapius į kitą turnyro etapą pelnė pergales per pirmus susitikimus iškovojusios Bergamo „Atalanta“ (Italija) ir „Leipzig“ (Vokietija).

Vokietijos futbolininkai per pirmą akistatą Anglijoje 1:0 nugalėjo tikrą košmarą išgyvenantį „Tottenham Hotspur“ klubą. Jose Mourinho auklėtiniai, rungtyniaujantys be traumuotų lyderių Harry Kane'o ir Sono Heung-Mino, iš pastarųjų penkerių rungtynių įvairiose varžybose patyrė net keturias nesėkmes.

Nesėkmių seriją Anglijos klubas pratęsė ir Leipcige. Čia vietos futbolininkai laimėjo 3:0 ir užtikrintai žengė į ketvirtfinalį.

Du įvarčius 10 ir 21 minutėmis įmušė puolėjas Marcelis Sabitzeris, šiame turnyre iš viso pasžymėjęs jau keturis kartus. Trečio įvarčio autorius - puolėjas Emilis Forsbergas, pasižymėjęs tik spėjęs pasirodyti po keitimo 87 minutę.

Solidžią persvarą po pirmos akistatos Italijoje su „Valencia“ turėjo šio turnyro debiutantė „Atalanta“, laimėjusi 4:1.

Antradienį Ispanijos klubas žaidė savo stadione be žiūrovų, kurių neįleista dėl koronaviruso grėsmės. Šis susitikimas buvo taip pat rezultatyvus, pasibaigęs Italijos ekipos pergale 4:3.

Pirmieji – jau 3 minutę - smūgiu iš 11 metrų baudinio pasižymėjo svečiai: saugas Josipas Iličičius buvo taiklus. Šeimininkų ekipos puolėjas Kevinas Gameiro 21 min. rezultatą išlygino, tačiau baigiantis kėliniui (43 min.) minėtas J. Iličičius vėl realizavo 11 metrų baudinį, išvesdamas „Atalantą“ į priekį 2:1.

Antrą kėlinį „Valencia“ pradėjo K. Gameiro įvarčiu (51 min.), o 67 min. saugas Ferranas Toresas išvedė Ispanijos klubą į priekį 3:2. Jau po keturių minučių rezultatas tapo lygus: J. Iličičius pelnė savo trečią įvartį, išlygindamas rezultatą 3:3, o 82 min. štis saugas pasižymėjo ir ketvirtą kartą. Į ketvirtfinalį Bergamo ekipa pateko laimėdama bendru rezultatu 8:4.

„Atalanta“ pastaruoju metu – ant bangos. Ji Italijos pirmenybėse laimėjo tris susitikimus iš eilės ir užima ketvirtąją vietą, kuri suteikia teisę kitą sezoną vėl rungtyniauti Čempionų lygoje. O „Valencia“ buksuoja. Ši komanda Ispanijos lygoje paskutinėse penkiose dvikovose nuskynė tik vieną pergalę ir nusirito į septintąją vietą.