Jaunystės ir grožio priešai

Jaunystės ir grožio priešai

Ką turime, nevertiname, o netekę - verkiame. Šis priežodis visiškai tinka apibūdinti mūsų lengvabūdiškam požiūriui į jaunystę ir grožį. Mes jų nebranginame, kol turime, o paskui gailimės to, ko netekome, bet prarasto nebesugrąžinsi. Tai kas jie, mūsų grožio priešai?

Saulė

Jos spinduliai visiems yra būtini, bet saulės spindulių perteklius kenkia. Veikiant UV spinduliams, epidermyje kaupiasi laisvieji radikalai, pažeidžiamos odos ląstelių membranos. Taip pat didėja kolagenazės aktyvumas - tai fermentas, ardantis baltymų molekules, iš kurių sudaryta odos matricinė struktūra. Todėl oda netenka drėgmės, plonėja, praranda stangrumą ir elastingumą, pasidengia smulkių raukšlelių tinkleliu. Per didelė pigmentacija - daugybė pigmentinių dėmelių, netolygus odos atspalvis - taip pat jos senėjimo požymis, kurį sukelia piktnaudžiavimas įdegiu.

GYNYBA. Niekada neleiskite tiesioginiams saulės spinduliams veikti neapsaugotos odos. Būtinai naudokite saulės apsauginius kremus ir nepamirškite kas dvi valandas atnaujinti apsauginį sluoksnį, ypač po maudynių. Dėvėkite skrybėlę plačiais kraštais ir saulės akinius. Paplūdimyje gulėkite tik po tentu arba medžių šešėlyje. Vasarą nesižavėkite šveitimo procedūromis, juk raginio odos sluoksnio ląstelės taip pat apsaugo odą nuo UV spindulių.

Rūkymas

Cigarečių dūmuose yra daugiau kaip keturi tūkstančiai kenksmingų cheminių junginių, tarp jų apie 50 kancerogeninių medžiagų. Kiekviena surūkyta cigaretė sukelia periferinių kraujagyslių spazmus, blogindama mikrocirkuliaciją. Tai reiškia, kad į odą patenka gerokai mažiau deguonies ir maisto medžiagų. Kraujyje padidėja anglies dvideginio, iš dūmų patenkančio per plaučius, koncentracija. Tuo ir paaiškinamas užkietėjusių rūkalių ir reguliariai pasyviai rūkančių pilkšvai gelsvas odos atspalvis. Liesdamiesi su oda, tabako dūmai ją dirgina, oda išsausėja, raukšlėjasi. Ypač daug raukšlių atsiranda aplink burną. Beje, rūkančiųjų moterų celiulitas būna daug ryškesnis.

GYNYBA. Be išlygų - mesti rūkyti. Kuo greičiau, tuo geriau. Šiandien gausu visokių preparatų, kurie palengvina nikotino atsisakymo reiškinius. Taip pat būtina skubiai imtis vitaminų profilaktikos, nes rūkantieji patiria vitaminų A, C, D, E, B12, folio rūgšties, betakarotino trūkumą.

Stresai ir miego trūkumas

Neišsimiegant ir darbe nuolat velkant didelį krūvį neišvengiamai kyla stresas, o dėl nuolatinio streso antinksčiai pradeda gaminti daugiau streso hormono kortizolio. Ši medžiaga - spartesnio viso organizmo senėjimo priežastis. Stresas pirmiausiai paveikia odą. Jos ląstelėse sulėtėja medžiagų apykaitos procesai, ji negauna pakankamai vitaminų ir normaliai gyvybinei veiklai būtinų mikro- ir makroelementų. Oda įgauna pilkšvą atspalvį, išsausėja. Nuolatos neišsimiegant lėtėja augimo hormono sintezė, o jis yra labai svarbus ląstelių atsinaujinimui.

GYNYBA. Mokykitės filosofiškai vertinti nemalonumus. Jie yra neišvengiami, o gyvenimas juk tęsiasi... Galvokite apie gera, svajokite apie ateitį ir "neįstrikite" ties problemomis. Stenkitės anksčiau eiti gulti. Kuo daugiau laiko leiskite gamtoje, dažniau bendraukite su jums maloniais žmonėmis. Gerai stresą malšina bet kokia kūrybinė veikla - piešimas, mezgimas, siuvinėjimas, dekupažas...

Alkoholis

Nesaikingas alkoholio vartojimas sutrikdo normalų kepenų, lėtina inkstų darbą. Todėl išsivysto chroniškas inkstų nepakankamumas, o dėl to kaupiasi skysčiai. Alkoholis plečia kraujagysles, sukeldamas kapiliaropatiją; vienas iš jos pasireiškimų - kuperozė, kai odos paviršiuje išryškėja smulkių kraujagyslių tinklelis. Alkoholis neleidžia normaliai įsisavinti kalcio, o šis elementas atsako ne tik už kaulų tvirtumą, bet ir plaukų bei odos būklę.

GYNYBA. Stenkitės vengti degtinės, konjako ir spirituotų vynų. Juk jūs sau - ne priešas! Nepadauginkite ir natūralaus vyno.

Tingumas

Labai dažnai tingime valyti nuo odos nešvarumus ir riebalus, o kai kada apskritai einame gulti nenusivaliusios kosmetikos. Dėl prigimtinio tingumo nepasigaminame paprastutės veido kaukės, ir net patepti veidą kremu daugelis pamiršta. Todėl oda sausėja, jai trūksta maisto medžiagų, poros užsikemša, atsiranda juodų taškų, riebalinių liaukų sekretas kartu su makiažo likučiais neleidžia jai kvėpuoti. Suprantama, senėjimo požymių ilgai netenka laukti.

GYNYBA. Nejau nerasite 5 minučių ryte ir vakare veidui nuvalyti, suvilgyti jį toniku ir patepti drėkinamuoju arba maitinamuoju kremu? Juk čia nėra nieko sudėtingo, užtat jau po savaitės visavertės priežiūros galėsite pasidžiaugti puikiai atrodančia oda.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder