Kaip veide sušvelninti laiko pėdsakus?

Kaip veide sušvelninti laiko pėdsakus?

Veidas - mūsų emocijų ir jausmų veidrodis. Laikui bėgant jame įsispaudžia ne tik smagių išgyvenimų pėdsakai, bet ir tokių, kuriuos norėtume užmiršti. Šiuolaikinė grožio medicina siūlo būdų, kaip sušvelninti šiuos laiko paliktus pėdsakus.

Metus išduoda raukšlės

Sklaidydami senas nuotraukas dažnai stebimės, kad jose įamžintos mūsų mamos, būdamos gerokai jaunesnės nei mes dabar, atrodė daug vyresnės. Iš tiesų sveikas gyvenimo būdas, patogesnė buitis, medicinos pažanga pratęsė mūsų jaunystę. Dabar niekam nebekelia nuostabos, kad kartais būna sunku atskirti dukrą nuo mamos, o kas rytą ristele bėgiojanti močiutė ne tik išsaugojo puikią figūrą, bet ir jaunatviškus veido bruožus.

Vis daugiau net garbingo amžiaus sulaukusių žmonių nori būti ne tik sveiki, bet ir jaunatviški, o keturiasdešimtmečiams būti sėkmingam reiškia ne tik pasisekimą profesinėje veikloje, bet ir gražią išvaizdą. Tačiau kad ir kokie būtų dideli norai ir pastangos, ateina laikas, kai mūsų metus išduoda raukšlės.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos centro "Northway" Chirurgijos centro direktorius Renaldas Vaičiūnas sako, kad vieniems žmonėms raukšlių atsiranda sulaukus vos aštuoniolikos, kitiems - tik penkiasdešimties. Tam yra daugybė priežasčių - nuo organizmo ypatumų bei genų iki gyvenimo būdo. Ir su kiekviena priežastimi reikia kovoti ją veikiančiais būdais.

Daug rūšių

Gydytojas teigia, kad raukšlės skirstomos pagal tai, dėl kokios priežasties susidaro: gravitacinės, miego, dehidratacinės ir kt. Jei norite, kad raukšlių būtų kuo mažiau, visų pirma specialistas turėtų nustatyti, dėl kokios priežasties jos atsirado, ir patarti, kokiais būdais su jomis kovoti veiksmingiausia, taikyti specialias procedūras. Pavyzdžiui, atsiradusias dėl dehidratacijos raukšles galima sumažinti drėkinant odą, kovoti su gravitacinėmis padės poodžio riebalų sluoksnio atkūrimas.

Neretai žmonės į grožio specialistus kreipiasi dėl mimikos raukšlių, kurių susidarymo mechanizmas skiriasi nuo kitų tipų raukšlių susidarymo.

Gydytojas aiškina, kad paprastai žmogaus skeleto raumenys yra galais prisitvirtinę prie kaulų. Mimikos raumenys nuo kitų skiriasi tuo, kad jų vienas galas prisitvirtinęs ne prie kaulo, o prie odos, todėl, kai raumuo susitraukia, oda toje vietoje įlinksta, kai jis atsipalaiduoja, oda išsitiesia. Jauno žmogaus oda elastinga, raumeniui judant - susiraukus ir atsipalaidavus, raukšlių nelieka, tačiau vyresniems žmonėms neretai įsitempęs raumuo niekuomet visiškai neatsipalaiduoja, todėl odoje susiformuoja nuolatinė raukšlė. Tokios raukšlės vadinamos mimikos, jas galima mažinti blokuojant nervinio impulso perdavimą raumeniui - jis negauna komandos susitraukti ar atsipalaiduoti, nejuda, todėl raukšlė nesiformuoja.

"Specialistas turi žinoti, kokios rūšies raukšlės yra susiformavusios, ir jas tinkamai mažinti", - pabrėžia R. Vaičiūnas.

Griauna mitus

Blokuoti nervinio impulso perdavimą raumeniui galima dviem būdais. Pirmasis - chirurgiškai. Tačiau niekam nepatinka gultis ant operacinio stalo, be to, gydytojui nėra lengva prognozuoti operacijos pasekmes. Kitas būdas yra cheminis - botulino toksino injekcijos.

"Botulino toksino injekcijomis galima sumažinti mimikos raukšles, pavyzdžiui, tarpuakyje arba išoriniuose akių kampuose. Profesionaliai tai gali padaryti tik gydytojas", - teigia R. Vaičiūnas.

Kartais žmonės bijo, kad botulino toksino injekcijos gali pakenkti.

"Medicinoje kiekvienas nuodas yra vaistas, ir kiekvienas vaistas yra nuodas. Tai priklauso nuo dozės, juk skaudamus sąnarius gydome gyvačių nuodais ir nebijome. Svarbu pasirinkti tinkamą kvalifikaciją turintį gydytoją, nes specialistai be reikiamo išsilavinimo ir patirties kompromituoja procedūras", - sako R. Vaičiūnas, kuris injekuoti botulino toksiną moko kitus Lietuvos estetinės medicinos gydytojus.

Prieš kelis dešimtmečius pirmą kartą botulino toksinas buvo pavartotas distonijai - nevalingiems raumenų susitraukimams - gydyti. Nuo to laiko buvo patvirtintas jo efektyvumas kitoms indikacijoms, dabar jis vartojamas ir gydymo tikslais, ir estetinėms reikmėms - botulino toksino injekcijomis mažinamas gausus prakaitavimas, mimikos raukšlės.

Gydytojas taip pat teigia, kad amžius atlikti procedūras nėra kriterijus.

"Jei raukšlės jums netrukdo, nesileiskite botulino toksino. Tačiau jei kiekvieną rytą, pažvelgę į veidrodį, susierzinate, reikėtų pagalvoti, kaip išvengti prastos nuotaikos. Gal laimingai gyvensite atlikę procedūrą? Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad sveikata - ne tik gera fizinė savijauta, bet ir psichinė. Ir visiškai nesvarbu, kiek jums metų", - tvirtina dr. R. Vaičiūnas ir priduria: "Botulino toksino injekcijos nėra narkotikai - norėsite leisite, norėsite - ne. Kai praeis procedūros poveikis, raukšlės vėl atsiras, tačiau tikrai nereikia bijoti, kad veidas "sukris".

DYS-LT-000503 Parengta 2020 m. rugsėjo mėn.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder