Iškart po implantavimo - į darbus
Iškart po implantavimo - į darbus

Dauguma sulaukę brandaus amžiaus vis dar esame jaunatviški, energingi, pilni noro dirbti ir bendrauti. Atėjus laikui spręsti, kuo pakeisti prarastus dantis, renkamės tai, kas patikima, kokybiška ir sveika, ieškome ilgalaikių sprendimų, kurie leistų nauja šypsena džiaugtis visą gyvenimą,

Kokybiški dantų implantai - vienas pažangiausių šiai dienai, ilgalaikis, sveikatą tausojantis kelias atkurti prarastus dantis. Šiandien dalis Lietuvos odontologų taiko unikalias dantų atkūrimo ant implantų metodikas, kurių dėka užtenka vieno vizito, kad galima būtų džiaugtis nauja šypsena. Ir ne tik tada, jei praradote vieną ar kelis dantis, bet ir tuomet kai netekote visų. Tai patvirtina sėkmingos jų pacientų gydymo istorijos.

Džiaugiasi rezultatais

"Dabar aš esu žmogus, - džiaugėsi prieš metus visus naujus dantis implantavęs 61 metų kretingiškis Juozas V. - Jaučiuosi taip, kaip dvidešimties. Nauji dantys net geresni už buvusius savus. Esu linksmas iš prigimties, o kaip gi gali šypsotis, jeigu neturi dantų? Užtat dabar su naujais dantimis vaikštau "išsišiepęs" dieną naktį".

Juozui pritarė ir jo žemietis Vladislovas Š. Savo smulkų verslą turintis vyras prarastus dantis taip pat pakeitė kokybiškais implantais.

"Net nesulyginti su tuo, kas buvo - savijauta skiriasi kaip diena ir naktis, - tvirtino jis. - Esu pensinio amžiaus, bet tikrai nesėdžiu rankų sudėjęs. Turiu savo smulkų verslą, daug keliauju, o prieš kurį laiką ir dainuoti su bendraamžiais pradėjau. Tai kaip gi be dantų?".

Palangoje gyvenanti 63 m. Marija L. papasakojo: "Esu aktyvi, mėgstu bendrauti, taigi tvarkingi dantys man buvo labai svarbu. Įsidėjau implantus ir dabar esu labai patenkinta".

Šiems pacientams nauji dantys buvo atkurti tik per vieną vizitą. Jiems buvo sudėti Švedijos kompanijos "Nobel Biocare" implantai ir pritaikyta unikali, daugumą ar visus dantis praradusiems skirta "All-on-4" (išvertus - "visi ant keturių") metodika.

Nauji dantys - per vieną vizitą

Problemos su dantimis ūkininkui Juozui V. prasidėjo prieš gerą dešimtmetį, jie ėmė silpti, trupėti, vienas po kito kristi. Praradęs daugumą dantų Juozas bandė gelbėtis išimamais protezais.

"Tai tas pats, kas nieko, - prisiminė kretingiškis. - Esu ūkio žmogus, mėsą ir kitą "stipresnį" maistą mėgstu. Kai turi ūkį tikrai nėra laiko ilgiems prisėdimams pavalgyti, o su protezais tekdavo užtrukti valandą ir daugiau. Kol susmulkini, kol sukramtai. Juokaudavau, kad su tais protezais dar ir nešiojamą rankinę maisto malimo mašinėlę reikia turėti".

"Naujų dantų labai reikėjo, - savo istoriją papasakojo Vladislovas Š. - Viršutinius prarastus dantis man pakeitė tilteliais, o apatinių visai nebuvo likę, naudojau išimamą protezą. Su juo buvo vienas vargas - labai prastai laikėsi, jokie klijai nepadėjo. O ir kelionėse bei dainuojant buvo labai nepatogu. Vis turėjau prisižiūrėti, saugotis, išsiimti, vėl įsidėti".

Pasak Vladislovo Š., nutaręs implantuoti dantis jis aplankė ne vieną gydytoją, bet visur, kur buvo, jam siūlė labai ilgą gydymą.

"Rekomendavo daryti sunykusio kaulo priauginimą ir tik tada implantuoti. Toks gydymas užtrunka, o mano pagrindinė sąlyga buvo, kad viskas būtų padaryta kuo greičiau".

Apie galimybę visus vieno žandikaulio dantis atkurti ant keturių implantų ir tik per vieną vizitą vyriškiai sužinojo iš spaudos. Jie kreipėsi į šią unikalią metodiką taikantį Dantų priežiūros centro vadovą Simoną Bankauską.

PROCEDŪRA. "Paprastai iš kart po implantavimo pritvirtinami gražūs, patogūs laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais", - sako gydytojas S. Bankauskas

"Viskas vyko labai greitai. Per vieną kartą pašalino likusius sugedusius dantis, sudėjo po keturis implantus į abu žandikaulius ir iš karto pritvirtino laikinus dantis. Taip paprastai ir be jokio skausmo", - prisiminė Juozas V., - kad kitą dieną jau į ūkio darbus kibau".

Paklaustas ar neskaudėjo, nebuvo kitų nepatogumų, vyras tikino, kad ne: "Iš karto po procedūros išgėriau tik vieną tabletę nuo skausmo ir daugiau nieko".


Ūkininkas papasakojo, kad praėjus pusmečiui, laikinus dantis jam pakeitė nuolatiniais. Juozas V. tvirtino: "Nauji dantys atrodo ir tarnauja, kaip tikri ir dar netgi geriau. Visai kita sukandimo jėga, nes dabar mano dantys turi gerą "atramą", o kuo geresnė atrama, tuo didesnė jėga. Čia aš kaip ūkininkas galiu pasakyti".

Panašią istoriją papasakojo ir Vladislovas Š.: "Pradėjome nuo to, kas man aktualiausia - apatinio žandikaulio. Po mėnesio tą pačią metodiką pritaikė ir viršutinių dantų implantavimui. Visą laiką jaučiausi labai patogiai, saugiai ir ramiai."

Palangiškė Marija L. gydėsi pas Klaipėdos odontologijos klinikos ,,Vaidenta" vadovę Jolantą Leščiuvienę, kuri savo darbe taip pat naudoja "Nobel Biocare" implantus ir taiko šios kompanijos rekomenduojamas metodikas. Visi apatiniai dantys jai buvo atkurti pritaikius "All-on-4" metodiką.

PAAIŠKINIMAS. "Naudojant "All-on-4" metodiką visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų", - aiškino gydytoja J. Leščiuvienė.

"Tai ką man parekomendavo ši gydytoja pasirodė priimtiniausia ir labiausiai patikima iš to, ką buvau iki tol girdėjusi, - sakė moteris. - Vėliau kalbėjau su keliais pažįstamais, kurie pasirinko kitus implantus bei metodikas. Sužinoję, kad man viskas buvo taip greita ir paprasta, jie labai nustebo, nes jų gydymas buvo kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis. Neskaudėjo nei per procedūrą, nei po jos, negėriau jokių nuskausminamųjų ar antibiotikų. Jau kitą dieną išėjau į darbą".

Gelbsti unikalūs metodai

Dantu? atkūrimo ant implantų se?kme? labai priklauso nuo to, kokie implantai yra dedami ir kokias gydymo galimybes jie teikia. Juozą V. ir Vladislovą Š. gydęs S. Bankauskas papasakojo, kad "Nobel Biocare" garsėja unikaliomis, maksimaliai gydymo laiką sutrumpinančiomis ir paciento fiziniam bei emociniam patogumui skirtomis implantavimo metodikomis.

"Net 99 procentai implantavimo atvejų su šiais implantais yra sėkmingi, - tvirtino jis. - Savo implantams kompanija suteikia viso gyvenimo garantiją, tai rodo produkto patikimumą ir kokybę".

Taikant daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms rekomenduojamą "All-on-4" metodiką pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui, vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų, naudojami tik keturi.

"Naudojant šią metodiką gydymas yra paprastesnis ir greitesnis, - metodikos privalumus dėstė gydytoja J. Leščiuvienė. - Ši metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Dėl gydymo paprastumo yra mažiau amžiaus ir bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Tiek implantuojant, tiek ir po procedūros paprastai neskauda, gijimas vyksta greitai ir sklandžiai".

"Jeigu paciento burnoje dar yra likę savų, bet beviltiškai sugedusių dantų, "All-on-4" gali būti derinama su kita pažangia metodika - momentiniu implantavimu, kai implantas dedamas į ką tik pašalinto sugedusio danties šaknies vietą, - sakė S. Bankauskas. - Dažniausiai iš karto po implantavimo pritvirtinami gražūs, patogūs laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais. Tinkamai prižiūrimi nauji dantys tarnauja visą gyvenimą".

Gydytojas nuramino tuos, kurie ypač bijo dantų gydymo: "Implantavimo metu taikomas vietinis nuskausminimas, tačiau dalis žmonių jaučia psichologinio pobūdžio baimę gydytis dantis. Tokiems pacientams mūsų centre gali būti taikoma sedacija - saugus, medikamentinis sąmonės prislopinimas, kuris padeda įveikti nerimo, baimės jausmus".

Šykštus moka du kartus

Paklaustas, ar vertėjo investuoti, juk vis tik nemaži pinigėliai gaunasi, grūdinių kultūrų ūkį turintis Juozas V. užtikrintai atsakė: "Apsimoka vien dėl sveikatos, juk nuo dantų visos ligos prasideda. Mano dabar ir sveikata gera, ir savijauta puiki. Visai pamiršau kas yra dantų skausmas, maudimas. Valgau ką noriu, kada noriu ir kiek noriu".

Antrindamas jam Vladislovas Š. juokavo: "Mano nauji dantys tokie stiprūs, kad dabar galiu ir kaulus graužti".

Ūkininko Juozo V. manymu, tinkamas kramtymas - tai ištvermės, darbingumo, geros nuotaikos garantas.

"Kad būčiau žinojęs, kad viskas taip paprasta, greitai ir be skausmo, tai jau seniai būčiau implantus susidėjęs, - tvirtino jis. - Vadovaujuosi taisykle šykštus moka du kartus. Ji galioja ir su dantimis. Pradžioje atrodo pataupai, o po to pasirodo - dar ir brangiau sumoki".

Visi kalbinti pacientai vieningai tvirtino, kad drąsiai rekomenduotų savo gydytojus ir jų taikomus gydymo metodus visiems, kas neteko dantų.

Būčiau žinojęs, kad viskas taip paprasta - jau seniai būčiau implantus susidėjęs.

Juozas V. GREITAI. Unikalių implantavimo metodikų dėka naujais dantimis galima džiaugti jau po vieno vizito.

_______________________________________________________________________

Daugiau informacijos apie "Nobel Biocare" implantus ir unikalias metodikas www.nobelsypsena.lt

 

S. Bankauskas, Dantų priežiūros centras (DPC)
Vingio g. 16B, Klaipėda, tel.: tel. +370 632 00 005
DPC adresus Kaune, Klaipėdoje, Anykščiuose, Jurbarke, Gargžduose, Mažeikiuose, Raseiniuose rasite www.dpc.lt

J. Leščiuvienė, odontologijos klinika "Vaidenta"
Dariaus ir Girėno g. 12., Klaipėda, tel.: + 370 46 346 164, +370 676 85 185

Sidebar placeholder