Stalo tenisininkams - "Klaipėda Open 2019" turnyras
Stalo tenisininkams - "Klaipėda Open 2019" turnyras

Klaipėdos stalo tenisininkai tęsia gražias tradicijas - trečius metus iš eilės Vakarų stalo teniso akademija organizuoja didžiulį tarptautinį stalo teniso turnyrą "Klaipėda Open 2019". Į uostamiestį suplūs keli šimtai stalo tenisininkų iš Rusijos, Latvijos, Estijos ir įvairių Lietuvos miestų.

Varžybos vyks tris dienas - rugpjūčio 16-18 dienomis (penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį) - Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijoje (Žvejų rūmai, Taikos pr. 70). Visas dienas varžybos vyks nuo 11 val. iki vakaro.

"Matysime, kiek galiausiai susirinks dalyvių. Gali būti, kad varžybos nusitęs net iki 20-21 val. vakaro. Aktyviai vyksta dalyvių registracija. Gali dalyvauti visi norintys - tiek vyrai, tiek moterys, tiek vaikai, tiek veteranai. Esame paruošę 11 stalo teniso stalų", - "Vakarų ekspresui" pasakojo Vakarų stalo teniso akademijos (VSTA) įkūrėjas ir prezidentas, Lietuvos stalo teniso federacijos (LSTF) viceprezidentas Silverijus Puotkalis.

Pasak jo, šio turnyro tikslas ne tik populiarinti stalo teniso sporto šaką, kelti žaidėjų meistriškumą, bet ir plėtoti draugiškus ryšius ne tik su įvairiais Lietuvos, bet ir su užsienio šalių sportininkais.

Turnyrai - kiekvieną savaitę

"Mūsų stalo teniso akademija visus metus kas savaitę organizuoja bent po vieną mėgėjų ir profesionalų turnyrą, Žemaitijos lygos varžybas, įvairius tarptautinius turnyrus, leidžiame nemokamai sportuoti ir būriui senjorų, neįgaliųjų, leidžiame kūno kultūros pamokas vesti mokyklų ir net vaikų darželių atstovams. Šiuo metu atliekame daug socialinės veiklos. Taip pat nuolat dalyvaujame ir įvairiuose miesto sporto renginiuose", - pabrėžė S. Puotkalis.

Vakarų stalo teniso akademija Klaipėdoje gyvuoja jau trejus metus ir narių skaičius auga.

"Turime apie 100 suaugusiųjų nuolatinių narių ir treniruojame per 100 vaikų", - džiaugėsi S. Puotkalis.

Klaipėda gali didžiuotis turinti didžiausią Lietuvoje stalo teniso kompleksą.

"Niekas Lietuvoje tokio neturi. Mūsų komplekso plotas - daugiau nei 400 kv. m. Turime 14 stalo teniso stalų, sutvarkytas rūbines, dušus ir visko ko šiai sporto šakai reikia", - pabrėžė S. Puotkalis.

"Kai kurie atvykę net juokauja: pas jus tualete yra net popieriaus. Nes kiti yra pripratę sportuoti mokyklose ar rūsiuose, kur nėra nei normalių rūbinių, nei šilto vandens ir panašiai. Dirba trys treneriai, turime ir stalo teniso robotą. Esame sukūrę išties geras treniruočių sąlygas. Vaikams čia treniruotis ir tobulėti - ideali vieta", - akcentavo S. Puotkalis.

ENTUZIASTAS. Vakarų stalo teniso akademijos įkūrėjas ir prezidentas, Lietuvos stalo teniso federacijos viceprezidentas Silverijus Puotkalis Klaipėdoje užkūrė šios sporto šakos judėjimą.

Veteranai - į pasaulio čempionatą

Anot jo, stalo tenisas yra labai gera sporto šaka, kadangi atėjęs pažaisti, kad ir vienas, visada rasi kompanionų.

"Čia visada rasi draugų. Susidarė įvairios grupės, kurie nuolat susiskambina, bendrauja, vienas kitą pamoko. Be to, tiek pas mus, tiek Lietuvoje kiekvieną savaitę vyksta įvairios varžybos. Niekas nedraudžia dalyvauti ir pradedantiesiems.

Vyksta daugybė mėgėjų ir profesionalų varžybų. Gali sau žaisti ir tobulėti. Juk jei žaidi su kuo daugiau skirtingų partnerių, tuo labiau tobulėji, pripranti prie įvairių žaidimo technikų", - įsitikinęs S. Puotkalis, kuris ne tik pats žaidžia veteranų turnyruose ir čempionatuose, bet ir ugdo jaunąją kartą.

"Ruošiamės pasaulio veteranų stalo teniso čempionatui, kuris vyks kitų metų birželio mėnesį Prancūzijoje. Klaipėdai planuoja atstovauti 7-8 mūsų veteranai. O vaikai nuolat dalyvauja Lietuvos moksleivių, jaunių čempionatuose, kur Klaipėda iki tol daugybę metų nesurinkdavo komandos", - apie progresą pasakojo S. Puotkalis.

APŠILIMAS. Vaikai treniruotę pradeda nuo tempimo pratimų.

Sidebar placeholder