Profesionalus sportininkas suka trenerio keliu

Profesionalus sportininkas suka trenerio keliu

Daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių bėgimo čempionas, rekordininkas, Europos krosų dalyvis Benediktas Mickus nusprendė nerti į naujus vandenis - įsiliejo į Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) trenerių kolektyvą. Per savo sportinę karjerą daugiau nei 200 medalių ir apie 30 taurių iškovojęs klaipėdietis bandys jaunajai kartai perteikti sukauptą patirtį.

23 metų sportininkas nežada atsisveikinti ir su sportininko karjera.

"Derinsiu profesionalų sportą ir trenerio darbą. Šiais metais Klaipėdos universitete baigiau kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijas, tad viskas kaip ir dėsninga - turiu daugiau laisvo laiko ir jį išnaudosiu prasmingai. Noriu savo sukauptą patirtį perteikti jaunajai kartai", - "Vakarų ekspresui" sakė B. Mickus.

Treniruos ir sporto klases

Jis treniruos ne tik jaunuosius lengvaatlečius, bet ir dirbs su Klaipėdos miesto sporto klasių mokiniais.

"Turiu fizinio pasirengimo treniruočių organizavimo patirties Klaipėdos krepšinio mokykloje. Man tai nebus kažkas nauja - juk pats sportuoju jau daugiau nei 12 metų, žinių sėmiausi ir Klaipėdos universitete. Džiugu, kad visa mano veikla dėliojasi pagal išsilavinimą ir gyvenimo būdą - be sporto savo gyvenimo neįsivaizduoju", - akcentavo B. Mickus.

Jis renka jaunųjų lengvaatlečių grupes.

"Į treniruotes kviečiu nuo 7 iki 12 metų berniukus ir mergaites. Jau atsirado būrelis norinčiųjų. Tikiuosi, kad greitai subursiu dvi grupes", - kalbėjo tituluotasis sportininkas, o nuo šiol - jau ir treneris B. Mickus.

Rekordininkas

Benediktas pats treniruotes lankyti pradėjo 5-oje klasėje.

"Mane pakvietė dabartinis mano treneris Mindaugas Krakys. Iš pradžių treniruočių lankyti nenorėjau, kadangi bėgimas neatrodė įdomu, bet laikui bėgant šis sportas pradėjo patikti. Treniruotėse susipažinau su nuostabiais žmonėmis, su kuriais bendrauju iki šiol, todėl tai dar labiau skatina lankyti treniruotes", - kalbėjo B. Mickus.

Ir išties toks talentingo ir sportiško vaikino požiūris į sportą pasiteisina - iškovota daug skambių pergalių, pagerinta įvairių tiek Klaipėdos miesto, tiek Lietuvos, tiek tarptautinių varžybų rekordų, nuolat jauno vaikino nuotraukos su aukso medaliais mirga dienraščių ir interneto portalų sporto skiltyse.

Benediktas per sportinę karjerą dalyvavo visuose jaunimo Europos ir pasaulio čempionatuose, ten neiškovojo medalių, bet, kaip pats sako, itin svarbu buvo patekti ir atstovauti Lietuvai.

Jis Baltijos šalių čempionu tapo 3 kartus iš eilės, dalyvavo Europos komandiniuose čempionatuose, pasaulio studentų universiadoje, Europos kroso čempionatuose.

"Lietuvos čempionatai yra svarbiausi startai Lietuvoje. Lietuvos čempionu ir prizininku tapau visose amžiaus grupėse, o Lietuvos suaugusiųjų čempionu tapau jau 11 kartų. Man priklauso 16-mečių 600 metrų Lietuvos rekordas uždarose patalpose. Taip pat Klaipėdos 400, 600 ir 800 metrų bėgimo rungčių uždarose patalpose bei 400 metrų stadione rekordai", - savo pergales vardijo B. Mickus.

"Kur ir kur dalyvaučiau, ką gyvenime bedaryčiau, visur mano tikslai - tik aukščiausi. Tuo pačiu principu vadovausiuosi ir trenerio darbe", - akcentavo B. Mickus.

Pakalbintas apie jo paties su sportu susijusias savjones, B. Mickus sakė: "Visada svajojau patekti į olimpines žaidynes, tačiau dabar tikslas yra patekti į Europos čempionatą. Konkurencija yra milžiniška, todėl svajoju realistiškai."

Raktažodžiai
Sidebar placeholder