Informacija apie koronaviruso ligos pradžią bei jos simptomus

Informacija apie koronaviruso ligos pradžią bei jos simptomus

Dalinuosi informacija, kurią gavau iš gydytojo, dirbančio Santariškėse. Nors šiandien visa medija užkišta informacija apie naują pandemiją, realiai, bent jau aš, beveik nerandu informacijos apie pačią ligos pradžią bei jos simptomus. Todėl noriu šią spragą šiek tiek užpildyt.

Pirmasis ligos simptomas – staiga pakilusi temperatūra – per 1-2 val. ji gali pasiekti 39C ir daugiau. Tuo pat metu prasideda sąnarių ir raumenų skausmas, vėliau pradeda skaudėti galvą, atsiranda didelis silpnumas – jausmas toks, jog jus būtų pervažiavęs traukinys, ir net ne vieną, o du kartus.

Vėliau, po 6-12 val., prasideda nežmoniškas kosulys – kosėsite pastoviai su kelių/keliolikos sekundžių tarpais.

Toks ūmus kosulys po keleto valandų iššaukia dusulį – pradedate jausti, jog jums trūksta oro. Temperatūra gali dar labiau pakilti, sąnarių-raumenų-galvos skausmas didėja, nuo kosulio atsiranda ir gerklės skausmas.

Jaučiate čia išvardintus simptomus? Jei taip, 95% tikimybė, kad susirgote viena iš koronaviruso atmainų, kurių jau suskaičiuojama ne viena, ir ne dvi.

Kas toliau?

Variantas A – skambinate numeriu 112 ir toliau kaip Dievas duos.

Variantas B – nedelsiant gulatės į lovą ir izuoliojate nuo savęs visus namiškius. Vaistų nuo koronaviruso nėra, vienintelis, kas jus gelbės,- jūsų imunitetas.

Jei nesergate jokiomis lėtinėmis ligomis, ypač inkstų ir širdies, minimum dvi paras vaistais nemuškite temperatūros – tik prie aukštos temperatūros virusas žūna ir tai, tikriausiai, kol kas vienintelis kovos būdas su juo šiandien.

Kad maksimaliai išvengtumėt šalutinio aukštos temperatūros poveikio, gerkite daug skysčių – net ne daug, o LABAI daug, gerkite juos pastoviai, ypač natūralias kosulį mažinančias arbatas.

Prasidėjus kosuliui ir gerklės skausmui, gausiai naudokit gerklės purškalus natūralių aliejų pagrindu, pvz. Dekatylen; nenaudokite gleivinę sausinačių priemonių, tokių kaip JOX – nuo jų jausitės dar blogiau.

Kadangi pastovus gerklės kutenimas ir kosulys jus kamuos ir visą naktį, todėl negalėsite užmigti, nors nuo silpnumo akys pačios merksis.

Tokiu atveju pabandykit sučiulpti 1-2 tabletes gerklės dirginimą mažinančių pastilių, pvz. Gelo Revoice – jos per porą valandų „užklijuoja“ jūsų gerklę, todėl kuriam laikui sumažėja kosulys ir galite užmigti.

Jei pajausite, jog nuo kosulio atsiranda dusulys – nepanikuokite – stenkitės kvėpuoti tolygiai.

Pastoviai „įsiklausykite“ į savo organizmą – jei jaučiate, jog jūsų širdis ilgą laiką dirba neįprastai, ar staiga pradedate jausti, jog “turite“ inkstus – išgerkit temperatūrą mažinančių vaistų, nors būtų idealu, jei to nedarytumėt nors pirmas 24 val. po pirmų simptomų atsiradimo.

Ir nepamirškite daug skysčių!

Toliau viskas priklauso nuo jūsų imuniteto – jei jis stiprus, krizė gali praeiti per 4-5 paras, jei silpnas – vėliau, arba... niekada, deja.

Oficialios informacijos apie koronavirusą daug, tačiau visą ją reikia vertinti kritiškai, nes jau dabar galima pastebėti, kaip kai kurie veikėjai sau kraunasi populiarumo bagažą medijoje, naudodamiesi esama situacija.

Gera žinia - oro uostuose žada pastatyti termovizorius, tačiau bloga žinia ta, kad jie fiksuoja tik jau sergančius žmones, t.y. tuos, kurių temperatūra jau pakilusi ir liga prasidėjusi.

Termovizoriai bejėgiai prieš viruso nešiotojus. Inkubacinis ligos periodas gali trukti iki 24 parų – vadinasi tiek laiko nei pats žmogus, nei aplinkiniai nesupras, kad savyje nešioja virusą.

Galimi ir tokie atvejai, kai nešiotojai apskritai niekada nesusirgs patys, tačiau virusą platins. Taigi suprantate patys, kad čia tinka posakis, jog skęstančiojo gelbėjimas yra jo paties rankose – t.y. jūsų pačių.

Virusas JAU tarp mūsų, todėl būtų labai protinga vengti didelio žmonių susibūrimo vietų, atšaukti keliones į užsienį, nesvarbu, kur jos bebūtų, kuo mažiau kontaktuoti su kitais žmonėmis, nors tai gal ir skamba kvailokai šiai dienai.

Beje, šiandien savipiaro atstovų pasisakymuose išgirdau frazę, jog gyventojams neverta naudoti medicininių kaukių, nes iš jų jokios naudos – teiginys gana ginčytinas, jei prisiminti faktą, jog koronavirusas visų pirma plinta oro-lašeliniu būdu.

Kaukė jums tikrai padės, jei šalia kažkas čiaudės, taip pat, jei čiaudėsite jūs pats.

Tik vat „geroji“ naujiena yra ta, ka šiai dienai šių kaukių vaistinėse praktiškai nebeliko, nors oficialiai į Lietuvą koronavirusas dar neatėjo...

Visa, ką čia surašiau, paimta ne iš SAM puslapio ir galbūt neatspindi viešos nuomonės.

Nežinau, kaip geriau „gydytis“ (kabutėse, nes jokio gydymo kol kas nėra) – med. įstaigoje, ar pačiam, nes didelio skirtumo, tikriausiai nėra.

P.S. Jei galvojat, kad ši informacija gali būti nors kiek naudinga ir kitiems - pasidalinkit.

Sidebar placeholder