Bendruomenėse - sveikatinimo sąjūdis

Bendruomenėse - sveikatinimo sąjūdis

Vis stiprėjančios kaimų bendruomenės aktyviai imasi ir įvairios sveikatinimo veiklos. Pačių žmonių iniciatyva kuriamos sveikos gyvensenos propagavimo oazės - viena po kitos dygsta žaidimų aikštelės vaikams, sporto salės suaugusiesiems ir net mažyčiai sveikatos stiprinimo bei grožio puoselėjimo centriukai.

Keičiasi ir tradicijos. Pavyzdžiui, atsiranda bendruomenių, rengiančių savo šventes be jokių svaigalų. Ir tai turi jau apčiuopiamą poveikį: kaime per kelerius metus sumažėjo nusikaltimų, o sveikos gyvensenos idėjos ima "užkabinti" net ir pačius didžiausius skeptikus.

Dauparuose - sveikatingumo centras

Dauparų bendruomenė palengva įgyvendina seną savo svajonę - įsirengti sveikatingumo centrą. Šiomis dienomis daupariškiai susipažino su vienu iš pirmųjų būsimojo centro medicinos prietaisu - "Bioptron" aparatu, skirtu gydymo, sveikatos profilaktikos ir grožio puoselėjimo procedūroms.

[CITATA]

"Pagal bendruomenės įgyvendinamą sveikos gyvensenos skatinimo projektą visų pirma susiremontavome patalpas, važiavome pasisemti patirties, įsigijome naujos įrangos. Be "Bioptron" prietaiso, centre dar turėsime masažo stalą, masažuoklį, jogos kilimėlius, termomasažinę lovą, multimedijos įrangą", - pasakojo projekto koordinatorė Ineta Lukšonienė. Būsimajam centre daupariškiai galės ne tik mėgautis masažu, bet ir lankyti jogos užsiėmimus, taip pat bus rengiamos paskaitos apie sveiką gyvenseną ir mitybą.

Pasak I. Lukšonienės, bendruomenės nariams šiame centre teikiamų paslaugų kainos bus tik simbolinės, palyginus su SPA centrų kainomis.

Daupariškiai neketina apsiriboti vien šio centro įkūrimu. "Parengėme projektą ir tikimės gauti finansavimą kineziterapijos paslaugoms, vandens gydomosioms procedūroms organizuoti, nes turime tam sąlygas - baseiną ir pirtį", - sakė I. Lukšonienė.

TĘS. Dauparų bendruomenės valdybos narė, projekto vadovė Ineta Lukšonienė: "Parengėme projektą ir tikimės gauti finansavimą kineziterapijos paslaugoms, vandens gydomosioms procedūroms organizuoti, nes turime tam sąlygas - baseiną ir pirtį".

"Pati pirmoji mūsų idėja buvo įrengti poilsio zoną prie priešgaisrinio gyvenvietės tvenkinuko. Norėjome pastatyti čia suoliukų, sutvarkyti aplinką, pasodinti medžių, kad būtų kur ateiti praleisti laiką mamoms su mažais vaikais, pabendrauti pagyvenusiems žmonėms", - sakė Dauparų bendruomenės pirmininkė Ieva Meilienė.

Anot jos, šiems bendruomenės planams kol kas nelemta išsipildyti, kol savivaldybėje nebus sutvarkyti žemės sklypo panaudojimo reikalai. Tačiau I. Meilienė tikisi, jog anksčiau ar vėliau poilsio parką prie vandens telkinio pavyks įrengti.

Kviečia tapti sveikatos ambasadoriumi

Pernai Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė įvairaus amžiaus rajono gyventojus, moksleivius, taip pat šeimas, bendruomenių atstovus tapti sveikatos ambasadoriais.

"Mūsų tikslas - suburti aktyvią rajono gyventojų grupę, vienijančią savanorius, vienminčius, kurie gali ir nori tapti sveikos gyvensenos principų skleidėjais savo asmeniniu ar šeimos pavyzdžiu", - sakė biuro vadovė Neringa Tarvydienė.

Šia idėja susidomėjusiems rajono gyventojams buvo surengti mokymai, kuriuose aktyviausiai dalyvavo moksleiviai ir jaunimas.

"Jaunieji sveikatos ambasadoriai bus mūsų pagalbininkai, planuojant bei vertinant jaunimui reikalingų sveikatos paslaugų poreikį, populiarinant sveiką gyvenseną. Šiemet toliau tęsime šį projektą, stiprinsime sveikatos ambasadorių tinklą", - akcentavo N. Tarvydienė.

Šių metų biuro planuose, anot vadovės, mokymų ciklas, taip pat ir bendruomenėms, apie sveiką mitybą, alkoholio vartojimo prevenciją bei pirmosios pagalbos teikimo kursai.

Sveikata daug nekainuoja

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Laimos Kaveckienės, džiugina rajone augantis susidomėjimas įvairiomis sveikos gyvensenos programomis, fizinio aktyvumo skatinimo veikla.

"Vietos bendruomenės išties daug gali nuveikti. Pavyzdžiui, prieš kelerius metus Dovilų miestelio bendruomenė nutarė rengti šventes be alkoholio. Ir štai rezultatas - policija jau pastebi, jog šioje seniūnijoje sumažėjo nusikaltimų.

Doviluose aktyviai veikia ir anoniminių alkoholikų grupė, padėjusi iš priklausomybės svaigalams liūno išsikapstyti ne vienam žmogui. Tokių aktyvių bendruomenių rajone yra daug", - sakė L. Kaveckienė.

Anot pašnekovės, išties daug ką galima nuveikti sveikatos labui ir be didelių pinigų.

"Kodėl gi neleidus mokyklų sporto salėse savaitgaliais sportuoti visiems to norintiems vietos gyventojams?

Gargžduose jau sklando puiki idėja savaitgaliais šeimoms atverti miesto sporto salės duris. Prieš daug metų taip jau yra buvę, ir mūsų užaugę vaikai sporto salėje praleistą laiką atsimena kaip vieną geriausių visos šeimos laisvalaikio formų.

IŠBANDĖ. Daupariškės išbandė veido atjauninimo procedūras bendruomenės įsigytu moderniu "Bioptron" aparatu.

Manau, tokios priemonės palaipsniui pagerintų sveikatos rodiklius. Svarbiausia, jog turėdamas ką veikti, jaunas žmogus neieškos svaigalų, mes šalin ir kitus žalingus įpročius. Todėl reikia daugiau dviračių takų, daugiau lauko treniruoklių", - sakė L. Kaveckienė.

Anot vedėjos, gyventojų sveikata nepagerės per vieną dieną, nes pratinimasis sveikai gyventi yra ilgas procesas, į kurį palengva reikia įtraukti įvairias gyventojų grupes.

L. Kaveckienės teigimu, Klaipėdos rajono gyventojų sveikatos rodikliai nėra prasti. Džiugina tai, kad rajone gyvena daug jaunų žmonių.

Pernai metų duomenimis, vidutinis rajono gyventojo amžius siekė 38,9 metų, o Lietuvos - 41 metus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder