Apie slaugytojų darbą kalbėta mokslinėje konferencijoje

Apie slaugytojų darbą kalbėta mokslinėje konferencijoje

Praėjusią savaitę Klaipėdos gydymo įstaigų slaugytojai įvairiai minėjo savo profesinę šventę. Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) savo slaugos specialistus pakvietė į mokslinę konferenciją, kurioje kalbėta apie slaugos kokybę, slaugytojų savijautą ir kitus aktualius dalykus. Nepamiršti ir nusipelnę slaugytojai, kuriems įteiktos mero ir vyriausiojo gydytojo padėkos.

Mokslinę konferenciją KUL rengė kartu su partneriais - Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Sveikatos mokslų fakultetu.

Kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė pasidžiaugė, kad visai neseniai KVK slaugos studijų programa buvo pripažinta geriausia šios srities programa Lietuvoje.

"Reitingai žymi, kad Klaipėdos valstybinės kolegijos slaugos programa Lietuvoje yra numeris vienas pagal kokybinius parametrus. Tai yra įrodymas, kad einame teisingu keliu ir rengiame slaugytojas remdamiesi aukščiausiais Europos slaugos standartais. Be abejo, pasiekimai neįmanomi be partnerystės su Klaipėdos universitetine ligonine, kurioje mūsų studentai atlieka praktiką. O mokslinės konferencijos liudija, kad taikomoji mokslinė veikla yra svarbi tiek kolegijai, tiek ligoninei, nes ji suteikia pagrindą tolesnėms kokybiškoms studijoms", - kalbėjo G. Markvaldienė.

AČIŪ. Išskirtinė padėka įteikta slaugytojai Jūratei Rekašienei.

Konferencijos dalyvius sveikinęs Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis atkreipė dėmesį į tai, kad už gerus gydymo rezultatus laurai dažniausiai atitenka gydytojams, gydymo įstaigų vadovams, o slaugytojai, kurie kasdien skiria savo šilumą ir dėmesį pacientams, lieka neįvertinti.

"Apie slaugytojus šnekama mažiau, todėl tokios konferencijos yra reikšmingos, nes kalbama apie tai, kas jiems aktualu. Atsisukimas į slaugytojus yra būtinas, norint sukurti modernią ir efektyviai funkcionuojančią slaugą, sveikatos apsaugos sistemą", - kalbėjo vicemeras.

Konferencijoje skaityti pranešimai įvairių sričių slaugytojams aktualiomis temomis: rizikos ir nepageidautini įvykiai ligoninėse, slaugos procesų valdymas, profesinis perdegimas, bendravimo svarba slaugos kokybei, patiriamų emocijų įtaka komandinio darbo efektyvumui ir kt.

Padėkota nusipelniusiems

Renginio metu vicemeras A. Cesiulis ir KUL vyriausiasis gydytojas prof. habil. dr. Vinsas Janušonis įteikė padėkas įvairių ligoninės skyrių medikams, kurie nusipelnė įvertinimo už savo nuoširdų darbą.

Išskirtinė padėka įteikta slaugytojai Jūratei Rekašienei, kurią kolegos medikai atsiimti padėkos palydėjo ovacijomis.

"Ji yra labai kukli, bet jos dėka išgyveno Klaipėdoje rastas paliktas vaikutis. Taip pat sėkmingai surado jam ir tėvus. Ko gero, vaikutis ir toliau sėkmingai gyvens, nepaisant sudėtingų pirmųjų jo gyvenimo valandų ir dienų", - dėkodamas J. Rekašienei sakė V. Janušonis.

Akušerijos-ginekologijos departamento slaugytoja, kol buvo laukiama atvykstančių medikų, savo kūnu šildė pamestinuką, o vėliau nuolat jo būkle domėjosi ir ligoninėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder