Įstatymo pataisa leistų seneliams slaugyti sergančius anūkus

Įstatymo pataisa leistų seneliams slaugyti sergančius anūkus

Siūloma įteisinti, kad ligos pašalpą turėtų teisę gauti senelis (senelė), kai slaugo sergantį vaiką iki keturiolikos metų. 

Taip pat siūloma nustatyti, kad seneliai turėtų teisę gauti ligos pašalpą, jei slaugo stacionare sergantį iki septynerių metų vaiką, taip pat, kai slaugo stacionare, ambulatoriškai ar (ir) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Tokias Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas inicijavo Seimo narys "darbietis" Valdas Skarbalius ir kiti šios frakcijos nariai. Tai jau pakartotinis "darbiečių" siūlymas priimti tokias šeimoms palankias įstatymo pataisas.

Įstatymo pataisų iniciatoriai mano, kad jų poveikis Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui nebus ženklus. 

Nuo 2017 metų sausio 1d. įsigaliosiančiame Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nenumatyta, kad senelis (senelė) turėtų teisę gauti ligos pašalpą pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nustatytą tvarką, kai slaugo sergančius anūkus. 

Remiantis galiojančiu Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymu, teisę gauti ligos pašalpą, kai slaugo sergantį iki keturiolikos metų vaiką, turi šeimos narys (sutuoktinis, vaikas (įvaikis), motina (tėvas), įmotė (įtėvis), taip pat globėjas. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder