Holistinės medicinos online konferencija apie laimingą gyvenimą

Holistinės medicinos online konferencija apie laimingą gyvenimą

Gegužės 8 d. Klaipėdos Holistinių terapijų mokykla bei Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra virtualiu tiltu sujungė ne tik Lietuvos, bet ir Indijos, Ukrainos holistinės medicinos specialistus. Mokslinėje - praktinėje online konferencijoje „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ žinių sėmėsi daugiau kaip 200 dalyvių. Tarp jų kineziterapeutai, sveikatos priežiūros specialistai, mediciną studijuojantys studentai ir visi, kuriems artimas holistinis požiūris. 

Akcentuota ir holistinės medicinos nagrinėjama žmogaus fizinio kūno bei dvasios visuma, susirgimų prevencijos programa, kuri kaip niekada svarbi šiuo pasikeitimų pasaulyje laikotarpiu. Apie tai, remdamiesi savo skirtinga praktine patirtimi, kalbėjo vienuolika holistinės medicinos ekspertų: Ajurvedos mokslo ir alopatinės medicinos gydytojai iš Indijos, Reiki ir gyvūnų asistuojamų terapijų specialistai, pirmoji sertifikuota miško terapijos gidė Lietuvoje, aromapsichologijos mokytoja, savo atliktų tyrimų rezultatais dalijosi PAM studentai. Daugelio dalyvių pranešimuose didelis dėmesys buvo kreipiamas moksliniams tyrimams, įrodantiems mokslinį Holistinės medicinos faktų pagrįstumą. 

Online konferencijoje dalyvavusi Rimantė, studijuojanti mediciną, sako, jog jau įpusėjus konferencijai supratusi, jog mūsų krašte egzistuojanti holistinė medicina turi kai kurių panašumų su lietuvių liaudies medicina: „Holistinis gydymas moko to paties. Reikia tausoti savo sveikatą ir nelaukti, kol ji pablogės. Konferencija man įrodė, kad teisingai gyvendami, reguliariai mankštindamiesi ir subalansuotai maitindamiesi, galime pasiekti gerų rezultatų ir užkirsti kelią artėjančiai ligai”, – dalinosi mintimis konferencijos dalyvė.

Holistinių terapijų mokyklos vadovas Vytautas Gruzdys džiaugiasi, kad žmonės priima holistinę mediciną, domisi ja ir studijuoja. „Darbas su savimi, savo sveikatos stebėjimas holistiškai jaučiamas ne vienerius metus. Mūsų mokyklos bendruomenės ir studentų gretos pildosi ir mes labai džiaugiamės. Konferencijos dalyvių gretos kasmet pildosi ir mus labiausiai džiugina, kad pranešimus apie šimtmečiais patikrintas bei naujausias holistinės medicinos žinias nori įsisavinti ne tik medicinos darbuotojai, bet ir visi, neabejingi savo fizinei ir dvasinei sveikatai“, dalinosi V. Gruzdys.

Šiemet karantinas neapribojo konferencijos organizatorių kūrybiškumo. Trumpi, bet konkretūs pranešimai, Tai či, Ciguno pratimų kompleksas bei terapiniai seansai, transliuoti iš saulėto pajūrio, neleido 9 val. trukmės konferencijai prailgti, konferencijos klausytojai pateikinėjo klausimus, dalyvavo žaismingose loterijose, kuriems prizus teikė renginio rėmėjai: KAP KAP aromaterapiniai aliejai, Vinetu kaimas, Atsas aliejus, Super Uoga, Violetos ir Juozo Kuklių bitynas, Biofarmacija, Delnų trikampis, TIENS, Širdies Erdvė, Bioenergetikas Vygandas Šimkus, Studija "Kvapnūs papuošalai", Orangu, skydai nuo elektromagnetinių bangų „EF shield“. Šiais metais kūrybinius ir organizacinius konferecijos sprendimus pasiūlė kūrybinė komanda „Creators76“, o kokybišku vaizdu ir garsu rūpinosi Klaipėda gyvai ir „RGB pictures“ kolektyvas.

Sveikatos priežiūros specialistė iš Vilniaus Vilma sakė su didžiuliu pasigėrėjimu klausiusi muzikos terapijos seanso „Garsų kelionė“ – arfos, monolinos ir skambančių Tibeto dubenų terapijos, atliekamos Aušros Mendelės bei Dailės Docienės. „Atrodo, jog net virtualiai jaučiau tas garsų sukuriamas vibracijas ir sėdėdama savo bute sostinėje bent trumpam nusikėliau į Klaipėdos pajūrį palydėti saulės. Šiurpstu vien pagalvojusi, kokią galią šie muzikos garsai turėtų jų klausantis gyvai”, – atviravo moteris.

Trečius metus vykusi holistinės medicinos konferencija įtvirtino dar stabilesnius pamatus holistinės medicinos sklaidai Lietuvoje. Kasmet stebint augantį konferencijos dalyvių skaičių galima spėti, kad lietuviai jau neapsiriboja vien Vakarų medicina. Vis daugiau dėmesio skiriama savo dvasiai, sielai, mus supančiai aplinkai, socialinėms ir gamtinėms sąlygoms. Anot Klaipėdos universiteto holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros doc. dr. Aletos Chomičenkienės: „Holistinis požiūris turi mums visiems suteikti gaivesnį kvėpavimą. Jis turi padėti surasti stipriausias vietas kinų medicinoje, Reiki sistemoje, aromaterapijoje ir pan., turi padėti susieti vieną discipliną su kita, atsirinkti tai, kas aktualiausia mūsų dienų žmogui. Turime džiaugtis tuo, kuo mes Stiprūs, kuo mes Dideli ir kuo Nepakartojami! Turime panaudoti daugybę neišnaudotų resursų Vientisumui savyje atkurti. Skausmo medicina turi tapti  Džiaugsmo, Gyvenimo Pilnatvės, Visaapimančios Meilės medicina...“. Visų konferencijos dalyvių sielas į vieną visumą sujungė bendra meditacija "Laiškas Žemei motinai". 

Antrą konferencijos dieną 40 konferencijos dalyvių dalyvavo online seminare "Prisilietimo stebuklas", kurį vedė akademikas, Reiki Grand meistras Harprit as Singh Hira. 

Pasisekimas tarp konferencijos dalyvių, augantis susidomėjimas Rytų medicina bei šilti ryšiai su Indijos holistinės medicinos ekspertais organizatorius jau paskatino kurti kitų metų konferencijos programą. Tikėtina, kad ji bus dar gausesnė bei multikultūriškesnė ir, galbūt, jau  galėsime pajusti muzikos terapijos vibracijas gyvai. 

Holistinių terapijų mokyklos dėstytojai ir vadovai mielai kviečia visus norinčius įsigyti konferencijos įrašus, kreiptis el. paštu: [email protected] bei telefonu 8630 28880, Facebook: Holistinių terapijų mokykla.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder