KUL - daugiaprofilinė išvystytos infrastruktūros įstaiga, kurioje teikiamos aukštos kokybės, kvalifikuotos, specializuotos ambulatorinės-konsultacinės ir stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, vykdoma mokslinė, mokymo, projektinė veikla.
Ligoninėje pacientams teikiamos mokslu ir pažangiausiomis technologijomis pagrįstos, saugios, kokybiškos, atitinkančios pacientų poreikius ir interesus, viršijančios jų lūkesčius asmens sveikatos priežiūros paslaugos. KUL medikai vykdo mokslo tiriamąjį ir pedagoginį darbą, aktyviai dalyvauja mokydami ir stiprindami visuomenės ir asmens sveikatą.
KUL yra viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje: čia dirba apie 1700 darbuotojų, iš jų daugiau nei 1100 - medikai, per metus ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje apsilanko per 286 tūkst., stacionare gydoma per 43 tūkst. pacientų, atliekama daugiau kaip 27 tūkst. operacijų, gimdo daugiau kaip 3 tūkst. moterų, atliekama per 573 tūkst. laboratorinių, per 63 tūkst. patologijos, per 113 tūkst. radiologinių, per 3,5 tūkst. magnetinio rezonanso tomografijos, daugiau kaip 16 tūkst kompiuterinės tomografijos tyrimų.
Visa tai pasiekiama dėl atsakingo ir profesionalaus ligoninės personalo požiūrio į darbą.
Dirba su kolegomis užsienyje
Jau kurį laiką medikai akcentuoja, kad šiuolaikinės medicinos pagrindas - įrodymais pagrįsta medicina. Kitaip tariant, medikai į kasdienę savo veiklą integruoja mokslinių tyrimų įrodymus, klinikinę patirtį ir paciento vertybes. Įrodomosios medicinos pagrindas - mokslas, naujos žinios ir naujausios technologijos. Pabrėžiama, kad mokslas - būtina sąlyga tinkamai ir efektyviai sveikatos priežiūrai bei geriems jos rezultatams.
Dėl to KUL didelį dėmesį skiria tarptautiniam bendradarbiavimui. Nuo 1991 m. pradėtos pasirašyti įvairios bendradarbiavimo sutartys: tarptautinės klubo sąnario protezavimo, reprodukcinės sveikatos Klaipėdos krašte programos su Karlskronos (Švedija) miesto ligonine, mokomoji draugystės ir bendradarbiavimo programa su Klyvlendo (JAV) universitetinių klinikų specialistais veido ir žandikaulių chirurgijos srityje, tarptautinė insulto profilaktikos ir kontrolės programa, bendradarbiavimas su Prancūzijos otologijos ir otoneurochirurgijos institutu, tarptautinė laboratorijų kokybės kontrolės programa "Labquality" su Suomijos gydymo įstaigomis. Prieš 7 metus KUL tapo Europos ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos (HOSPEEM) nare, prieš 2 metus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Mogiliovo srities (Baltarusija) sveikatos apsaugos valdyba.
Ryški mokslinė veikla
KUL ne tik teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir vykdomi moksliniai tyrimai, vyksta studentų bei podiplominis gydytojų mokymas. Ligoninė bendradarbiauja su šalies ir užsienio universitetais, aukštosiomis mokyklomis, kolegijomis, yra sudariusi sutartis su sporto klubais ir kitomis įstaigomis bei organizacijomis, dalyvauja Europos Sąjungos, NATO organizuojamuose renginiuose, projektuose.
KUL per pastaruosius penkerius metus vyko 18 tarptautinių ir 20 respublikinių konferencijų, nuolat organizuojami tarptautiniai mokomieji seminarai, kuriuose savo kvalifikaciją kelia medikai iš Latvijos, Baltarusijos, Kazachstano, Ispanijos, Rusijos ir kitų šalių, publikuota per 120 KUL medikų mokslinių straipsnių šalies ir užsienio moksliniuose leidiniuose. Be to, KUL yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internatūros bei podiplominio gydytojų rengimo (rezidentūros) bazė. Klaipėdoje per pastaruosius penkerius metus internatūrą atliko apie 120 internų, podiplomines rezidentūros studijas tęsė daugiau nei 140 medikų.
Ligoninei tapus universitetine, bibliotekos reikšmė dar labiau išaugo. Be naujausios medicinos mokslo informacijos būtų neįmanomas profesinis medikų tobulėjimas. KUL veikia Lietuvos medicinos bibliotekos filialas, be bibliotekoje esančių spausdintų leidinių, lankytojai medicinos informacijos paieškai gali naudotis nemokama prieiga prie 12 elektroninių duomenų bazių.
KUL dirbantys medicinos mokslų, habilituoti daktarai, profesoriai ir docentai kartu su kitais įstaigos gydytojais bei slaugytojomis skaito paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus Klaipėdos universiteto bei Klaipėdos valstybinės kolegijos studentams, gydytojų ir slaugos specialistų tobulinimo kursuose, ruošia ir skaito pranešimus konferencijose.
Šiuo metu KUL dirba 26 medicinos mokslų ir habilituoti daktarai. Per pastaruosius 10 metų disertacijas apsigynė 13 ligoninės gydytojų. 4 iš jų tai padarė per paskutiniuosius metus: gydytoja chirurgė dr. Agnė Čižauskaitė, gydytojas chirurgas dr. Dainius Šimčikas, gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius, gydytoja neurologė dr. Loreta Kalasūnienė.
Šiuo metu doktorantūroje studijuoja ir disertacijas ruošia gydytojas anesteziologas-reanimatologas, vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Gintautas Virketis, gydytojas pilvo chirurgas Vitalijus Eismontas, gydytojas onkologas-chemoterapeutas Alvydas Česas, anesteziologijos-intensyviosios terapijos slaugytoja Lina Šakienė.
Paskutinės KUL gydytojų apgintos disertacijos:
gydytojos chirurgės Agnės Čižauskaitės darbo tema - "Jautrumą standartinei chemoterapijai padidinantis sulforafano poveikis eksperimentinės kolorektalinės karcinomos atveju", disertacija apginta Karlo Ruprechto universitete, Heidelbergo mieste, Vokietijoje;
gydytojo chirurgo dr. Dainiaus Šimčiko darbo tema - "Sulforafano poveikis storosios žarnos vėžio ląstelėms, gydomoms FOLFOX", disertacija apginta Karlo Ruprechto universitete, Heidelbergo mieste, Vokietijoje);
gydytojo urologo dr. Mindaugo Danilevičiaus darbo tema - "Moterų kombinuoto operacinio gydymo atokieji rezultatai, sergant šlapimo nelaikymu ir dubens organų nusileidimu", disertacija apginta Kylio universitetinėje ligoninėje, Vokietijoje;
gydytojos neurologės dr. Loretos Kalasūnienės darbo tema - "Biologinių ir aplinkos veiksnių sąsajos su intelektine negalia ir kognityvinėmis funkcijomis bei asmenybės bruožais".
Rašyti komentarą